Pagina de start a forumului Club Z
Pagina de start a forumului Club Z Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare

Forum Index | GMC Club Z - Portal | Chat Online | Parteneri | News | Top 3 Forum | Echipa GMC Club Z | Forum info


Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Subiectul anterior :: Subiectul următor 
Zeitgeist - the movie
MesajTrimis: Vin, 22 Feb 2008, 3:55 pm Go top: Zeitgeist - the movie Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




http://video.google.com/videoplay?docid=9072119975796993477

eu zic sa va uitati la el daca nu l-ati vazut deja.. daca l-ati vazut, ce parere aveti?

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mie, 16 Apr 2008, 2:59 pm Go top: Zeitgeist - the movie Răspunde cu citat (quote)
Doda
Gold Member
Gold Member
Data înscrierii: 14/Iun/2006
Mesaje: 439
Locație: Timisoara




Mie mi s-a parut destul de interesant filmul...dezvaluie multe detalii ascunse si ridica multe intrebari. Merita vazut si cugetat pe tema asta.
Nota mea personala ar fi 9.5, dar am mai discutat cu cateva persoane despre el si multi l-au notat cu 10 si 10+, deci pentru cei care nu l-au vazut si au ocazia sa il vada, go for it.

Asemanator cu prima parte mai exista un documentar numit "The God Who Wasn't There". Fapte expuse intr-un mod mai batjocoritor fata de biserica, dar totusi care dau de gandit.

Intamplator eu le-am vazut pe amandoua in aceiasi zi si amandoua sustin cam acelasi lucru. Suntem legati la ochi si nu vedem, nu auzim si nu credem decat ceia ce ni se spune sa vedem, sa auzim si sa credem. Sa fim oare asemenea unor roboti programabili?
Brusc intreaga lume mi se pare o mare minciuna, o inscenare.

_________________
I don't know whether I'm alive and dreaming or dead and remembering.
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 08 Ian 2009, 1:30 pm Go top: Zeitgeist - the movie Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Intre timp, au mai aparut 1 film din seria Zeitgeist.

Aveti mai jos lista completa cu tot cu linkurile de pe Google Video cu subtitrare in limba romana.



Alte linkuri utile:

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mar, 24 Feb 2009, 11:03 am Go top: Zeitgeist - the movie Răspunde cu citat (quote)
denimboy
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 24/Feb/2009
Mesaje: 12




Pare interesant filmul, e mai mult un fel de documentar din ce am inteles, mie imi plac astfel de filme, cred ca o sa-l urmaresc acum, multumesc pt link.
Vezi profilul utilizatorului

Zeitgeist - the movie
 Pagina de start a forumului Club Z » Filme
Ora este GMT + 2 ore  
Pagina 1 din 1  

  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect  

Forum index | Club Z - Portal | Luxian's Blog | Sitemap

  Powered by phpBB © 2001-2006 Modified : Club Z  
Anvelope vara iarna Timisoara | Jante Timisoara