Pagina de start a forumului Club Z
Pagina de start a forumului Club Z Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare

Forum Index | GMC Club Z - Portal | Chat Online | Parteneri | News | Top 3 Forum | Echipa GMC Club Z | Forum info


Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Subiectul anterior :: Subiectul următor 
Muzica pt invatat
MesajTrimis: Lun, 14 Ian 2008, 11:08 pm Go top: Muzica pt invatat Răspunde cu citat (quote)
Doda
Gold Member
Gold Member
Data înscrierii: 14/Iun/2006
Mesaje: 439
Locație: Timisoara




Ce muzica ascultati (daca ascultati) in timp ce invatati? exista un anumit gen sau anumite melodii pe care va e mai usor sa va concentrati ?
Am realizat ca daca ascult muzica pe care o ascult de obicei si care imi place in momentele in care incerc sa invat imi distrage atentia si ma trezesc ascultand muzica si relaxandu-ma in loc sa imi storc creierii cu materiile de la scoala...
So... ceva sugestii?

_________________
I don't know whether I'm alive and dreaming or dead and remembering.
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 14 Ian 2008, 11:49 pm Go top: Muzica pt invatat Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Eu nu prea invat, asa ca o sa ma refer la muzica pe care o ascult in timp ce lucrez.

Obisnuiam sa ascult si eu melodiile care imi plac in timp ce lucrez, dar, asa cum a zis si Doda, imi distrag atentia uneori.

Apoi am trecut la radio. Merge treba, faza naspa ca dupa cateva ore deja stii toate melodiile si devine putin stresant. Posturi de radio nici nu sunt prea multe, asa ca in 2-3 zile maxim nu mai merge faza.

Acum insa ascult mixaje (muzica care imi place), nu imi distrag atentia asa mult si in acelasi timp ascult si ceea ce-mi place.

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

Muzica pt invatat
 Pagina de start a forumului Club Z » Genuri si stiluri muzicale
Ora este GMT + 2 ore  
Pagina 1 din 1  

  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect  

Forum index | Club Z - Portal | Luxian's Blog | Sitemap

  Powered by phpBB © 2001-2006 Modified : Club Z  
Anvelope vara iarna Timisoara | Jante Timisoara