Pagina de start a forumului Club Z
Pagina de start a forumului Club Z Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare

Forum Index | GMC Club Z - Portal | Chat Online | Parteneri | News | Top 3 Forum | Echipa GMC Club Z | Forum info


Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Subiectul anterior :: Subiectul următor 
FlashMob Timisoara
MesajTrimis: Joi, 20 Dec 2007, 9:39 pm Go top: FlashMob Timisoara Răspunde cu citat (quote)
Naty`
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 16/Mai/2006
Mesaje: 779
Locație: Timisoara




Citat:
Fenomenul a fost inventat de un anume nene Bill din New York cand printr-un mail a reusit sa stranga 150 de oameni care s-au dus la magazinul Macy si au cerut un "covor al dragostei" spunand ca locuiesc intr-o comuna de langa NY.Aceasta forma de "arta urbana" are si niste reguli nu prea stricte:

organizarea evenimentului trebuie sa se faca neaparat prin intermediul e-mailului, blogului, SMSului sau messengerului. In nici un caz nu poti pune un afis in centrul orasului... nu mai are niciun farmec. In plus oferta trebuie sa fie atractiva, ca altfel o sa stai in chiloti in fantana arteziana din centru orasului de unul singur...
se stabileste o ora exacta la care incepe si una la care se termina. Orele trebuie respectare si nu trebuie sa dureze prea mult actiunea(ex. 14:20 - 14:30).
evenimentul NU trebuie sa incalce nicio lege in vigoare din tara respectiva... Arestarea in masa nu se incadreaza in flasmob. In plus nu trebuie sa ii deranjeze pe trecatori.
TREBUIE sa participi!
Astfel de actiuni s-au intamplat in toata lumea(a se citi America si Europa). La Moscova si la Vancouver s-au organizat batai cu perne in mijlocul orasului in grupuri mari. La Roma, 300 de oameni au venit pe rand la o librarie, in decurs de doar cateva minute, intreband de o carte inexistenta. La Dortmund, nemtii au venit la o expozitie de masini de spalat mancand banane. Din nou in Moscova, o multime de oameni s-au dus in gara si au asteptat pe peron cu pancarde pe care scria "NzR178qWe"... si culmea, NzR178qWe nu a venit... In Bucuresti, 70 de oameni s-au adunat in fata sediului TVR cu gura acoperita cu banda adeziva facand joc de glezne, dupa expresia "ciocu mic si joc de glezne". Actiunea se pare ca a produs unele schimbari in conducerea TVR prin mesajul ei.


Original postest here....


Personal, cred ca ideea cu flashmobul e pur si simplu geniala! De-abia astept sa vad undeva asta. Si daca ar fi sa se organizeze mai mult ca sigur as participa...la urma urmei, nu vorbim decat de maxim 10 minute in care sa faci acelasi lucru ca si cei din jur.

Asa arata flashmoburile din jurul lumii :





Nu pot sa zic decat...senzational
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 20 Dec 2007, 9:54 pm Go top: FlashMob Timisoara Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Interesanta ideea. De participat insa... nu sunt asa sigur ca as face-o.

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Sâm, 12 Apr 2008, 11:23 am Go top: FlashMob Timisoara Răspunde cu citat (quote)
Doda
Gold Member
Gold Member
Data înscrierii: 14/Iun/2006
Mesaje: 439
Locație: Timisoara




Flashmob in Timisoara

Citat:
ATENTIUNE!! flash mob in TIMISOARA, duminica 13 aprilie , ora 12:00 fix , in fata operei , unde timp de 2 minute toata lumea ramane nemiscata! Trimite acest mesaj tuturor prietenilor din lista, agenda de telefon, scara de bloc sau camin ! Cat mai multi pentru o senzatie cat mai puternica! Choose to be different!


Ne vedem acolo Wink


_________________
I don't know whether I'm alive and dreaming or dead and remembering.
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Sâm, 12 Apr 2008, 2:17 pm Go top: FlashMob Timisoara Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




I'm going too.... See you there!

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 13 Apr 2008, 10:28 am Go top: FlashMob Timisoara Răspunde cu citat (quote)
8eRON
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 09/Ian/2008
Mesaje: 13
Locație: Timisoara




Wait for me...............

_________________
Great minds disscuss ideas, average minds disscuss events, small minds disscuss people.
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 13 Apr 2008, 12:43 pm Go top: FlashMob Timisoara Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




8eRON a scris:
Wait for me ...


Cam tarziu vad mesajul, dar oricum ne-am descurcat sa ne intalnim in timp util Smile

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 13 Apr 2008, 1:39 pm Go top: FlashMob Timisoara Răspunde cu citat (quote)
8eRON
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 09/Ian/2008
Mesaje: 13
Locație: Timisoara




Eu initial vroiam doar sa privesc, dar nu regret ca am participat. A fost super tare Humps

_________________
Great minds disscuss ideas, average minds disscuss events, small minds disscuss people.
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 13 Apr 2008, 3:33 pm Go top: FlashMob Timisoara Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Se pare ca cei de la Agenda se misca destul de repede, nu au trecut nici 3 ore si deja stirea e postata pe site inclusiv un filmulet pe care il puteti viziona mai jos.

Pentru mai multe detalii si poze puteti intra pe site-ul www.agenda.ro



O sa incercam sa facem o arhiva cu pozele pentru cei interesati Very Happy

PS: pacat ca nu se vad toti participantii in filmulet, mai erau participanti plasati ceva mai strategic decat noi Smile

PS2: Acum puteti descarca si arhiva cu poze.

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 13 Apr 2008, 8:23 pm Go top: FlashMob Timisoara Răspunde cu citat (quote)
Doda
Gold Member
Gold Member
Data înscrierii: 14/Iun/2006
Mesaje: 439
Locație: Timisoara




super tare...
acum astept cu nerabdare urmatorul eveniment Wink

_________________
I don't know whether I'm alive and dreaming or dead and remembering.
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 14 Apr 2008, 5:00 pm Go top: FlashMob Timisoara Răspunde cu citat (quote)
petronius
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 14/Apr/2008
Mesaje: 1




wow... Surprised a fost o surpriza placuta... nu? chiar am reusit... cei care mai vor sa mai participe pot intra pe grupul nostru ptr informatii:



...sugestii, critici. multumim tuturor Smile


PS: Luxian, te superi daca ti-am luat pozele... ptr o cauza nobila Very Happy sorry... Ops

_________________
Rambows And Pots Of Gold...
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 14 Apr 2008, 6:51 pm Go top: FlashMob Timisoara Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




petronius a scris:
PS: Luxian, te superi daca ti-am luat pozele... ptr o cauza nobila Very Happy sorry... Ops


Nu am de ce sa ma supar, pozele sunt facute de cei de la Agenda, lor trebuie sa le multumim Smile

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 29 Ian 2009, 3:24 pm Go top: FlashMob Timisoara Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




No Pants Subway Ride 2009



Eee... Ce parere aveti?

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mar, 24 Feb 2009, 11:20 am Go top: FlashMob Timisoara Răspunde cu citat (quote)
denimboy
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 24/Feb/2009
Mesaje: 12




EU am paricipat o data la un flash mob la roma, in italia se faceau destule inainte era "la moda" daca pot sa zic asa, si pot sa va spun ca este chiar foarte tare.
Am vazut si un film cu niste flashmob-uri, niste faze de toata frumusetea, mi-ar placea sa fie si la noi, insa romanii au mentalitatea mai rigida si e mai greu Sad
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Vin, 27 Feb 2009, 12:31 am Go top: FlashMob Timisoara Răspunde cu citat (quote)
Naty`
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 16/Mai/2006
Mesaje: 779
Locație: Timisoara




s-a facut si la noi!
Si data viitoare o sa merg si eu.
Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

Flash mOb Timisoara reloaded
MesajTrimis: Joi, 29 Oct 2009, 8:27 pm Go top: FlashMob Timisoara Răspunde cu citat (quote)
Naty`
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 16/Mai/2006
Mesaje: 779
Locație: Timisoara




Miercurea viitoare, 4 nov, la 21:00, in Piata Unirii.

Trebuie sa ai o carte in mana, iar cand se da startul toata lumea citeste un pasaj din ea.
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 29 Oct 2009, 9:18 pm Go top: FlashMob Timisoara Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Trebuie sa citesti cu voce tare?

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Sâm, 31 Oct 2009, 4:11 pm Go top: FlashMob Timisoara Răspunde cu citat (quote)
Naty`
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 16/Mai/2006
Mesaje: 779
Locație: Timisoara




da, altfel ar fi zis ca tii cartea deschisa in mana , ca sa dai impresia ca citesti. nu? Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

FlashMob Timisoara
 Pagina de start a forumului Club Z » Off - Topic
Ora este GMT + 2 ore  
Pagina 1 din 1  

  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect  

Forum index | Club Z - Portal | Luxian's Blog | Sitemap

  Powered by phpBB © 2001-2006 Modified : Club Z  
Anvelope vara iarna Timisoara | Jante Timisoara