Pagina de start a forumului Club Z
Pagina de start a forumului Club Z Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare

Forum Index | GMC Club Z - Portal | Chat Online | Parteneri | News | Top 3 Forum | Echipa GMC Club Z | Forum info


Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Subiectul anterior :: Subiectul următor 
Manelele, subiect de discutat !
MesajTrimis: Joi, 25 Mai 2006, 12:45 pm Go top: Manelele, subiect de discutat ! Răspunde cu citat (quote)
djmihuboy
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 23/Mai/2006
Mesaje: 3
Locație: Timisora




Acest gen de muzica este ascultat de majoritatea oamenilor, chiar daca unora le este rusine sa recunoasca, atunci cand prind momentul si sunt singuri, fara sa ii vada nimeni, (k daca i-ar vedea ar considera ca sunt inculti de asculta manele sau cam asa ceva) isi pun castile pe urechiuse si se distreaza. Sau cand se duc la chefuri se distreaza pe manele la maxim , dar ei considera in continuare, iiiiihhhhh manele, NU ASCULT ! Asa k domnule Manager Spune drept si tu si toata lumea care este adevarul Wink v-am pupik papa[/img], eu unu recunosc :Imi plac manelele pentru k merg acolo unde trebuie, darascult mai multe genuri de muzica .
Vezi profilul utilizatorului

Nu uram manelistii,uram mesajele ce sunt promovate de manele
MesajTrimis: Joi, 25 Mai 2006, 3:49 pm Go top: Manelele, subiect de discutat ! Răspunde cu citat (quote)
Dj @!exx
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 69
Locație: Craiova




Mda, in ceea ce priveste afirmatia ta, sunt de acord, sunt foarte multi ascultatori de manele in Romania, care spun ca ei n-ar asculta asa ceva nici in ruptul capului. Stii vorba aia, prostul nu e prost destul, daca nu e si fudul. Pentru ca genul house a ajuns sa aiba foarte multi ascultatori (sa recunoastem), chiar daca asculti manele, tre sa zici ca asculti house, sa fii in randul lumii, ce naiba. Insa noi, daca ai vazut (daca nu, fii mai atent) nu "persecutam" manelistii. Ok, daca-ti place, daca te reprezinta, asculta in continuare, nu te omoara nimeni. Insa, daca te reprezinta incultura, prostia si gradomania, nu stiu ce fel de om esti? Sa nu te gandesti acum ca te luam la injuraturi, te dam afara din forum. Faptul ca ai intrat inseamna ca inca mai poti fi "salvat". Si la chefuri, s-o spunem pe-a buna, poti asculta cu siguranta si altceva in afara de manele! Cu siguranta!

_________________
Să fiţi mereu, cu gândul limpede şi sufletul împăcat, şi ţineţi minte: “stay real… stay tune… keep on Trance!”
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 25 Mai 2006, 7:51 pm Go top: Manelele, subiect de discutat ! Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Scuze ca intarzii cu raspunsul, dar stii ca raspunsul meu legat de manele si de faptul ca ascult manele este: "Bussines is bussines!" si oricum am inceput sa scap de ele. Nu le-am ascultat niciodata de placere si totdeauna la un chef urile la care m-am "distrat" pe manele, nu o facem din cauza ca imi placeau, o faceam pentru ca era o optiune mai buna decat sa stau retras (ce chef ar mai fi ala),

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

Re: Manelele, subiect de discutat !
MesajTrimis: Joi, 25 Mai 2006, 8:47 pm Go top: Manelele, subiect de discutat ! Răspunde cu citat (quote)
Ade
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 1245
Locație: Bucuresti




djmihuboy a scris:
Acest gen de muzica este ascultat de majoritatea oamenilor, chiar daca unora le este rusine sa recunoasca, atunci cand prind momentul si sunt singuri, fara sa ii vada nimeni, (k daca i-ar vedea ar considera ca sunt inculti de asculta manele sau cam asa ceva) isi pun castile pe urechiuse si se distreaza. .


sa stii ca ai dreptate in ceea ce zici.....dar unii se simt asa mandri ca asculta manele("ca-s manelari").....si-ti mai si canta cand te vad pe strada de iti vine sa intri in pamant de rusine.....

_________________
Don't worry...be happy.....life's gooooooooood:D
"Infrant nu esti atunci cand sangeri...nici cand ochii-n lacrimi ti-s...adevaratele infrangeri...sunt renuntarile la vis..."
"nu vezi pragul de jos pana nu dai cu capul ce del de sus..."
Vezi profilul utilizatorului

Re: Manelele, subiect de discutat !
MesajTrimis: Joi, 25 Mai 2006, 8:53 pm Go top: Manelele, subiect de discutat ! Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Ade a scris:
.....dar unii se simt asa mandri ca asculta manele("ca-s manelari").....si-ti mai si canta cand te vad pe strada de iti vine sa intri in pamant de rusine.....




Rushinica no no no Rushinica no no no Rushinica no no no Rushinica no no no

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 25 Mai 2006, 9:22 pm Go top: Manelele, subiect de discutat ! Răspunde cu citat (quote)
Ade
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 1245
Locație: Bucuresti




tu cum te-ai simti daca mergi linistit pe strada si in spatele tau sunt manelari (rromi in general) care iti canta nush ce manele "siropoase" care sunt foarte naspa???

_________________
Don't worry...be happy.....life's gooooooooood:D
"Infrant nu esti atunci cand sangeri...nici cand ochii-n lacrimi ti-s...adevaratele infrangeri...sunt renuntarile la vis..."
"nu vezi pragul de jos pana nu dai cu capul ce del de sus..."
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 25 Mai 2006, 10:44 pm Go top: Manelele, subiect de discutat ! Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




sper ca nu crezi ca rushinica era pentru tine Very HappyVery HappyVery Happy

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Vin, 26 Mai 2006, 7:00 pm Go top: Manelele, subiect de discutat ! Răspunde cu citat (quote)
Ade
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 1245
Locație: Bucuresti




rushinica sa-mi fie...am crezut ca la mine te referi :? sorry, dar am avut o saptamana prea agitata ca sa mai si gandesc bine

_________________
Don't worry...be happy.....life's gooooooooood:D
"Infrant nu esti atunci cand sangeri...nici cand ochii-n lacrimi ti-s...adevaratele infrangeri...sunt renuntarile la vis..."
"nu vezi pragul de jos pana nu dai cu capul ce del de sus..."
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Vin, 26 Mai 2006, 7:29 pm Go top: Manelele, subiect de discutat ! Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




ade, ca sa fiu pe subiect si sa nu mi se atraga atentia... da le dracu de manele

si acu ce aveam de zis: don t worry.. be happy.. life is good Very Happy

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

Re: Nu uram manelistii,uram mesajele ce sunt promovate de ma
MesajTrimis: Sâm, 27 Mai 2006, 6:52 pm Go top: Manelele, subiect de discutat ! Răspunde cu citat (quote)
Willi
Forum's Admin
Forum's Admin
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 89
Locație: Timisoara




Dj @!exx a scris:
nu te omoara nimeni


Inca nu te omoara nimeni.
Avem doua solutii merge ori pe degenerarea actuala si implicit pe un dezastru din toatele puncte de vedere. Sau ne revenim, ne purificam, redescoperim adevaratele valori si atunci tot ce e inferior, vulgar vor mai ramane celor inferiori, suboameni ce probabil vor fi inchisi intr-un gheto pt a nu ne infecta. Evil
P.S. Eu nu inteleg cum poti sa te "joci" cu raul si sa nu fii infectat! Wink
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Sâm, 27 Mai 2006, 9:18 pm Go top: Manelele, subiect de discutat ! Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




te joci asa cum unii dreseaza tigrii si nu sunt muscati si asa cum altii colecteaza veninul serpilor fara sa pateasca ceva!! pana la urma nu este vorba de manele neaparat, ci de subcultura, care iese la suprafata, ca si uleiul in apa, prin intermediul manelelor.... este vorba de stilul de viata si respectul de sine dupa parerea mea... nush...

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

Ai foarte mare dreptate rostopasco.....
MesajTrimis: Lun, 29 Mai 2006, 1:42 pm Go top: Manelele, subiect de discutat ! Răspunde cu citat (quote)
Dj @!exx
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 69
Locație: Craiova




Ai foarte mare dreptate rostopasco, nu e vorba de manele, ca gen muzical, ci de incultura, prostia, grandomania si stupizenia pe care acest gen o propaga cu asa mare indiferenta si, de ce sa nu zic, placere. Nimeni nu comenteaza si blameaza ritmul sau faptul ca sunt interpretate de tigani in mare parte, ci mesajul pe care-l dau.

_________________
Să fiţi mereu, cu gândul limpede şi sufletul împăcat, şi ţineţi minte: “stay real… stay tune… keep on Trance!”
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 29 Mai 2006, 9:43 pm Go top: Manelele, subiect de discutat ! Răspunde cu citat (quote)
raluk
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 29/Mai/2006
Mesaje: 799
Locație: Timisoara




hm... :x interesant...am citit parerile voastre despre manele si...nu cred k se poate ajunge la vreo "solutionare" a acestei probleme...e drept k la fiecare chef(aproape:)muzik care predomina sunt:MANELELE :
dar totusi...sa fim seriosi...sunt niste porcarii(scuzati-mi limbajul).N-au nici o influenta pozitiva asupra noastra...toti manelistii au aceleasi versuri,acelasi ritm...iar mai presus de toate,sunt foarte suparatoare la auz:).dar fiecare e liber sa asculte ce vrea...atata vreme cat nu-l deranjeaza pe cel de langa(lucru rar intalnit insa,din pacate...).
Bene,noi am vrea ca acestea sa nu mai existe..dar nici o sansa,atata vreme cat copii inca de mici sunt invatati sa fure,sa injure,sa vorbeasca urat...adik nu au de la cine primi educatia cuvenita...in fine,daca ne gandit mai bine,ei n-au nici o vina...in concluzie:manelisti=fantezisti...parerea mea...
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 29 Mai 2006, 10:08 pm Go top: Manelele, subiect de discutat ! Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




raluk a scris:
... fiecare e liber sa asculte ce vrea...atata vreme cat nu-l deranjeaza pe cel de langa(lucru rar intalnit insa,din pacate...).

Frumos principiu, dar foarte greu de realizat (poate chiar din cauza ca se bazeaza pe gusturi)

raluk a scris:
...noi am vrea ca acestea sa nu mai existe..dar nici o sansa

Ba avem sanse. Una din ele ar fi atunci cand majoritatea si-ar da seama ce incultura "zace" in manele si ar incepe sa arate cu degetul pe cei care asculta. Atunci si cei mai mari manelisti ar pleca capul si s-ar feri sa mai deranjeze pe ceilalti cu manelele lui date la maxim si poate ar incerca sa mai asculte si altceva

raluk a scris:
...manelisti=fantezisti...parerea mea...

Super tare! Originala parere Wink

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mar, 30 Mai 2006, 3:22 pm Go top: Manelele, subiect de discutat ! Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




ei, lasa ca mai sunt ascultatori de manele si din lumea buna care servesc manele... nu e ceva care tine doar de tigani... s a generalizat... c est ca.. Smile Smile

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mar, 30 Mai 2006, 3:35 pm Go top: Manelele, subiect de discutat ! Răspunde cu citat (quote)
Willi
Forum's Admin
Forum's Admin
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 89
Locație: Timisoara




Rostopasca a scris:
lumea buna


Zi-mi si mie acea "lume buna" de asculta manele. E normal ca murdaria sa se propage si numai atunci se va vedea cine e cu adevarat pur. Practic e un fel de test in dezvotarea personala. Cine va pica testul va ramane la un stadiu mediocru, cine nu are noi cai deschise!

_________________
Sunt piroman, imi aprind calculatorul!
Ai fost in B acum esti in A/ Haide Craiova/ Tu ai murit si ai inviat/ Te voi iubi la infinit
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mar, 30 Mai 2006, 8:05 pm Go top: Manelele, subiect de discutat ! Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




willi, probabil m am exprimat un pic ciudat prin lume buna.. ma refer la tinerii care totusi au potential sa devina oameni mari... gandeste te tu putin, ca am avut si ai avut si tu in clasa specimene care ascultau manele si te mai insoteau pe la olimpiadele de matematica... so???

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mar, 30 Mai 2006, 8:30 pm Go top: Manelele, subiect de discutat ! Răspunde cu citat (quote)
onutza
Silver Member
Silver Member
Data înscrierii: 30/Mai/2006
Mesaje: 211
Locație: cimitiru` vesel




hmm...cred ca in ultimii 5 ani sa zic manelele s-au "dezvoltat" la maxim iar manelistii au aparut ca ciupercile dupa ploaie...manelele merg mana in mana cu ..incultura(scuzele de rigoare celor ce asculta manele si mai e ceva de capul lor)..asa....si ca sa zic asa,cred ca manelele vor avea viatza lunga pt ca fff multa lume asculta acest gen de muzica..ce sa-i ceri dom'le de la om...ca stiti voi vorba aia:"unde nu-i minte nici Dumnezeu nu cere"....scuze daca cineva s-a simtit ofensat de msg meu:D

ahh..mai vroaim sa spun ceva...
manele+ciocate+gel o tona+impresii la greu=nasol rau de tot..
Vezi profilul utilizatorului

Mi-a placut ultima ta replica!
MesajTrimis: Mar, 30 Mai 2006, 10:04 pm Go top: Manelele, subiect de discutat ! Răspunde cu citat (quote)
Dj @!exx
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 69
Locație: Craiova




In ceea ce priveste ascultatorii de manele de pe forumul asta, sa stii ca nu prea sunt... Mi-a placut ultima ta replica, super-tare frate!!!!

_________________
Să fiţi mereu, cu gândul limpede şi sufletul împăcat, şi ţineţi minte: “stay real… stay tune… keep on Trance!”
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mie, 31 Mai 2006, 8:45 pm Go top: Manelele, subiect de discutat ! Răspunde cu citat (quote)
Willi
Forum's Admin
Forum's Admin
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 89
Locație: Timisoara




Rostopasca a scris:
willi, probabil m am exprimat un pic ciudat prin lume buna.. ma refer la tinerii care totusi au potential sa devina oameni mari... gandeste te tu putin, ca am avut si ai avut si tu in clasa specimene care ascultau manele si te mai insoteau pe la olimpiadele de matematica... so???


Sunt doar niste oameni "mari" fara coloana vertebrala. Aceiasi oameni care la prima problema te-ar fi turnat la Securitate. Aceiasi oameni care ne conduc. Aceiasi oameni care sunt politicieni. Aceiasi oameni care imi provoaca dezgust.
Degeaba Dumnezeu iti da potential daca nu il folosesti cum tb si iti ratezi viata pe care o ai. Vei ajunge un om important (din punct de vedere al functiei), vei avea bani, etc, dar tot gol vei fi pe dinauntru. Practic, un om de nimic. De aceea decaderea e mai mare pt ca ai avut potential, dar ai ratat ce ai avut.

_________________
Sunt piroman, imi aprind calculatorul!
Ai fost in B acum esti in A/ Haide Craiova/ Tu ai murit si ai inviat/ Te voi iubi la infinit
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mie, 31 Mai 2006, 9:01 pm Go top: Manelele, subiect de discutat ! Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Aplauze Aplauze Aplauze Aplauze

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 01 Iun 2006, 9:59 am Go top: Manelele, subiect de discutat ! Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




s-ar pueta sa ai dreptate, willi... who really knows? :?

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

veste super-buna!!!!!!!!!!!!!!!
MesajTrimis: Sâm, 10 Feb 2007, 10:35 am Go top: Manelele, subiect de discutat ! Răspunde cu citat (quote)
Dj @!exx
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 69
Locație: Craiova




Daca tot reinviai, hai sa va dau si o veste buna(domne ajuta daca s-ar si realiza spusele!)... O data cu aderarea tarii noastre la Uniunea Europeana se pare ca vor disparea, treptat, si manelele! Si asta, nu pentru ca, vezi doamne, ne-am emancipat peste noapte, ci datorita directivelor europene, care au decis ca acest gen de muzica(daca se poate numi asa) promoveza incultura,prostia, etc, lucruri constatate si de multi dintre noi, si, in consecinta, vor da, din cate se pare, o lege care sa interzica aparitia si difuzarea pe piata muzicala romaneasca a acestui "gen" muzical ! uraaaaaaaaa!!!!!!!!! I LOVE UE!!!!

_________________
Să fiţi mereu, cu gândul limpede şi sufletul împăcat, şi ţineţi minte: “stay real… stay tune… keep on Trance!”
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Sâm, 10 Feb 2007, 11:49 am Go top: Manelele, subiect de discutat ! Răspunde cu citat (quote)
Ade
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 1245
Locație: Bucuresti




de multa vreme circula zvonul asta Wink eu abia astept sa devina realitate Very Happy

_________________
Don't worry...be happy.....life's gooooooooood:D
"Infrant nu esti atunci cand sangeri...nici cand ochii-n lacrimi ti-s...adevaratele infrangeri...sunt renuntarile la vis..."
"nu vezi pragul de jos pana nu dai cu capul ce del de sus..."
Vezi profilul utilizatorului

Re: veste super-buna!!!!!!!!!!!!!!!
MesajTrimis: Sâm, 10 Feb 2007, 12:27 pm Go top: Manelele, subiect de discutat ! Răspunde cu citat (quote)
YuLee
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 357
Locație: Timisoara




Dj @!exx a scris:
... au decis ca acest gen de muzica (daca se poate numi asa) promoveza incultura, prostia, etc [...] si, in consecinta, vor da, din cate se pare, o lege care sa interzica aparitia si difuzarea pe piata muzicala romaneasca a acestui "gen" muzical


Oricat de frumos ar suna aceasta lege, cred ca nici nu se pune problema adoptarii ei intr-un stat democratic, atata timp cat prostia nu a fost inca interzisa prin Constitutie. Fiecare are dreptul sa asculte ce gen muzical prefera.

_________________
Unde-i viitoru' de altãdatã!?

Vezi profilul utilizatorului

Manelele, subiect de discutat !
 Pagina de start a forumului Club Z » Genuri si stiluri muzicale
Ora este GMT + 2 ore  
Pagina 1 din 1  

  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect  

Forum index | Club Z - Portal | Luxian's Blog | Sitemap

  Powered by phpBB © 2001-2006 Modified : Club Z  
Anvelope vara iarna Timisoara | Jante Timisoara