Pagina de start a forumului Club Z
Pagina de start a forumului Club Z Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare

Forum Index | GMC Club Z - Portal | Chat Online | Parteneri | News | Top 3 Forum | Echipa GMC Club Z | Forum info


Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Subiectul anterior :: Subiectul următor 
Atentie la casele de schimb valutar!!!
MesajTrimis: Vin, 08 Iun 2007, 1:04 pm Go top: Atentie la casele de schimb valutar!!! Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Mare atentie la casele de schimba valutar ca sa nu patiti ca "personajul" de mai jos!

Citat:
As dori sa trag un semnal de alarma referitor la anumite case de schimb din plin centrul Timisoarei care practica jaful si dezinformarea.
Am schimbat o suma destul de mare de valuta si am verificat comisionul care era 0%, in schimb inselaciunea venea din afisarea cursului
de cumparare cecuri in acelasi rind cu vinzare valuta. Practic vedeai un curs foarte bun daca vindeai valuta.
De fapt cursul real era afisat mai jos si valoric era foarte mic. Doamna de la casierie te pune sa semnezi un petec de hirtie ca efectuezi
tranzactia care dupa aceea se dovedeste a fi un act ca ai acceptat cursul foarte dezavantajos. Cind am primit banii si am observat inselaciunea
am cerut sa se anuleze tranzactia. Nu am reusit sa anulez tranzactia si patronul mi-a raspuns sa il dau in judecata ca oricum nu am nici o sansa sa cistig.
Asa ca am ramas cu o paguba consistenta. (Daca as fi schimbat in complex as fi primit 1Euro = 3.26, iar la aceasta casa de jaf organizat am primit 2.77)
Am chemat politia care m-au informat ca nu pot face nimic si ca in mod repetat au plingeri referitor la unele case de schimb din centru.
Am chemat PRO-TV si ei au spus ca au facut saptamina trecuta reportaj la aceasi casa de schimb. Am sunat la protectia consumatorului unde nu era nimeni
(la ora 14:30) iar robotul telefonic care trebuia sa preia mesajele ma informat ca nu mai este spatiu de inregistrare.
Casa de schimb se numeste SC. SARALEX SRL. pe piata Craiului fata in fata cu Orange shop. Am inteles ca au filiale in toata tara .
Eu va intreb chiar trebuie sa acceptam mizeria asta in plin centrul Timisoarei? fara sa putem face nimic?
Solutii ar fi daca dragii nostrii conducatori ar dori sa se implice: afisarea cursurilor trebuie sa fie facuta intr-un format standard.
Rugamintea mea ar fi sa raspinditi aceasta informatie in toata tara astfel incit alti oameni sa nu mai fie jefuiti de catre acesti escroci.
Aveti si o poza cu afisarea cursului de schimb!


_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 31 Aug 2009, 11:28 pm Go top: Atentie la casele de schimb valutar!!! Răspunde cu citat (quote)
mihai
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 31/Aug/2009
Mesaje: 1




Multumesc pentru mesajul postat, chiar cu cateva ore in urma am fost inselat in acelasi fel, in plin centrul Bucurestiului!
Casa de schimb se numeste S.C. BESTCHANGE 2006 S.R.L.
Din nefericire v-am citit mesajul dupa doi ani si iata nu s-a schimbat nimic!
Dinpotriva!!!
Presupun ca au filiale in toata tara!
Ce putem face???
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mar, 01 Sep 2009, 8:08 am Go top: Atentie la casele de schimb valutar!!! Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




In Timisoara, sunt mai nou obligati sa respecte anumit format pentru afisare. Asta de cateva luni, si doar am auzit (nu sunt sigur).

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

Atentie la casele de schimb valutar!!!
 Pagina de start a forumului Club Z » Discutii
Ora este GMT + 2 ore  
Pagina 1 din 1  

  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect  

Forum index | Club Z - Portal | Luxian's Blog | Sitemap

  Powered by phpBB © 2001-2006 Modified : Club Z  
Anvelope vara iarna Timisoara | Jante Timisoara