Pagina de start a forumului Club Z
Pagina de start a forumului Club Z Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare

Forum Index | GMC Club Z - Portal | Chat Online | Parteneri | News | Top 3 Forum | Echipa GMC Club Z | Forum info


Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Subiectul anterior :: Subiectul următor 
Viitorul...ce bate la usa
MesajTrimis: Vin, 04 Mai 2007, 11:23 pm Go top: Viitorul...ce bate la usa Răspunde cu citat (quote)
raluk
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 29/Mai/2006
Mesaje: 799
Locație: Timisoara




Poate ca suna cam ciudat(desi nu ar trebui)dar v-ati gandit vreodata la meseria care o veti practica?poate e prea devreme sa gandim asa departe,poate ca nu...la ce va asteptati de la viitorul vostru post de munca?Cei care ati mai lucrat,cum vi s-a parut?S-a ridicat la asteptarile voastre?Exista dreptate....sau credeti ca o puteti instaura?

_________________
" Pentru dragostea unui trandafir gradinarul e sclavul a mii de spini... "
"Cantareste o picatura de ploaie, prinde in palma o adiere de vant , tine in brate un fulger , saruta o raza de soare..."

Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Sâm, 05 Mai 2007, 1:25 am Go top: Viitorul...ce bate la usa Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




raluk a scris:
Poate ca suna cam ciudat(desi nu ar trebui)dar v-ati gandit vreodata la meseria care o veti practica?

Bineinteles ca mi-am facut planurile de viitor.

raluk a scris:
poate e prea devreme sa gandim asa departe,poate ca nu

Mai degraba sa nu fie tarziu. Devreme sigur nu e.

raluk a scris:
Cei care ati mai lucrat,cum vi s-a parut? S-a ridicat la asteptarile voastre?

Destul de OK slujba, mai ales daca era putin mai bine platita.

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Sâm, 05 Mai 2007, 9:30 am Go top: Viitorul...ce bate la usa Răspunde cu citat (quote)
raluk
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 29/Mai/2006
Mesaje: 799
Locație: Timisoara




Mda Luci,e adevarat ce zici si tu...dar,cred eu,nu toata lumea are parte de un viitor la care viseaza(d.p.d.v.profesional),de un colectiv placut in jurul lui...De mai multe ori am intalnit persoane foarte dezamagite care,ziceau ele,au terminat facultatea(si erau facultati destul de bune) si nu au profesat in domeniul lor...Cred ca viata ne rezerva foarte multe surprize,la care nici nu visam...dar depinde acum de norocul...sau soarta fiecaruia...

_________________
" Pentru dragostea unui trandafir gradinarul e sclavul a mii de spini... "
"Cantareste o picatura de ploaie, prinde in palma o adiere de vant , tine in brate un fulger , saruta o raza de soare..."

Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Sâm, 05 Mai 2007, 11:47 am Go top: Viitorul...ce bate la usa Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




raluk a scris:
Mda Luci,e adevarat ce zici si tu...dar,cred eu,nu toata lumea are parte de un viitor la care viseaza(d.p.d.v.profesional),de un colectiv placut in jurul lui...


Pai acum depinde si la ce visezi. Doar nu ai vrea sa ajungi director din prima zi. In ceea ce priveste colectivul nu prea poti sa faci nimic, dar un coleg de treaba tot gasesti pe acolo.


raluk a scris:
De mai multe ori am intalnit persoane foarte dezamagite care,ziceau ele,au terminat facultatea(si erau facultati destul de bune) si nu au profesat in domeniul lor...


Pai mai trebuie sa faci si tu ceva, nu sa stai si sa visezi. Si sa stii ca facultatea nu te invata nimic practic, doar generalitati. Daca chiar vrei sa profesezi trebuie sa ai noroc ca sa nimeresti la o firma mare si sa faci training ori te apuci de exersat si invatat singur acasa, nu sa stai sa visezi.

raluk a scris:
Cred ca viata ne rezerva foarte multe surprize,la care nici nu visam...dar depinde acum de norocul...sau soarta fiecaruia...

Soarta ti-o faci si cu mana ta, acum depinde de noroc cat de usor faci ce-ti propui. Dar nu e nimic imposibil, trebuie doar sa vrei si sa perseverezi!

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

Viitorul...ce bate la usa
 Pagina de start a forumului Club Z » Discutii
Ora este GMT + 2 ore  
Pagina 1 din 1  

  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect  

Forum index | Club Z - Portal | Luxian's Blog | Sitemap

  Powered by phpBB © 2001-2006 Modified : Club Z  
Anvelope vara iarna Timisoara | Jante Timisoara