Pagina de start a forumului Club Z
Pagina de start a forumului Club Z Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare

Forum Index | GMC Club Z - Portal | Chat Online | Parteneri | News | Top 3 Forum | Echipa GMC Club Z | Forum info


Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Subiectul anterior :: Subiectul următor 
Ce planuri aveti de Sarbatori ?
MesajTrimis: Mar, 11 Dec 2007, 2:28 pm Go top: Ce planuri aveti de Sarbatori ? Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Unde si cum planuiti sa va petreceti Sarbatorile? Ce faceti de Revelion? Mergeti sa colindati?

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mar, 11 Dec 2007, 2:43 pm Go top: Ce planuri aveti de Sarbatori ? Răspunde cu citat (quote)
Ade
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 1245
Locație: Bucuresti




complicat....
eu nu am nici un plan oficial, in momentul de fata nu-mi doresc decat sa ajung acasa unde stiu ca e liniste si nu e aglomeratie Very Happy de Craciun sigur o sa fiu acasa cu ai mei, de revelion nu se stie, astept ofertele de moment Very Happy
(parca vad ca o sa stau tot acasa ca sa nu am constiinta prea incarcata apoi ca pic examenele, 7,8,11,12,15 sunt zile critice:| )

_________________
Don't worry...be happy.....life's gooooooooood:D
"Infrant nu esti atunci cand sangeri...nici cand ochii-n lacrimi ti-s...adevaratele infrangeri...sunt renuntarile la vis..."
"nu vezi pragul de jos pana nu dai cu capul ce del de sus..."
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mie, 12 Dec 2007, 2:55 am Go top: Ce planuri aveti de Sarbatori ? Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Eu refuz sa ma gandesc la sesiune. De sarbatori n-am nici un plan, decat "planul sigur" : stau acasa. Inca sper sa apara propuneri Very Happy

Sper macar sa am parte de cateva excursii de-o zi prin imprejurimi Smile

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mie, 12 Dec 2007, 10:22 pm Go top: Ce planuri aveti de Sarbatori ? Răspunde cu citat (quote)
Ade
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 1245
Locație: Bucuresti




Nici eu nu as vrea sa ma gandesc la sesiune, dar parca mi'ar placea sa imi dau licenta vara asta Very Happy
Luxian, daca sunt mai multi asa ca noi, poate gasim unul care sa ofere cazare de revelion Very Happy
Poate faci si o excursie pe la Licurici ca ai promis Smile

_________________
Don't worry...be happy.....life's gooooooooood:D
"Infrant nu esti atunci cand sangeri...nici cand ochii-n lacrimi ti-s...adevaratele infrangeri...sunt renuntarile la vis..."
"nu vezi pragul de jos pana nu dai cu capul ce del de sus..."
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mie, 12 Dec 2007, 10:25 pm Go top: Ce planuri aveti de Sarbatori ? Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Excursie la licurici fac numai daca am cu ce ($$ si masina), asa ca nu promit...

Cat despre cazare si de gasit oameni... nu te baza pe mine Smile

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 13 Dec 2007, 12:59 am Go top: Ce planuri aveti de Sarbatori ? Răspunde cu citat (quote)
Naty`
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 16/Mai/2006
Mesaje: 779
Locație: Timisoara




De sarbatori...merg acasaaaaaa Very Happy
Craciunul o sa fie in familie, cum s-ar zice...iar Revelionul...probabil tot cam asa...
Si da, vreau sa merg cu colegii sa colindam scumpii nostrii profesori din liceu he he he
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 13 Dec 2007, 11:00 pm Go top: Ce planuri aveti de Sarbatori ? Răspunde cu citat (quote)
raluk
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 29/Mai/2006
Mesaje: 799
Locație: Timisoara




Mda...cred ca va fi primul meu Craciun departe de sanul familiei Confused
De Craciun voi merge la prietenul meu, la ai lui, iar de Revelion... nu stiu ...nu stiu inca nimic sigur, dar ceea ce imi doresc este sa fiu tot alaturi de el...si asa va fi fi,sper!
Apropo, macar acum luati-va gandul de la sesiune Wink ...e vacanta, lasati spiritul Sarbatorilor sa va patrunda Very Happy

_________________
" Pentru dragostea unui trandafir gradinarul e sclavul a mii de spini... "
"Cantareste o picatura de ploaie, prinde in palma o adiere de vant , tine in brate un fulger , saruta o raza de soare..."

Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 13 Dec 2007, 11:13 pm Go top: Ce planuri aveti de Sarbatori ? Răspunde cu citat (quote)
Naty`
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 16/Mai/2006
Mesaje: 779
Locație: Timisoara




dap...ne patrunde...pana la oase Very Happy
Nu cred ca va mai fi vreodata Craciunul ce a fost. Acum e prea comercial. Spiritul lui s-a duuuuuuuuuus si nu s-a mai intors. Dar, cum se zice...noi sa fim sanatosi Smile
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Vin, 14 Dec 2007, 12:54 pm Go top: Ce planuri aveti de Sarbatori ? Răspunde cu citat (quote)
raluk
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 29/Mai/2006
Mesaje: 799
Locație: Timisoara




Acum depinde de fiecare,dar eu nu cred ca spiritul acestuia a pierdut...cred ca totul depinde de ceea ce facem noi ca sa-l simtim...iar eu, una, il simt Very Happy

_________________
" Pentru dragostea unui trandafir gradinarul e sclavul a mii de spini... "
"Cantareste o picatura de ploaie, prinde in palma o adiere de vant , tine in brate un fulger , saruta o raza de soare..."

Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Vin, 14 Dec 2007, 1:11 pm Go top: Ce planuri aveti de Sarbatori ? Răspunde cu citat (quote)
Naty`
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 16/Mai/2006
Mesaje: 779
Locație: Timisoara




si cam ce faci ca sa simti spiritul asta? Smile
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Vin, 14 Dec 2007, 11:08 pm Go top: Ce planuri aveti de Sarbatori ? Răspunde cu citat (quote)
raluk
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 29/Mai/2006
Mesaje: 799
Locație: Timisoara




nu stiu daca trebuie sa faci ceva anume...doar bucuria de a sta alaturi de cei dragi, mai ales dupa o perioada in care acest prilej a fost mai ocolit e suficienta...asta e Craciunul, la urma urmei...reuniunea familiei, a celor dragi tie...pe paln secundar mai sunt: bradutul impodobit, colindele...caldura din casa, mirosul de mancare...si multe altele...
Trebuie sa mai recunosc, desigur, ca inca de mic copil mi s-au insuflat acestea...mai ales de Craciun!indiferent ce era in seara respectiva, imediat dupa ce terminam cu colinda si treceau colindatorii, toata familia ne puneam la masa traditionala de Craciun si petreceam in povesti ore intregi...ceea ce inca mai facem Very Happy...doar ca intr-un numar mai restrans, din pacate Sad

_________________
" Pentru dragostea unui trandafir gradinarul e sclavul a mii de spini... "
"Cantareste o picatura de ploaie, prinde in palma o adiere de vant , tine in brate un fulger , saruta o raza de soare..."

Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Sâm, 15 Dec 2007, 12:26 am Go top: Ce planuri aveti de Sarbatori ? Răspunde cu citat (quote)
Naty`
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 16/Mai/2006
Mesaje: 779
Locație: Timisoara




Smile
frumos
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Sâm, 15 Dec 2007, 4:10 am Go top: Ce planuri aveti de Sarbatori ? Răspunde cu citat (quote)
Doda
Gold Member
Gold Member
Data înscrierii: 14/Iun/2006
Mesaje: 439
Locație: Timisoara




Nu stiu cum si de ce, dar am neplacuta ipresie ca spiritu craciunului nu mai exista, ca e doar o amintire din copilarie, cand ascultam colindele lui Hrusca impodobind bradutul si ma certam cu fratii mei in fiecare an cine are onoarea de a pune ornamentul din varful bradului, cand il trageam pe tata de mana sa ma duca pe la toti unchii sa ii colind, cand ma plimbam prin jurul blocului numarand ferestrele la care se vedeau licariri de instalatii de pom... de cativa ani buni nu am mai simtit nimic decat tristete in preajma sarbatorilor. De ce tristete?... Pentru ca nu mai sunt copil, pentru ca nu mai cred in Mos Craciun,pentru ca nu mai suport colindele, pentru ca din diverse motive ornamentele si lumanarile specifice craciunului si bradul impodobit nu ma mai impresioneaza...
HELP...o sa devin Grinch...

_________________
I don't know whether I'm alive and dreaming or dead and remembering.
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 16 Dec 2007, 12:28 am Go top: Ce planuri aveti de Sarbatori ? Răspunde cu citat (quote)
raluk
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 29/Mai/2006
Mesaje: 799
Locație: Timisoara




Confused ,,,nu stiu ce sa zic Sad .Intr-adevar, cand esti copil traiesti fiecare clipa a Craciunului, crezi in tot, iti faci sperante...e totul asa pur, nevinovat...dar, modul in care ne-ai povestit despre cum iti petreceai tu Craciunul...parca mai pastreaza inca ceva din acele vremuri!Sunt sigura ca nu ma insel! Poate ca noi privim doar din exterior aceasta sarbatoare si nu stim sa patrundem inlauntrul ei...eu cred ca pentru noi aceasta sarbatoare nu trebuie privita ca o istorioara...ceva de genul: "odata, demult, intr-o iesle s-a nascut..."...ar trebui sa incercam acel trecut sa-l aducem in prezent, sa daruim iubire celor dragi noua, sa-i strangem in jurul nostru..asta cred eu ca e Craciunul!IUBIRE!

_________________
" Pentru dragostea unui trandafir gradinarul e sclavul a mii de spini... "
"Cantareste o picatura de ploaie, prinde in palma o adiere de vant , tine in brate un fulger , saruta o raza de soare..."

Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 16 Dec 2007, 12:45 am Go top: Ce planuri aveti de Sarbatori ? Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Pt mine sarbatorile fara zapada nu sunt sarbatori. Cat despre brad, colindat si toate cele e normal sa nu mai insemne mare lucru cand devii "mare".


@Doda: Mos Craciun exista, l-am vazut eu Wink

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 16 Dec 2007, 2:32 pm Go top: Ce planuri aveti de Sarbatori ? Răspunde cu citat (quote)
Doda
Gold Member
Gold Member
Data înscrierii: 14/Iun/2006
Mesaje: 439
Locație: Timisoara




Luxian...nu e nevoie sa incerci sa ma convingi... sunt "mare"...am trecut de mult peste asta

_________________
I don't know whether I'm alive and dreaming or dead and remembering.
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 16 Dec 2007, 3:21 pm Go top: Ce planuri aveti de Sarbatori ? Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Doda a scris:
Luxian...nu e nevoie sa incerci sa ma convingi... sunt "mare"...am trecut de mult peste asta


Nu incerc sa conving pe nimeni, eu chiar l-am vazut pe Mos Craciun Smile

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 16 Dec 2007, 5:31 pm Go top: Ce planuri aveti de Sarbatori ? Răspunde cu citat (quote)
Doda
Gold Member
Gold Member
Data înscrierii: 14/Iun/2006
Mesaje: 439
Locație: Timisoara




unde?....zburand cu sania cu reni?

_________________
I don't know whether I'm alive and dreaming or dead and remembering.
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 17 Dec 2007, 8:12 am Go top: Ce planuri aveti de Sarbatori ? Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Doda a scris:
unde?....zburand cu sania cu reni?


Venea pe la mine cand eram mic, dar de cand am crescut nu ma mai viziteaza Very Happy

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 17 Dec 2007, 12:08 pm Go top: Ce planuri aveti de Sarbatori ? Răspunde cu citat (quote)
Ade
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 1245
Locație: Bucuresti




pai de cand ai crescut ai inceput sa nu mai fii cumite si din cauza asta te evita Evil

_________________
Don't worry...be happy.....life's gooooooooood:D
"Infrant nu esti atunci cand sangeri...nici cand ochii-n lacrimi ti-s...adevaratele infrangeri...sunt renuntarile la vis..."
"nu vezi pragul de jos pana nu dai cu capul ce del de sus..."
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 17 Dec 2007, 1:31 pm Go top: Ce planuri aveti de Sarbatori ? Răspunde cu citat (quote)
raluk
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 29/Mai/2006
Mesaje: 799
Locație: Timisoara




Laughing clar, Luci! De asta te evita, probabil

_________________
" Pentru dragostea unui trandafir gradinarul e sclavul a mii de spini... "
"Cantareste o picatura de ploaie, prinde in palma o adiere de vant , tine in brate un fulger , saruta o raza de soare..."

Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 17 Dec 2007, 4:22 pm Go top: Ce planuri aveti de Sarbatori ? Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Asa ma gandeam si eu. Dar daca ii prind pe aia care ma "toarna"... Evil

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 17 Dec 2007, 5:29 pm Go top: Ce planuri aveti de Sarbatori ? Răspunde cu citat (quote)
Doda
Gold Member
Gold Member
Data înscrierii: 14/Iun/2006
Mesaje: 439
Locație: Timisoara




Luxian a scris:
Asa ma gandeam si eu. Dar daca ii prind pe aia care ma "toarna"... Evil




ce pedeapsa ai in minte? Ganditor

_________________
I don't know whether I'm alive and dreaming or dead and remembering.
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 17 Dec 2007, 5:35 pm Go top: Ce planuri aveti de Sarbatori ? Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Doda a scris:
ce pedeapsa ai in minte? Ganditor


Prima oara sa vad despre cine e vorba. Pedepsele personalizate sunt mai aspre de obicei Evil

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 06 Mar 2016, 9:05 pm Go top: Ce planuri aveti de Sarbatori ? Răspunde cu citat (quote)
Ladybug3
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 06/Mar/2016
Mesaje: 1




Inainte de fiecare sarbatoare si eveniment mare ma duc cu siguranta la un salon de cosmetica din Cluj pentru a arata perfect in toate noptile marete Smile
Vezi profilul utilizatorului

Ce planuri aveti de Sarbatori ?
 Pagina de start a forumului Club Z » Off - Topic
Ora este GMT + 2 ore  
Pagina 1 din 1  

  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect  

Forum index | Club Z - Portal | Luxian's Blog | Sitemap

  Powered by phpBB © 2001-2006 Modified : Club Z  
Anvelope vara iarna Timisoara | Jante Timisoara