Pagina de start a forumului Club Z
Pagina de start a forumului Club Z Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare

Forum Index | GMC Club Z - Portal | Chat Online | Parteneri | News | Top 3 Forum | Echipa GMC Club Z | Forum info


Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Subiectul anterior :: Subiectul următor 
Vrei sa devii DJ sau MC?
MesajTrimis: Mie, 17 Mai 2006, 1:42 am Go top: Vrei sa devii DJ sau MC? Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Daca esti pasionat de muzica si nu ai avut pana acum nici o opotunitate de a invata sa mixezi sau sa sa te perfectionezi?
Incearca West DeeJay Association.

Ce e West DeeJay Association ?

Simplu. Dupa cum ii spune si numele este o asociatia a dj-ilor care se ocupa si cu formarea noilor generatii de mc si dj. Printre numele cele mai cunoscute care sunt parteneri West DeeJay Association amintim: DJ TDK - fondator, MC Geo da Silva, DJ Nick, DJ Force, DJ Jungle etc.

Cum se desfoara pregatirea?

Pregatirea este impartita in mai multe parti:

1. Partea teoretica: se tin in jur de 4 cursuri pe saptamana cu rolul de introducere si familiarizare cu meseria (care conform legilor in vigoare este meserie atestata ca Oficiul Fortelor de Munca). Se tin si cursuri suplimentare in aceasta periada: istoria muzici de divertisment si a genurilor muzicale, limba romana - dictie si corectarea greselilor de vorbire, engleza - se pune accentul pe termeni tehnici + materia de baza (tehnica de lucru, apartura - reglare,functionare si intretinere, legislatie - legea 8 a audio-vizualului)

2. Parte practica: cursanti au ocazia sa lucreze pe aparatura profesionista sub stricta supraveghre si indrumare a unui instructor. Se pleca de la "zero"!!!

3. Partea de calificare: cursantii stiu deja sa mixeze si care le sunt indatoririle la locul de munca. Acum ei sunt invatati cum sa organizeze evenimente, li se dau sfaturi utile (adevarate secrete ale meseriei) si se pregatesc pentru lucrul in echipa (necesar unui dj).

4. Dobandirea diplomei: dupa ce a parcurs toate cele trei etape este necasara si o recunoastere a meritelor. Asadar, dj/mc-ul trebuie evaluati de catre o comisoe nationala pentru a li se elibera diploma de calificare.

Cursurile se tin numai in Timisoare momentan si costa aproximativ 200 de euro, dar sincer cred ca isi merita banii. Mai ales ca sistemul de plata este foarte flexibil (platesti in rate, nu conteaza intervalul de timp si cat e rata de mare - important e ca pana la sfarsitul cursurilor sa achiti).

Pentru inscrieri si intrebari postati aici!


Ultima modificare efectuată Luxian la Mar, 15 Mai 2007, 10:49 pm, modificat de 3 ori în total

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

Mentionari!
MesajTrimis: Mie, 17 Mai 2006, 1:49 am Go top: Vrei sa devii DJ sau MC? Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Am uitat sa mentionez avantajele de care se bucura membrii West DeeJay Association. Pintre acestea se numara:

- promovarea: vei fi chemat la actiuni (festivaluri, discoteci, cluburi etc)
- beneficiezi de ajutorul intregii echipe atunci cand ai nevoie
- preturi reduse cand cumperi aparatura profesionista de la noi (avem furnizori cu preturi extrem de mici fata de tot ce e in tara)

Lista poate continua, dar prefer sa ii las pe cei care vor sa intre in asociatie sa le descopere singuri.

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 21 Iun 2009, 1:15 am Go top: Vrei sa devii DJ sau MC? Răspunde cu citat (quote)
Dj ToNy
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 21/Iun/2009
Mesaje: 2




cati ani trebuie sa ai pentru a putea face cursurile? Very Happy Ganditor Frica Praying
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 21 Iun 2009, 11:52 am Go top: Vrei sa devii DJ sau MC? Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Din pacate nu stiu sa-ti raspund la aceasta intrebare. Cel mai bine il contactezi pe Dan, tipul care se ocupa de West DJ association.

Datele de contact le gasesti pe site-ul lor:
http://www.wdj.ro/contact.html

Nu uita sa ne anunti si pe noi ce afli! Wink

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mar, 23 Iun 2009, 4:45 pm Go top: Vrei sa devii DJ sau MC? Răspunde cu citat (quote)
Dj ToNy
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 21/Iun/2009
Mesaje: 2




nu este limita de varsa Cool Very Happy
cursurile costa 200 de euro si consta in 16 sedinte care sunt particulare
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mar, 23 Iun 2009, 7:16 pm Go top: Vrei sa devii DJ sau MC? Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Multumim pentru informatii! Wink

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 10 Sep 2009, 6:12 pm Go top: Vrei sa devii DJ sau MC? Răspunde cu citat (quote)
dj_puri
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 10/Sep/2009
Mesaje: 1
Locație: tg mures




cand incep cursurile si cate sunt pe saptamana

_________________
ziceti ce vreti....da in mexic is zeu
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 10 Sep 2009, 7:28 pm Go top: Vrei sa devii DJ sau MC? Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Te-as ruga sa citesti mai sus, unde este linkul catre pagina de contact. Acolo gasesti adresa de mail si numarul de telefon al celui care se ocupa de cursuri.

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

Vrei sa devii DJ sau MC?
 Pagina de start a forumului Club Z » Artisti Promovati
Ora este GMT + 2 ore  
Pagina 1 din 1  

  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect  

Forum index | Club Z - Portal | Luxian's Blog | Sitemap

  Powered by phpBB © 2001-2006 Modified : Club Z  
Anvelope vara iarna Timisoara | Jante Timisoara