Pagina de start a forumului Club Z
Pagina de start a forumului Club Z Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare

Forum Index | GMC Club Z - Portal | Chat Online | Parteneri | News | Top 3 Forum | Echipa GMC Club Z | Forum info


Du-te la pagina 1, 2, 3  Următoare
Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Subiectul anterior :: Subiectul următor 
Pledoarie Anti-Manele (la cererea publicului)
MesajTrimis: Joi, 18 Mai 2006, 12:08 pm Go top: Pledoarie Anti-Manele (la cererea publicului) Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




MANELE= Virus purtat de undele sonore care ataca creierul si da halucinatii de grandomanie. Se transmite prin telefoane mobile si discoteci de cartier, sau din gura in gura. Pacientii manifesta o crestere a valorii ( in ochii lor..efect invers in ochii altora), o crestere a greutatii datorata aurului fals de la gat, o cadere a parului pronuntata pe partile laterale ale capului si o ridicare a acestuia pe crestet. Hainele lor devin lucioase si albe cu inscriptii gen "harrison" , iar pantofii se lungesc inexplicabil ( trebuie studiat fenomenul. Se pare ca li se lugesc picioarele de la atata stanga-dreapta ).
Definitia urmaza a fi extinsa pe masura ce intalnim noi specimene din rasa homo manelistus...



_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

Cuvintele adelinei
MesajTrimis: Joi, 18 Mai 2006, 12:14 pm Go top: Pledoarie Anti-Manele (la cererea publicului) Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Ade a scris:
Nu vei putea niciodata sa distrugi acest gen de muzica (se refea la trance cred)... si nici nu trebuie. Manelele trebuie lasate sa se autodistruga.
De ce se asculta? Sincer - nu stiu. Poate pentru ca sunt ritmate, pentru ca nu folosesc cuvinte elevate, pentru ca s-a creat un cerc vicios - toata lumea asculta tocmai pentru ca toata lumea asculta. Cert este ca vad copii de 5-6 ani cantand 'pe la spate, pe la spate', copii din clasele primare vorbind si purtandu-se ca 'smecherii' din manele. Problema cu manelele este ca toti tinerii din ziua de azi vor creste in acest mediu - care promoveaza aceste valori. Cand esti om? Cand ai mertan, cand arunci cu banii, cand ai multi dusmani, da' ti se rupe, ca esti al mai bashtan, cand iti bati joc de femei... femei care sunt toate niste curve, niste perverse, umbla dupa bani, si prefera pe la spate.

Ce putem noi sa facem? Sa ne crestem copiii cu muzica buna. Sa le dam sa asculte formatii/artisti care transmit un mesaj pozitiv si, intr-un final, sa ii lasam pe ei sa ia o hotarare - daca devin sau nu manelisti.
Cea mai mare problema, insa - este ca daca nu esti manelist, devii sociopat - la toate chefurile se canta asa ceva, asa ca - pentru ca tii la principiile tale - ce poti sa faci? stai intr-un colt cu berea in mana? Nu e bine nici asa.

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

Nu va bateti joc de manele,jucati-le in picioare!!
MesajTrimis: Joi, 18 Mai 2006, 7:45 pm Go top: Pledoarie Anti-Manele (la cererea publicului) Răspunde cu citat (quote)
Dj @!exx
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 69
Locație: Craiova




Maneaua.....mi-e greu sa fac o descriere obiectiva a acestui gen, dat fiind faptul ca originile-i sunt necunoscute. Se zice ca acest nobil gen de muzica ar proveni din manifestarile de canibalism ale omului de neanderthal si in sarbatorile ce se faceau de catre popoarele africane. Daca e sa ne luam dupa ritm si dans am putea spune ca acest gen muzical se trage din slujbele voodoo, practicate de catre membrii grupurilor religioase ale unor renumite triburi. Dam aici exemplu tribul "Sa moara dusmanii mei" sau chiar "Am mertzan sa moara mama". Dar ce vorbesc eu prostii, manelele au fost descoperite acum 3500 de ani, cand Israelul iesea de sub dominatia egipteana (lucru ce a fost spus pe Manelery-am vazut eu), asta fiind si motivul,daca nu ma insel,pentru eliberarea israelienilor. Da, imparatul egiptenilor, auzindu-l pe Adrian de Vita cum canta, si-a dat seama ce greseala a facut si a dat drumul israelienilor. Deci oameni buni,ascultati manele, caci asta e genul suprem de muzica (eu asculta foarte multe manele,de aia are asa multe cultura general).

_________________
Să fiţi mereu, cu gândul limpede şi sufletul împăcat, şi ţineţi minte: “stay real… stay tune… keep on Trance!”
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 18 Mai 2006, 7:55 pm Go top: Pledoarie Anti-Manele (la cererea publicului) Răspunde cu citat (quote)
Ade
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 1245
Locație: Bucuresti




noi acum facem publicitate manelelor...chiar daca asta e negativa....dar tot publicitate e....
si mi-e rusine sa recunosc ca mai ascult si eu cate o manea pe la cate un chef......


Ultima modificare efectuată de către Ade la Mie, 28 Mar 2007, 7:26 pm, modificat de 1 dată în total
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 18 Mai 2006, 7:59 pm Go top: Pledoarie Anti-Manele (la cererea publicului) Răspunde cu citat (quote)
YuLee
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 357
Locație: Timisoara




Laughing Laughing Laughing Ade, hotaraste-te ! Laughing

_________________
Unde-i viitoru' de altãdatã!?

Vezi profilul utilizatorului

bv YuLee
MesajTrimis: Joi, 18 Mai 2006, 8:03 pm Go top: Pledoarie Anti-Manele (la cererea publicului) Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Bv YuLee, pune-o la punct!

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 18 Mai 2006, 8:15 pm Go top: Pledoarie Anti-Manele (la cererea publicului) Răspunde cu citat (quote)
Ade
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 1245
Locație: Bucuresti




nu sunt fan manele....dar daca lumea cere...eu nu ma pot opune tuturor
si am zis k imi e rusine cu asta :p
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 18 Mai 2006, 8:19 pm Go top: Pledoarie Anti-Manele (la cererea publicului) Răspunde cu citat (quote)
YuLee
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 357
Locație: Timisoara




Totusi, e bine ca te caiesti ... Sa speram ca vei fii iertata :?

_________________
Unde-i viitoru' de altãdatã!?

Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 18 Mai 2006, 8:24 pm Go top: Pledoarie Anti-Manele (la cererea publicului) Răspunde cu citat (quote)
Ade
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 1245
Locație: Bucuresti




A curs multa cerneala pe marginea acestui subiect si poate parea deja un ceva invechit ... "Uite nu mai au despre ce scrie si iar se iau de manele" se poate gandi un cititor. Am ales sa dezgrop acest subiect pentru ca mi se pare ca in ultima vreme a fost cam neglijat. Teoria mea este ca a devenit o parte din cotidian, este ceva atat de obisnuit incat nici nu-i mai dai atentie. Este in aer, in ceea ce respiram si cum sa nu fie cand tiganul de la 3 scoate boxele casetofonului Mekosonic pe geam si incanta tot cartierul cu trilurile lui Adrian, cand incercand sa traversezi pe la trecerea de pietoni mai ca da peste tine un BMW nou nout din care urla Nicolae Guta sau cand dai drumul la televizor si vezi toate stelele manelelor vomitandu-si ritmurile in direct. Nu poti sa te feresti.

La inceput a fost un curent antimanele. Toata florea intelectualitatii s-a ridicat impotriva lor. Ba chiar si la Atomic TV se dadeau doar noaptea, pe ascuns. Si pentru un moment am crezut ca o sa invingem. Dar nu a fost sa fie asa, oastea manelista in frunte cu regele si imparatul, Adrian si Guta, s-au regrupat si au recucerit transeele pierdute, ba chiar si ceva in plus.

Daca ai ghinionul ca butonand telecomanda sa dai peste Teo sau Mihaela Tatu este vai si amar de tine. Nici nu stii ce sa faci mai repede - sa plangi sau sa razi.

Dar ce fel de oameni asculta manele? Tiganii? Ei bine nu doar ei. Atunci cu siguranta oamenii simpli, gloata. Da, dar mai sunt si altii. Am vazut oameni seriosi, cu facultate care nu se dadeau in laturi sa dantuiasca pe asa ceva. Ce-i drept mai cu rusine, dar la urma urmei e muzica de petrecere, nu? Ce sa ascultam la petreceri, Mozart?

Pe acest gen de atitudine si-au construit succesul bravii manelisti. Ba majoritatea oamenilor nici nu-si mai fac probleme ca-i aude sau vede cineva. Pai nu asculta toata lumea?

Ajungi sa te intrebi la un moment dat pe ce-si construiesc manelistii succesul. Sa fie oare de la faptul ca toate manelele sunt copiate cu nerusinare dupa melodii grecesti si arabesti si apoi scuipate publicului naiv si needucat la preturi penibil de mici?

Oricare ar fi adevarul si oricat m-ar macina gandul ca stau sa imi pierd timpul la facultate in loc sa cant pe la nunti si pe la botezuri nu avem ce-i face. Manelele o sa ramana fie ca ne place sau nu

Sursa muzicabuna.ro/articole.php?ai=1169&st=0&open=4733
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Vin, 19 Mai 2006, 9:00 am Go top: Pledoarie Anti-Manele (la cererea publicului) Răspunde cu citat (quote)
Gabytza
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 19/Mai/2006
Mesaje: 1
Locație: Bucuresti




pana si pe statuia lui SPIRU HARET din fata UNIVERSITATII DIN BUCURESTI scrie ANTIMANELE SAPTE.RO Laughing
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Vin, 19 Mai 2006, 1:03 pm Go top: Pledoarie Anti-Manele (la cererea publicului) Răspunde cu citat (quote)
Juliez
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 18/Mai/2006
Mesaje: 12
Locație: Bucharest




Mie imi place mult manele, si mai mult imi place de manelari k e baietzi finutzi si stie sa vorbeste cu accent, si mai stie sa se imbrace.. si sa se ia vreuna de manelaru' meu k ii iau kpu tarfa dracu' !!

_________________
Singura diferenţă dintre mine şi o nebuna este că eu nu sunt nebuna.
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Vin, 19 Mai 2006, 1:05 pm Go top: Pledoarie Anti-Manele (la cererea publicului) Răspunde cu citat (quote)
Ade
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 1245
Locație: Bucuresti




vai! dar cat de serioasa esti Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
Don't worry...be happy.....life's gooooooooood:D
"Infrant nu esti atunci cand sangeri...nici cand ochii-n lacrimi ti-s...adevaratele infrangeri...sunt renuntarile la vis..."
"nu vezi pragul de jos pana nu dai cu capul ce del de sus..."
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Vin, 19 Mai 2006, 1:08 pm Go top: Pledoarie Anti-Manele (la cererea publicului) Răspunde cu citat (quote)
YuLee
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 357
Locație: Timisoara




Laughing Laughing Laughing

_________________
Unde-i viitoru' de altãdatã!?

Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Vin, 19 Mai 2006, 1:09 pm Go top: Pledoarie Anti-Manele (la cererea publicului) Răspunde cu citat (quote)
Juliez
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 18/Mai/2006
Mesaje: 12
Locație: Bucharest




Buey Ade, te iei cumva de manelaru' meu?? Ala cu manelar gel in cap? Ca daca asta faci ai pus-o Laughing

_________________
Singura diferenţă dintre mine şi o nebuna este că eu nu sunt nebuna.
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Vin, 19 Mai 2006, 1:17 pm Go top: Pledoarie Anti-Manele (la cererea publicului) Răspunde cu citat (quote)
YuLee
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 357
Locație: Timisoara




FTL, daca devine ceva serios, facem un topic cu certuri rezervat doar pt voi Laughing

_________________
Unde-i viitoru' de altãdatã!?

Vezi profilul utilizatorului

ferentari=manele
MesajTrimis: Sâm, 20 Mai 2006, 9:04 pm Go top: Pledoarie Anti-Manele (la cererea publicului) Răspunde cu citat (quote)
Ade
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 1245
Locație: Bucuresti




abia astept sa ma mut din cartierul asta si sa nu mai folosesc 117-ele care e plin cu rromi cu telefoane "smechere", polifonice bineinteles ca sa se auda maneaua bine.... va veni ziua in care nu voi auzi nici o manea in 117? ca mi-am pierdut si speranta...
singura bucurie e ca nu stau in inima cartierului, ca daca era asa....nu cred ca mai eram cu voi acum....

_________________
Don't worry...be happy.....life's gooooooooood:D
"Infrant nu esti atunci cand sangeri...nici cand ochii-n lacrimi ti-s...adevaratele infrangeri...sunt renuntarile la vis..."
"nu vezi pragul de jos pana nu dai cu capul ce del de sus..."
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Sâm, 20 Mai 2006, 9:21 pm Go top: Pledoarie Anti-Manele (la cererea publicului) Răspunde cu citat (quote)
Juliez
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 18/Mai/2006
Mesaje: 12
Locație: Bucharest




Asa deci.. ai manelari cati vrei si te dai la al meu!
Treaba asta a devenit deja personala si tre' s-o tratam ca atare.. Ce-i aici? BAR DE NEGRI???

_________________
Singura diferenţă dintre mine şi o nebuna este că eu nu sunt nebuna.
Vezi profilul utilizatorului

Re: ferentari=manele
MesajTrimis: Dum, 21 Mai 2006, 5:36 pm Go top: Pledoarie Anti-Manele (la cererea publicului) Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




Ade a scris:
abia astept sa ma mut din cartierul asta si sa nu mai folosesc 117-ele care e plin cu rromi cu telefoane "smechere", polifonice bineinteles ca sa se auda maneaua bine.... va veni ziua in care nu voi auzi nici o manea in 117? ca mi-am pierdut si speranta...
singura bucurie e ca nu stau in inima cartierului, ca daca era asa....nu cred ca mai eram cu voi acum....

NOUP!!! 117 o sa fie tot timpul plin de manelari!!! Smile ca doar merge in ferentari, ce mama drakului Wink

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

Manelele nu au ce cauta la Eurovision
MesajTrimis: Lun, 22 Mai 2006, 7:13 am Go top: Pledoarie Anti-Manele (la cererea publicului) Răspunde cu citat (quote)
Ade
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 1245
Locație: Bucuresti




Chiar daca manelistul Costi Ionita a reusit sa califice in finala nationala pentru Eurovision patru manele, juriul le-a elimnat pe toate din competitie
Manelele nu-si au locul in cadrul concursurilor internationale, indiferent cati fani ar avea. Cel putin asa a decis majoritatea covarsitoare a membrilor din cele cinci jurii de la preselectia pentru Eurovision, eliminand din competitie cele patru manele participante.
Costi Ionita a reusit sa intre in finala nationala pentru Eurovision cu patru piese dintre cele 24 alese ajutat de pseudonimul Umberto Tomassi, ales tocmai pentru a-l feri de prejudecatile oamenilor de muzica. Scopul manelistului a fost acela de a da o lectie compozitorilor care au “un ghimpe” impotriva genului muzical promovat de acesta.
Horia Moculescu a dezmintit insa faptul ca Ionita ar fi reusit sa dea vreo lectie persoanelor reticente fata de manele: "Faptul ca dintre melodiile cu care Costi Ionita s-a inscris la Eurovison unele au fost selectionate pentru finala si altele nu, nu demonstreaza altceva decat corectitudinea juriului. Nu consider ca ne-a tras o palma. Si da, avem ceva impotriva manelelor. Personal nu cred ca vreo piesa a acestui stil are ce cauta in concurs. Trebuie sa participam cu piese care sa ne reprezinte, or manelele nu pot face asta."
In plus, compozitorul Moculescu a spus ca va fi extrem de atent la piesele lui Costi Ionita ramase in competitie, intrucat "in 2003, Costi Ionita a participat cu piesa Dominus, care s-a dovedit a fi un plagiat grosolan dupa o melodie ruseasca."
Alt compozitor clasic, Marius Teicu isi expune parerea, fiind solidar cu Moculescu: "Nu am auzit melodiile, dar pot spune ca melodiile care sunt manele 100%, cele care se canta la nunti sau botezuri nu au ce cauta la un concurs international. Nu ma pot pronunta in privinta melodiilor lui Costi pentru ca nu le-am auzit, dar sunt de acord cu ce a spus Horia Moculescu: faptul ca unele dintre melodiile lui s-au calificat, iar altele nu, demonstreaza corectitudinea juriului". Nici compozitorul Ionel Tudor, unul dintre membrii juriului compozitorilor la finala Eurovizion, nu este de parere ca manelele trebuie sa participe intr-un concurs international: "Manelele au locul lor bine stabilit. Si nu intr-un concurs international. Poate ca par exotice pentru cei din strainatate, dar asta nu inseamna ca trebuie sa le promovam asa. Piesele lui Costi care s-au calificat au fost piese bune, care nu aveau nici o legatura cu stilul care l-a consacrat. Dar oricum nu trebuie sa i se dea atata importanta. Mai sunt si alte piese in concurs. Piese foarte bune. Au fost cinci jurii - al compozitorilor, al radioului, al televiziunii, al presei si al publicului - si toti au decis sa excluda cele trei manele din concurs".

_________________
Don't worry...be happy.....life's gooooooooood:D
"Infrant nu esti atunci cand sangeri...nici cand ochii-n lacrimi ti-s...adevaratele infrangeri...sunt renuntarile la vis..."
"nu vezi pragul de jos pana nu dai cu capul ce del de sus..."
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mar, 23 Mai 2006, 2:52 pm Go top: Pledoarie Anti-Manele (la cererea publicului) Răspunde cu citat (quote)
Willi
Forum's Admin
Forum's Admin
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 89
Locație: Timisoara




Vom scapa de manele:
-daca ii vom strange pe toti si le vom aplica solutia finala
-daca toti ne sinucidem si le lasam lor Pamantul, dar nu stiu daca e o solutie pe termen lung ca la "intelighentia" lor ar fi in stare in cateva luni sa ne reintalneasca in iad (ca de rai nu se pune problema)
-daca toti manelistii ar fi dusi la sapa de lemn Very Happy ceva gen "facultate" pt toate evaziunile fiscale facute Razz
In schimb a interzice genul sau luarea tuturor casetelor, cd-urilor, telefoanelor, etc si trecerea cu buldozerul peste ele ar face sa fie mai "apreciate" ca toate lucrurile interzise Wink
Eu am dat cateva idei, cine mai are sa le posteze sau sa-mi trimita un PM :>
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mar, 23 Mai 2006, 3:11 pm Go top: Pledoarie Anti-Manele (la cererea publicului) Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Germanii puneau muzica simfonica in locurile in care dormeau de obicei vagabontii si astfel au reusit sa-i alunge, poate ar trebui sa facem si noi ceva de genul asta (la tarabele de un se cumpara cd-urile, magazinele cu geluri de dus si magazinele de haine)

O ideea ar mai fi imbunatatirea si raspandirea virusului Anti Manele.

Daca nu reusim cu nici una din metodele astea, atunci nu ne mai raman decat gloantele.

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mar, 23 Mai 2006, 5:32 pm Go top: Pledoarie Anti-Manele (la cererea publicului) Răspunde cu citat (quote)
YuLee
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 357
Locație: Timisoara




Willi, eu zic sa cumparam ceva pamant prin Sahara Exclamation ... Eu cel putin as pune bani ... Ganditor

_________________
Unde-i viitoru' de altãdatã!?

Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mar, 23 Mai 2006, 7:52 pm Go top: Pledoarie Anti-Manele (la cererea publicului) Răspunde cu citat (quote)
Ade
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 1245
Locație: Bucuresti




Sahara e aproape....o sa vina si acolo....mai bine ne mutam pe Luna Wink

_________________
Don't worry...be happy.....life's gooooooooood:D
"Infrant nu esti atunci cand sangeri...nici cand ochii-n lacrimi ti-s...adevaratele infrangeri...sunt renuntarile la vis..."
"nu vezi pragul de jos pana nu dai cu capul ce del de sus..."
Vezi profilul utilizatorului

Solutie pentru eradicarea manelelor!!
MesajTrimis: Mar, 23 Mai 2006, 8:26 pm Go top: Pledoarie Anti-Manele (la cererea publicului) Răspunde cu citat (quote)
Dj @!exx
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 69
Locație: Craiova




Willi, mi s-a parut interesanta ideea cu buldozerele, ar fi o idee buna! Sa nu uitam insa ca la cat de piratata este piata cu kkturi de melodii(ce...ma port prea bland cu ele) in 2-3 zile ar fi plina la loc (astia sunt ca scabia). Cea mai buna solutie ar fi, dupa parerea mea, sa facem un virus cu o hiper-viteza de raspandire, facut special pentru manelisti, care sa aiba si un nume de manea, ca sa il copieze cat mai multi. Ideal ar fi ca virusul asta sa-ti si arda hdd-ul, in cazul in care-ti gaseste manele pe el!! Evil Asta ar fi arma apraoape perfecta de distrugere in masa a manelelor! Parerea mea! O sa ma mai gandesc la solutii de eradicare a manelelor si in curand, sper, sa vi le spun!

_________________
Să fiţi mereu, cu gândul limpede şi sufletul împăcat, şi ţineţi minte: “stay real… stay tune… keep on Trance!”
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Sâm, 27 Mai 2006, 6:46 pm Go top: Pledoarie Anti-Manele (la cererea publicului) Răspunde cu citat (quote)
Willi
Forum's Admin
Forum's Admin
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 89
Locație: Timisoara




YuLee a scris:
Willi, eu zic sa cumparam ceva pamant prin Sahara Exclamation ... Eu cel putin as pune bani ... Ganditor


Pai are cineva vreo proprietate prin Sahara? Cred ca e mult mai ieftin decat pe Luna Razz
Vezi profilul utilizatorului

Pledoarie Anti-Manele (la cererea publicului)
 Pagina de start a forumului Club Z » Genuri si stiluri muzicale
Ora este GMT + 2 ore  
Pagina 1 din 3  
Du-te la pagina 1, 2, 3  Următoare
  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect  

Forum index | Club Z - Portal | Luxian's Blog | Sitemap

  Powered by phpBB © 2001-2006 Modified : Club Z  
Anvelope vara iarna Timisoara | Jante Timisoara