Pagina de start a forumului Club Z
Pagina de start a forumului Club Z Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare

Forum Index | GMC Club Z - Portal | Chat Online | Parteneri | News | Top 3 Forum | Echipa GMC Club Z | Forum info


Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Subiectul anterior :: Subiectul următor 
tudor chirila boxer fara manusi
MesajTrimis: Lun, 29 Mai 2006, 9:28 am Go top: tudor chirila boxer fara manusi Răspunde cu citat (quote)
Maleficus
Gold Member
Gold Member
Data înscrierii: 14/Mai/2006
Mesaje: 314
Locație: Purgatoriu




Solistul de la Vama Veche s-a luat la harta cu trei jurnalisti la Cluj, pe care i-a confundat cu paparazzi.


Pe unul dintre ei, Paul Niculescu, fratele lui Rares Niculescu, consilier de imagine al ministrului Vasile Blaga, l-a lovit cu pumnul in fata, dupa care i-a aruncat pe jos telefonul mobil.

„L-a lovit pe jurnalist la nivelul fetei”

Incidentul a avut loc vineri seara. Dupa ce a cantat la Festivalul Berii Ursus desfasurat la Cluj, Tudor Chirila a petrecut pana in jurul orei 4.00 dimineata la Diesel Club unde, la o masa aflata pe terasa, erau jurnalistii Dan Radu - directorul diviziei de ziare locale a companiei Publimedia, detinuta de Media Pro -, Paul Niculescu - editor retea (participa la dezvoltarea proiectelor locale) la aceeasi companie - si Victor Lungu, director PR la cotidianul „Monitorul de Cluj”.

Atunci cand a iesit din local, in jurul orei 4.10, Tudor Chirila l-a vazut pe Victor Lungu cu aparatul de fotografiat in mana si a crezut ca are de-a face cu paparazzi. „S-a indreptat spre ei, moment in care unul dintre ziaristi i-a facut o poza. A iesit un megascandal.

I-a smuls aparatul din mana si s-a urcat intr-un taxi. Un alt ziarist a zis ca suna la politie, ceea ce l-a infuriat la culme pe cantaret. A aruncat aparatul foto, s-a dus spre respectivul si i-a smuls telefonul, sa nu sune la politie, apoi l-a lovit cu pumnul in fata”, spune un taximetrist, martor la incident.

Comisarul-sef Herdea Rus, seful politiei municipiului Cluj-Napoca, confirma ca incidentul a fost generat de Tudor Chirila, deranjat ca a fost fotografiat. „Vom face cercetari, iar in functie de ceea ce se va stabili vom lua masurile legale care se impun. Daca Tudor Chirila va fi gasit vinovat, va fi amendat”, ne-a declarat acesta.

Potrivit unui comunicat al politiei clujene, „muzicianul le-ar fi adus injurii ziaristilor, intrebandu-i daca sunt paparazzi. Doi dintre jurnalisti (Victor Lungu si Paul Niculescu - n.r.) s-au indreptat spre taxiul respectiv solicitandu-i agresorului aparatul foto. In timpul discutiilor, unul dintre jurnalisti a spus ca o sa solicite politia. (...) Solistul s-a infuriat, i-a luat telefonul din mana (lui Paul Niculescu - n.r.) dupa care s-a dat jos din taxi, lovindu-l pe jurnalist la nivelul fetei, aruncand telefonul, care a fost gasit ulterior”.

Plangeri la politie

In sesizarea facuta la politie, Niculescu a cerut cercetarea lui Tudor Chirila pentru infractiunea de lovire, in timp de Lungu a solicitat 15 milioane de lei vechi, pretentii civile. Cei doi angajati ai Media Pro au refuzat sa comenteze incidentul, dar au precizat ca anuntul IPJ Cluj corespunde adevarului. Victor Lungu si Tudor Chirila nu au raspuns ieri la telefon.

Mihai Soica
Evenimentul Zilei

_________________
www.chez-simone.ro Rochii de seara
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 29 Mai 2006, 11:20 am Go top: tudor chirila boxer fara manusi Răspunde cu citat (quote)
Ade
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 1245
Locație: Bucuresti




am auzit si eu asta la radio de dimineata...mi se pare cam deplasat gestul pe care l-a facut....

_________________
Don't worry...be happy.....life's gooooooooood:D
"Infrant nu esti atunci cand sangeri...nici cand ochii-n lacrimi ti-s...adevaratele infrangeri...sunt renuntarile la vis..."
"nu vezi pragul de jos pana nu dai cu capul ce del de sus..."
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 29 Mai 2006, 2:16 pm Go top: tudor chirila boxer fara manusi Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Cam deplasat , dar pe de o parte mi se pare si normal. Ajungi la disperare cand te "sâcâie" toti fraierii la fiecare pas. Si sa stiti si voi ca jurnalistii cu bun simt nu patesc asa ceva. Wink

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mar, 30 Mai 2006, 9:37 pm Go top: tudor chirila boxer fara manusi Răspunde cu citat (quote)
Naty`
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 16/Mai/2006
Mesaje: 779
Locație: Timisoara




poate tudor isi gaseste o noua vocatie boxul....glumeam...are dreptate Luxian... la un moment dat crek te saturi de toti si toate, fie ei jurnalisti , paparazzi sau mai stiu eu ce alte creaturi cu rol enervant. Smile probabil o sa ia si tudor o amenda acolo...ceva... dar oricum...dupa un la concert care banuiesc k a fost mare nebunie...oricine ar fi irascibil...tudor rulz Very Happy (nu pentru gestul lui, ci pentru muzica...)
Vezi profilul utilizatorului

tudor chirila boxer fara manusi
 Pagina de start a forumului Club Z » Interviuri & Stiri & Zvonuri
Ora este GMT + 2 ore  
Pagina 1 din 1  

  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect  

Forum index | Club Z - Portal | Luxian's Blog | Sitemap

  Powered by phpBB © 2001-2006 Modified : Club Z  
Anvelope vara iarna Timisoara | Jante Timisoara