Pagina de start a forumului Club Z
Pagina de start a forumului Club Z Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare

Forum Index | GMC Club Z - Portal | Chat Online | Parteneri | News | Top 3 Forum | Echipa GMC Club Z | Forum info


Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Subiectul anterior :: Subiectul următor 
Viata unui gandac din regie
MesajTrimis: Joi, 18 Mai 2006, 8:11 am Go top: Viata unui gandac din regie Răspunde cu citat (quote)
Ade
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 1245
Locație: Bucuresti




Univers. Calea Lactee. De la Soare, a treia la dreapta. Pãmânt. Tara o gãsesti uºor; se-aud manele ºi e acoperitã de coji de seminþe. România. Anul – 2006. Luna – asta. Ziua a ºaptea (când nu mai e nimic de fãcut). Este ora 12:01 ºi 34 de secunde. Un cerºetor care îºi permite sã se îmbete în fiecare searã doarme zâmbind pe un calorifer într-un hol ºi vorbeºte în somn. În aceeaºi secundã, un tânãr se întoarce acasã ºi îºi cumpãrã cu ultimii 50.000 o shaorma, deºi ºtie cã va regret! a apoi cã nu ºi-a luat o bere. Altundeva, exact la aceeaºi orã, o fatã care altfel nu suportã alcoolul trage o duºcã sã prindã curaj sã intre în baie în cãmin. Tot atunci, un pescãruº de modã veche încearcã sã prindã peºte în Dâmboviþa în timp ce toþi prietenii lui cotrobãie în imensele grãmezi de gunoi. Suntem în Regie.
Iar eu sunt Rocky. De la cockroach. La noi, gândacii de bucãtãrie, Rocky e un nume comun. Am auzit cã s-a fãcut ºi un film cu numele ãsta. De fapt, eu sunt Rocky 3. Pentru cã am 256 de fraþi, iar mama nu a ºtiut atâtea nume… Stau în Regie de când mã ºtiu. În anii noºtri – 21; în anii voºtri – vreo 3 sãptãmâni. Am schimbat sistemul de mãsurare a timpului pentru cã mulþi gândaci aveau cãderi nervoase pentru cã li se pãrea cã trãiesc prea puþin. Acum mãcar putem sã fredonãm „am doar optiºpe ani” ºi „ca la 20 de ani” fãrã sã ne simþim prost. Ascultãm multã muzicã prin cãmine. Eu sunt fan Omul cu ºobolani ºi Paraziþii. Nu ºtiu de ce, dar pur ºi simplu mã regãsesc în muzica lor.
Acum însã ne-am mutat într-o camerã unde se ascultã numai manele. Cu toate insistenþele mele, mama nu vrea sã plecãm. Zice cã nouã ne face bine multã mizerie. Înainte stãteam la doi rockeri, dar mulþi dintre fraþii mei au murit de foame. Am mai rãmas vreo 200 (aºa a aproximat mama, cã era prea ocupatã cu mutatul sã se apuce sã ne numere). Ne-am gândit de multe ori cã trãim rãu ºi c-ar trebui sã ne mutãm din Regie, dar aici ne simþim ca acasã… Avem prieteni în toate cãminele ºi, lucru învãþat de la studenþi, facem chefuri în fiecare searã. Regia e un loc unic, zic eu, deºi n-am cãlãtorit prea mult. Aici oamenii se culcã dimineaþa la 5 ºi se trezesc la prânz de patru ori pe sãptãmânã. În rest nu dorm deloc. Studenþii mãnâncã la cantinã (ca ºi noi, de altfel, când ieºim sã mâncãm în oraº), dar câteodatã mai sar peste mese. Niciodatã însã peste beri. Regula de aur a studentului din Regie este „de bere se gãsesc întotdeauna bani...”. Asta nu e tocmai bine pentru noi. În ciuda pãrerii proaste ºi prejudecãþilor care existã în ceea ce ne priveºte, sã ºtiþi cã gândacii de bucãtãrie nu beau, nu fumeazã ºi nu fac sex neprotejat. În locuri deschise, unde putem fi cãlcaþi, adicã… Se întâmplã sã mai ieºim ºi pe coridor, pentru cã mulþi studenþi gãtesc afarã, la uºã. Mâncarea e cam fierbinte, dar ne-am obiºnuit. Chiar ne amuzãm copios când se mai mirã câte unul „Oau, ce repede a scãzut mâncarea!” Însã viaþa de cãmin nu e tot timpul roz pentru un gândac.
„Deratizare” e un cuvânt care ne dã fiori. Noroc cã ne-am obiºnuit cu toate tipurile de otravã. Doar ne-am obiºnuit noi cu zacusca, ce naiba… A, ºi mai nou au apãrut niºte impostori care vin, chipurile, sã deratizeze camerele, cu o sticlã cu apã ºi detergent. V-aþi prins, suntem pe mânã cu ei! Simbiozã, dacã vreþi. Ei iau 50.000 pe camerã, iar noi facem pe morþii o orã – douã, apoi nu ne mai deranjeazã nimeni câteva sãptãmâni. Dacã vor sã dispãrem pentru câteva zile, ne-am înþeles cu ei sã punã lapte ºi ciocolatã în sticlã. Mâncãm pe sãturate ºi plecãm într-o excursie, dupã care revenim. Mergem prin oraº. Apropo, Regia e paradisul cluburilor ieftine. Cred cã sunt mai puþine coºuri de gunoi în Regie decât cluburi. Ceea ce nu pare sã deranjeze pe nimeni, iar pe noi cu atât mai puþin. E mai uºor s-ajungi la resturi dacã sunt aruncate pe stradã. În ultima vreme însã, în unele cãmine din Regie e prea multã mizerie chiar ºi pentru noi. Ca sã nu mai vorbesc de igrasie… Chiar am auzit doi studenþi vorbind „bã, avem igrasie, dar mãcar nu avem gândaci”. Pãi normal…cum cred ei cã putem sta în mirosul ãla?! Am început sã ne mutãm în cãminele de la stradã, cele câteva renovate. Nu de alta, dar mai vin câteodatã în vizitã prietenii noºtri din centru ºi ne e cam ruºine sã-i primim în condiþiile alea.
Asearã ne-am uitat toatã familia, împreunã cu locatarii camerei, la „A bug’s life”, la calculator. Nu mi s-a pãrut cã ãia ar fi avut cine ºtie ce viaþã. Dacã vrea vreun regizor sã vadã ce înseamnã cu adevãrat o viaþã fericitã de gândac, sã vinã în Regie!



...desi nu stau la camin, mi-as dori asta, dar nush daca in regie, hmmm.. ma mai gandesc Wink Cik in Regie e super viata.. asa se zice!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 18 Mai 2006, 10:33 am Go top: Viata unui gandac din regie Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Asta da viata, gandac fericit in regie, vreau si eu Sad( Nu tu facultate, nu tu stressuri Very Happy


Ultima modificare efectuată Luxian la Joi, 18 Mai 2006, 12:16 pm, modificat de 2 ori în total

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 18 Mai 2006, 11:54 am Go top: Viata unui gandac din regie Răspunde cu citat (quote)
Maleficus
Gold Member
Gold Member
Data înscrierii: 14/Mai/2006
Mesaje: 314
Locație: Purgatoriu




Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
www.chez-simone.ro Rochii de seara
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 18 Mai 2006, 7:49 pm Go top: Viata unui gandac din regie Răspunde cu citat (quote)
Ade
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 1245
Locație: Bucuresti




e adevarat k e super viata in regie, dar e multa mizerie Sad mai frumos complexul vostru in timisoara Wink
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 18 Mai 2006, 7:54 pm Go top: Viata unui gandac din regie Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Ade a scris:
e adevarat k e super viata in regie, dar e multa mizerie Sad mai frumos complexul vostru in timisoara Wink




Adevarul asta e .... (laudarosul din mine Evil :> Cool )

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 18 Mai 2006, 8:01 pm Go top: Viata unui gandac din regie Răspunde cu citat (quote)
YuLee
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 357
Locație: Timisoara




Luxian a scris:
Ade a scris:
e adevarat k e super viata in regie, dar e multa mizerie Sad mai frumos complexul vostru in timisoara Wink




Adevarul asta e .... (laudarosul din mine Evil :> Cool )


Claaaaaar!!! Cool

_________________
Unde-i viitoru' de altãdatã!?

Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Vin, 16 Iun 2006, 10:37 am Go top: Viata unui gandac din regie Răspunde cu citat (quote)
Ade
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 1245
Locație: Bucuresti




YuLee a scris:
Luxian a scris:
Ade a scris:
e adevarat k e super viata in regie, dar e multa mizerie Sad mai frumos complexul vostru in timisoara Wink

Adevarul asta e .... (laudarosul din mine Evil :> Cool )

Claaaaaar!!! Cool

stima si respect pt complexul vostru Wink Wink Wink

_________________
Don't worry...be happy.....life's gooooooooood:D
"Infrant nu esti atunci cand sangeri...nici cand ochii-n lacrimi ti-s...adevaratele infrangeri...sunt renuntarile la vis..."
"nu vezi pragul de jos pana nu dai cu capul ce del de sus..."
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Vin, 16 Iun 2006, 11:06 am Go top: Viata unui gandac din regie Răspunde cu citat (quote)
Doda
Gold Member
Gold Member
Data înscrierii: 14/Iun/2006
Mesaje: 439
Locație: Timisoara




Ade a scris:
YuLee a scris:
Luxian a scris:
Ade a scris:
e adevarat k e super viata in regie, dar e multa mizerie Sad mai frumos complexul vostru in timisoara Wink

Adevarul asta e .... (laudarosul din mine Evil :> Cool )

Claaaaaar!!! Cool

stima si respect pt complexul vostru Wink Wink Wink


se pare ca voi nu stati in 19c... Sad sa vezi aici mizerie si o adevarata gradina zoologica...gandaci,soareci....care te sfideaza patruland chiar pe sub nasul tau knd incerci si tu ca tot studentu sa molfai la traditionalul cartof prajit...

_________________
I don't know whether I'm alive and dreaming or dead and remembering.
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Vin, 16 Iun 2006, 11:18 am Go top: Viata unui gandac din regie Răspunde cu citat (quote)
Ade
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 1245
Locație: Bucuresti




Citat:
doda
se pare ca voi nu stati in 19c... sa vezi aici mizerie si o adevarata gradina zoologica...gandaci,soareci....care te sfideaza patruland chiar pe sub nasul tau knd incerci si tu ca tot studentu sa molfai la traditionalul cartof prajit...

nush c sa zic...cred k am trecut prin caminul ala, dar nu sunt sigura...mie mi-au lasat o impresie buna caminele din Tm Very Happy si in toate era curatenie(knd am fost eu)

_________________
Don't worry...be happy.....life's gooooooooood:D
"Infrant nu esti atunci cand sangeri...nici cand ochii-n lacrimi ti-s...adevaratele infrangeri...sunt renuntarile la vis..."
"nu vezi pragul de jos pana nu dai cu capul ce del de sus..."
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Vin, 16 Iun 2006, 11:27 am Go top: Viata unui gandac din regie Răspunde cu citat (quote)
Doda
Gold Member
Gold Member
Data înscrierii: 14/Iun/2006
Mesaje: 439
Locație: Timisoara




ei bine...aparentele inseala uneori
ce-i drept..19c e cel mai jalnic camin din complex...restul caminelor sunt mult mai curate si mai faine...numai ca eu am avut ghinionul sa stau in cocina asta si pe deasupra si cu niste colege super nashpa
lasa ca ma fac eu mare si ma mut in 8...sa vedeti voi atunci...

_________________
I don't know whether I'm alive and dreaming or dead and remembering.
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Vin, 16 Iun 2006, 12:07 pm Go top: Viata unui gandac din regie Răspunde cu citat (quote)
Ade
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 1245
Locație: Bucuresti




daca 19 e primul p alea studentilor(acum mi-am amintit si sper k-i bine) inseamna k am fost Very Happy era cat de cat curat cand atunci eram eu p acolo he he he poate era doar o intamplare d era curat Very Happy

_________________
Don't worry...be happy.....life's gooooooooood:D
"Infrant nu esti atunci cand sangeri...nici cand ochii-n lacrimi ti-s...adevaratele infrangeri...sunt renuntarile la vis..."
"nu vezi pragul de jos pana nu dai cu capul ce del de sus..."
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Vin, 16 Iun 2006, 12:24 pm Go top: Viata unui gandac din regie Răspunde cu citat (quote)
Doda
Gold Member
Gold Member
Data înscrierii: 14/Iun/2006
Mesaje: 439
Locație: Timisoara




sa zicem...acum depinde si in ce camera ai fost ...
oricum nu mai conteaza...sper sa fie ultimele saptamani in care stau aici...

_________________
I don't know whether I'm alive and dreaming or dead and remembering.
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Vin, 16 Iun 2006, 12:35 pm Go top: Viata unui gandac din regie Răspunde cu citat (quote)
Ade
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 1245
Locație: Bucuresti




multa bafta in gasirea altui camin Wink

_________________
Don't worry...be happy.....life's gooooooooood:D
"Infrant nu esti atunci cand sangeri...nici cand ochii-n lacrimi ti-s...adevaratele infrangeri...sunt renuntarile la vis..."
"nu vezi pragul de jos pana nu dai cu capul ce del de sus..."
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Vin, 16 Iun 2006, 1:00 pm Go top: Viata unui gandac din regie Răspunde cu citat (quote)
YuLee
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 357
Locație: Timisoara




S-au cam afisat repartitiile ... Confused
Cum e Doda, esti in caminu 8 la anu? Very Happy

_________________
Unde-i viitoru' de altãdatã!?

Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Vin, 16 Iun 2006, 1:31 pm Go top: Viata unui gandac din regie Răspunde cu citat (quote)
Doda
Gold Member
Gold Member
Data înscrierii: 14/Iun/2006
Mesaje: 439
Locație: Timisoara




I wish....neahhhhh...crezi ca am eu medie de camin de 2?????
da sper sa se iveasca vre-o portita...poate sa cumpar vre-un loc...

_________________
I don't know whether I'm alive and dreaming or dead and remembering.
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Vin, 16 Iun 2006, 1:52 pm Go top: Viata unui gandac din regie Răspunde cu citat (quote)
YuLee
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 357
Locație: Timisoara




Vand eu in c22 daca vrei ... pe-al lu Luxian he he he

_________________
Unde-i viitoru' de altãdatã!?

Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Vin, 16 Iun 2006, 2:09 pm Go top: Viata unui gandac din regie Răspunde cu citat (quote)
Doda
Gold Member
Gold Member
Data înscrierii: 14/Iun/2006
Mesaje: 439
Locație: Timisoara




esti dragutz...dar va trebui sa te refuz din 3 motive....
1. e locul lui Luxian
2. e loc de baiat
3. e in 22 (camin de 4 pers) si eu vreau in 8 sau in 9 (camin de 2 pers)

_________________
I don't know whether I'm alive and dreaming or dead and remembering.
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 26 Oct 2006, 10:42 am Go top: Viata unui gandac din regie Răspunde cu citat (quote)
Ade
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 1245
Locație: Bucuresti




eu imi doream asa mult sa ajung in camin...si am ajuns... stau foarte aprope de regie si knd am venit erau fffffmulti gandaci Sad( acum au mai disparut k i-am tratat cu regent de vreo 3 ori si de doua ori s-a facut dezinsectie...dar se intampla din cand in cand sa mai apara cate unul micutz k aia mari au disparut (cel putin la mine in camera)... chiar nu ma asteptam la asa multa mizerie(acum e bine), dar asta e viata si cu bune si cu rele..... noi sa fim sanatosi Very Happy

_________________
Don't worry...be happy.....life's gooooooooood:D
"Infrant nu esti atunci cand sangeri...nici cand ochii-n lacrimi ti-s...adevaratele infrangeri...sunt renuntarile la vis..."
"nu vezi pragul de jos pana nu dai cu capul ce del de sus..."
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 26 Oct 2006, 3:59 pm Go top: Viata unui gandac din regie Răspunde cu citat (quote)
raluk
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 29/Mai/2006
Mesaje: 799
Locație: Timisoara




da ade,noi sa fim sanatosi Wink ...hey,lasa-i incolo de gandaci...pune-le chirie la intrare in camera Laughing ...si pe urma se vor razgandi ei sa mai intre(glumeam Go on)..ce sa-i facem,asa e viata...si buna si rea Imbratisare

_________________
" Pentru dragostea unui trandafir gradinarul e sclavul a mii de spini... "
"Cantareste o picatura de ploaie, prinde in palma o adiere de vant , tine in brate un fulger , saruta o raza de soare..."

Vezi profilul utilizatorului

Viata unui gandac din regie
 Pagina de start a forumului Club Z » Funny
Ora este GMT + 2 ore  
Pagina 1 din 1  

  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect  

Forum index | Club Z - Portal | Luxian's Blog | Sitemap

  Powered by phpBB © 2001-2006 Modified : Club Z  
Anvelope vara iarna Timisoara | Jante Timisoara