Pagina de start a forumului Club Z
Pagina de start a forumului Club Z Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare

Forum Index | GMC Club Z - Portal | Chat Online | Parteneri | News | Top 3 Forum | Echipa GMC Club Z | Forum info


Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Subiectul anterior :: Subiectul următor 
Volkswagen Golf GTI W12
MesajTrimis: Lun, 21 Mai 2007, 9:04 am Go top: Volkswagen Golf GTI W12 Răspunde cu citat (quote)
bobesman
Bronze Member
Bronze Member
Data înscrierii: 26/Apr/2007
Mesaje: 60
Locație: Satu Mare









Dupa Audi TT clubsport quattro , intrunirea VW GTI de la Worthersee 2007 a mai adus in atentia publicului o creatie impresionanta: conceptul Golf GTI W12. La exterior masina impresioneaza prin garda la sol foarte coborata, prin prizele de aer mari, capabile sa raceasca motorul puternic, si prin acoperisul special creat pentru a actiona ca un spoiler.



Sub capota sta ascuns un motor bi-turbo cu 12 cilindri de 6.0 litri care dezvolta 650 de cai putere la 6000 de rpm si un cuplu motor de 750 Nm la 4500 rpm. Cu un asemenea motor, performantele nu se lasa deloc asteptate: acceleratie de la 0 la 100 km/h in doar 3.7 secunde si o viteza maxima de 325 km/h.

Automarket, 18 mai 2007

_________________
www.cristi70.3xforum.ro
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 21 Mai 2007, 3:50 pm Go top: Volkswagen Golf GTI W12 Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Asta da masina

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 21 Mai 2007, 9:50 pm Go top: Volkswagen Golf GTI W12 Răspunde cu citat (quote)
Maleficus
Gold Member
Gold Member
Data înscrierii: 14/Mai/2006
Mesaje: 314
Locație: Purgatoriu




bobe...il rugam pe kiko sa faca un cadou daca tot e patron? Very Happy Extra Happy

_________________
www.chez-simone.ro Rochii de seara
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mie, 23 Mai 2007, 11:24 pm Go top: Volkswagen Golf GTI W12 Răspunde cu citat (quote)
bobesman
Bronze Member
Bronze Member
Data înscrierii: 26/Apr/2007
Mesaje: 60
Locație: Satu Mare




inceark ... doar e ziua ta Smile LMA!

_________________
www.cristi70.3xforum.ro
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mie, 30 Mai 2012, 6:52 pm Go top: Volkswagen Golf GTI W12 Răspunde cu citat (quote)
rodicapop
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 22/Mai/2012
Mesaje: 49




Imi place foarte mult acest model.
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Vin, 29 Iun 2012, 12:29 pm Go top: Volkswagen Golf GTI W12 Răspunde cu citat (quote)
cristi_1993
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 20/Sep/2011
Mesaje: 27




masina asta-mi da lumea peste cap. E dementiala pur si simplu, nu am cuvinte de zis despre ea, decat superba. Cool

_________________
Joc jocuri cu zombi
Vezi profilul utilizatorului

Volkswagen Golf GTI W12
 Pagina de start a forumului Club Z » Auto & Moto
Ora este GMT + 2 ore  
Pagina 1 din 1  

  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect  

Forum index | Club Z - Portal | Luxian's Blog | Sitemap

  Powered by phpBB © 2001-2006 Modified : Club Z  
Anvelope vara iarna Timisoara | Jante Timisoara