Pagina de start a forumului Club Z
Pagina de start a forumului Club Z Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare

Forum Index | GMC Club Z - Portal | Chat Online | Parteneri | News | Top 3 Forum | Echipa GMC Club Z | Forum info


Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Subiectul anterior :: Subiectul următor 

Ce parerea aveti despre asemanarea dintre cele doua melodii?
Nu e copiata.Nici o asemanare, desi am ascultat atent cele 2 melodii
0%
 0%  [ 0 ]
Seamana, dar nu foarte mult.
50%
 50%  [ 2 ]
Clar! E copiata!
50%
 50%  [ 2 ]
Voturi totale : 4


DJ Adrian Eftimie - No side effect - copiata sau nu?
MesajTrimis: Joi, 11 Mai 2006, 10:32 pm Go top: DJ Adrian Eftimie - No side effect  - copiata sau nu? Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Probabil ca majoritatea dintre voi ati ascultat noua melodie romaneaca a lui DJ Adrian Eftimie - unul dintre dj de top de la noi din tara. Sincer si eu, am fost placut surprins de melodia cu tenta electro care suna chiar bine. Incepusem chiar sa ma bucur ca in Romania incepe sa se produca muzica de calitate.

Azi insa am observat (spre marea mea dezamagire) ca ritmul din melodia lui seamana cu cel din melodia "Astudio - SOS (vinyl Tocadisco - Tu no me conoces mix)" care e aparuta prin 2005 (din cunostintele mele - daca nu este asa va rog sa ma corectatii).

Probabil ca asemanarea nu o sa vi se para asa evidenta, sound-ul este schimbat si imbogatit cu elementa noi (sunete noi si voce diferite). NU e rau ce a facut (au facut altii altele si mai si), dar se pare ca la partea cu originalitatea creatiei nu sta prea bine.

Daca ati ascultat cele doua melodii, aveti ocazia sa votati daca este sau nu copiata.

(Pentru cei care nu au melodia o sa incerc sa postez cat mai curand un link de unde o pot downloada)
Vezi profilul utilizatorului

Download link
MesajTrimis: Mar, 16 Mai 2006, 1:07 pm Go top: DJ Adrian Eftimie - No side effect  - copiata sau nu? Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Asa cum v-am promis, am uploadat cele 2 melodii (arhiva .zip si are in jur de 10Mb).


http://depositfiles.com/files/59171/eftimie_vs_astudio.zip.html

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

Jalnica muzica romaneasca
MesajTrimis: Mar, 23 Mai 2006, 11:29 am Go top: DJ Adrian Eftimie - No side effect  - copiata sau nu? Răspunde cu citat (quote)
Dj @!exx
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 69
Locație: Craiova




Cum naiba sa fim recunoscuti international ca avand o muzica buna,cand noi plagiem tot ce prindem. Auzi o melodie misto la radio sau o iei de pe net si te si intrebi: "mai parca am mai auzit-o undeva, suna prea cunoscut". De fapt ni se par super pentru ca sunt copiate dupa adevarate hituri! Ma gandeam ca macar Dj-i de top, ce sunt recunoscuti ca fiind buni, sa nu plagieze, insa se pare ca m-am inselat. Si tocmai cand ma gandeam ca muzica romaneasca e pe drumul cel bun!! Se pare ca n-am gresit cand m-am lepadat de ea. Very Happy

_________________
Să fiţi mereu, cu gândul limpede şi sufletul împăcat, şi ţineţi minte: “stay real… stay tune… keep on Trance!”
Vezi profilul utilizatorului

DJ Adrian Eftimie - No side effect - copiata sau nu?
 Pagina de start a forumului Club Z » Interviuri & Stiri & Zvonuri
Ora este GMT + 2 ore  
Pagina 1 din 1  

  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect  

Forum index | Club Z - Portal | Luxian's Blog | Sitemap

  Powered by phpBB © 2001-2006 Modified : Club Z  
Anvelope vara iarna Timisoara | Jante Timisoara