Pagina de start a forumului Club Z
Pagina de start a forumului Club Z Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare

Forum Index | GMC Club Z - Portal | Chat Online | Parteneri | News | Top 3 Forum | Echipa GMC Club Z | Forum info


Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Subiectul anterior :: Subiectul următor 
what about hip-hop?
MesajTrimis: Lun, 05 Iun 2006, 8:45 pm Go top: what about hip-hop? Răspunde cu citat (quote)
Clover
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 23/Mai/2006
Mesaje: 37
Locație: tg-jiu




in majoritatea topicurilor din categoria asta se ridica in slavi muzica house..nu zic..imi place si mie super mult dar mai mult imi place hip-hop-ul si in special da west coast hip-hop ..melodiile lui snoop, xzibit, dre...voi ce parere aveti?

_________________
would you die tonight for love?
Vezi profilul utilizatorului

Re: what about hip-hop?
MesajTrimis: Lun, 05 Iun 2006, 9:11 pm Go top: what about hip-hop? Răspunde cu citat (quote)
Willi
Forum's Admin
Forum's Admin
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 89
Locație: Timisoara




Clover a scris:
west coast hip-hop ..melodiile lui snoop, xzibit, dre...voi ce parere aveti?


West side are un singur rapper de valoare sau mai bine zis a avut 2Pac. Restul canta ca sa se afle in treaba, cel putin majoritatea. Canta in special despre cluburi, de ce-au facut ei cu femeile etc. Sa-mi amintesc melodia lui Cheloo "Cand pestele e in cuib/ Te frige las-o jos"...

_________________
Sunt piroman, imi aprind calculatorul!
Ai fost in B acum esti in A/ Haide Craiova/ Tu ai murit si ai inviat/ Te voi iubi la infinit
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 05 Iun 2006, 9:34 pm Go top: what about hip-hop? Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Valoare lui 2Pac va ramane mult timp neegalata si este de necontestat. Insa muzica actula , cel putin house si hip-hop-ul capata un accent tot mai pronuntat de muzica de entertaiment (din moment ce sunt genurile cele mai promovate prin cluburi si discoteci), automat compozitorii se vor conforma directiei impuse. Snoop Dog si restul ca el compun muzica destinata distractiei si mesajul isi pierde din valoare. E greu de zis daca e bine sau rau, atata timp cat inca mai ascultam ce se scoate si inca ne place (aici vb doar despre o parte din noi). Parte nasola e ca hip-hop-ul nu mai e ce a fost. Daca cei care au creat hip-hop ar auzi ce inseamna hip-hop la ora actuala cred ca ar fi profund dezamagiti.

BTW: mie imi place DMX Very Happy

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 05 Iun 2006, 11:27 pm Go top: what about hip-hop? Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




mie imi place lloyd bancks... canta cu 50cent... nu mai tin minte cum se numea formatia Very Happy Very Happy

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mar, 06 Iun 2006, 9:46 am Go top: what about hip-hop? Răspunde cu citat (quote)
Clover
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 23/Mai/2006
Mesaje: 37
Locație: tg-jiu




intr-adevar 2pac a fost si ramane un geniu...traduse in romana e adevarat k melodiile suna ceva de genu manele americane Very Happy dar mie tot imi plac si formatia lui 50 cent cu lloyd banks se numeste G-UNIT Wink

_________________
would you die tonight for love?
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mar, 06 Iun 2006, 12:33 pm Go top: what about hip-hop? Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




merci clover pt informatie... Very Happy

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mar, 06 Iun 2006, 6:52 pm Go top: what about hip-hop? Răspunde cu citat (quote)
Clover
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 23/Mai/2006
Mesaje: 37
Locație: tg-jiu




anytime Wink

_________________
would you die tonight for love?
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mie, 04 Oct 2006, 11:00 am Go top: what about hip-hop? Răspunde cu citat (quote)
draqoaika13
Silver Member
Silver Member
Data înscrierii: 03/Oct/2006
Mesaje: 115
Locație: ---




hmmm....s mai gasesc shi unele piese hip-hop kre sa`mi plak ...deshi nu`s adepta acestui gen nu stiu
imi place snoop dog ...nishte x-zibil,ja rule....shi s nu uit Cypress Hills Party

_________________
```Life is so sad without horns!!!```
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mar, 26 Feb 2013, 2:02 pm Go top: what about hip-hop? Răspunde cu citat (quote)
calatorul
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 18/Ian/2013
Mesaje: 19




Pai in general hip-hop despre asta e vorba, ce face fiecare si ce se intampla in jurul lui sau in societatea fiecaruia si unii spun adevarul altii mai infloresc sau spun minciuni, oricum Snoop dogg inca le are si mai are de spus multe in industrie si nu numai el si multi altii, 2 Pac a fost si va ramane o legenda in hip-hop, rap si va trai in continuare prin muzica lui Wink
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 25 Mar 2013, 10:59 am Go top: what about hip-hop? Răspunde cu citat (quote)
abcman
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 13/Mar/2013
Mesaje: 22
Locație: Bucuresti




Cei care ridica muzica house, dance si alt gen, de fapt majoritatea fac asta cu genul pe care il asculta sau ii place cel mai mult, dar aici depinde si ce varsta si stiinte au cei care fac asta, pentru ca majoritatea sunt tineri, pusti si cred ca e ceva cool sa asculti asa zisa muzica house sau dance sau trance sau ce mai asculta, dar fiecare cu preferintele lui si ce il caracterizeaza, ascult si eu din genul lor dar ce imi place doar, nimic mai mult..Smile
Vezi profilul utilizatorului

what about hip-hop?
 Pagina de start a forumului Club Z » Genuri si stiluri muzicale
Ora este GMT + 2 ore  
Pagina 1 din 1  

  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect  

Forum index | Club Z - Portal | Luxian's Blog | Sitemap

  Powered by phpBB © 2001-2006 Modified : Club Z  
Anvelope vara iarna Timisoara | Jante Timisoara