Pagina de start a forumului Club Z
Pagina de start a forumului Club Z Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare

Forum Index | GMC Club Z - Portal | Chat Online | Parteneri | News | Top 3 Forum | Echipa GMC Club Z | Forum info


Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Subiectul anterior :: Subiectul următor 
Filme pe banda (ce mai vizoneaza lumea in ultima vreme)
MesajTrimis: Joi, 09 Aug 2007, 11:22 pm Go top: Filme pe banda (ce mai vizoneaza lumea in ultima vreme) Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Aici o sa scriu (si va invit si pe voi sa o faceti) toate filme pe care o sa le vizionez cu cate un calificativ in dreptul fiecaruia. In felul acesta putem vedea daca filmul respectiv merita sau nu vazut, in cazul in care nu am facut-o deja.

Pentru a fi cat mai relevant, calificativul nu trebuie sa contina mai mult de un cuvant, max 2
Descrierea e optionala si e subiectiva de cele mai multe ori.


Si acum sa-ncep eu (filme ceva mai vechi, asta e, nu sunt la curent in domeniul asta):


Citat:
The day after tomorrow - Foarte bun
Action / Adventure / Drama / Sci-Fi / Thriller - daca ne luam dupa imdb

Orice ar fi merita vazut, desi banuiesc ca l-ati vazut deja. Mie mi-a placut foarte mult, poate si din cauza ca am vazut si An Inconvenient Truth inainte.


Citat:
Rat Race - Bunicel
Comedy / Adventure

Desi e cam vechi filmul (2001), cred ca e preferabil multor porcarii de comedii care sunt lansate in ultimul timp. Seama mult cu filmele care le vezi la TV. Are totusi cateva faze foarte hazli.


Citat:
The Prestige - Interesant
Drama / Fantasy / Thriller

Un film foarte interesant despre caracterul uman. Poate fi destul de confunz la inceput, dar daca esti atent e chiar interesant si merita vazut.

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 16 Aug 2007, 9:23 pm Go top: Filme pe banda (ce mai vizoneaza lumea in ultima vreme) Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Citat:
The Notebook 2004 - Super film
Romance / Drama

Din nou un film vechi. Se adunasera prea multe recomandari si nu merita sa-l trec cu vedere. Mi-a placut foarte mult, desi nu imi plac dramele. Inca nu imi explic de ce toate filmele bune sunt drame. Aaa... sa nu uit, foarte romantic.

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Vin, 04 Ian 2008, 3:17 am Go top: Filme pe banda (ce mai vizoneaza lumea in ultima vreme) Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Citat:
I am legend 2007 - Interesant
Action / Drama / Fantasy / Horror / Sci-Fi / Thriller (imdb)

Interesanta ideea filmului, desi banuiesc ca nu e chiar singulara. Efecte speciale bine realizate (cu exceptia unor faze foarte putine la numar). Isi merita nota de pe imdb, este un film bun, a carui valoare este mult peste cea a filmelor de rahat care se scot in ultima perioada).


Citat:
Shoot 'Em Up 2007 - Dezamagitor
Action / Adventure / Comedy / Crime / Thriller (imdb)

Actiune ca-n filme de pe casete video de le vedeam cand eram mic. Efecte speciale si faze mult exagerate. Poveste aproape zero. Cand s-a terminat filmul eram chiar mai plictisit decat inainte. Noroc cu actorii renumiti (Clive Owen, Monica Bellucci), ca daca nu, filmul se incadra in multimea celor de duzina (unde cred eu ca isi are locul).

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Vin, 22 Feb 2008, 4:09 pm Go top: Filme pe banda (ce mai vizoneaza lumea in ultima vreme) Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




ultimele filme pe care le-am vazut si de care imi aduc aminte...
Brokeback mountain - cred ca toata lumea stie, povestea a doi homosexuali - destul de interesant filmul, desi la un moment dat este plictisitor
10 Things I Hate about You - o comedie foarte draguta, dar destul de veche.. parca din 98
Candy - povestea a doi indragostiti dependenti de droguri.. iarasi frumos, insa plictisitor la un moment dat
astea trei sunt cu Heath Ledger
asa.. am mai vazut
The score - super, am scris si la topicul cu edward norton
The guardian - povestea unui salvamar.. frumos filmul, joaca ashton kutcher.. dar puuutin cam lung
Date Movie - asta e o comedie de rahatel, nu v-as recomanda-o

eu mi-am facut o lista cu majoritatea filmelor de pana acum, dar nu o am in calculatorul asta, cand fac rost de ea.. o postez.. sper sa reusesc sa adaug si niste comentarii la filmele care merita

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Sâm, 23 Feb 2008, 1:43 pm Go top: Filme pe banda (ce mai vizoneaza lumea in ultima vreme) Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




so.. filmele de care imi amintesc Very Happy
atonement - foarte frumos filmul, cu keira knightley, il recomand nota 9
feast of love - o comedie destul de draguta.. mi-a placut - nota 8
beautiful mind - despre un matematician.. foarte inteligent.. nu zic mai mult ca stric farmecul - nota 10
the illusionist superb, nota 10
the painted veil - filmul meu preferat.. nota 10, bineinteles
the prestige - uhm, cam alambicat mi s-a parut mie, dar merita.. 10
down in the valley - am mai scris de el mai sus
green mile - l-ati vazut, stiti de ce e vorba 10
27 dresses - cu katherine heigl, despre o fata care mai toata viata ei a fost domnisoara de onoare la 27 de nunti, si acum ii vine si ei randul sa fie mireasa.. 10
juno - despre o fata care ramane insarcinata la 16 ani.. pe mine nu m-a facut nici sa zambesc desi cica e comedie - sa zicem 7
jeux d'enfants - film superb, recomand, 10
la vita e bella - desi nu e genul de film la care sa ma uit, si recunosc ca m-am uitat cu greu la el, merita.. am plans si la asta, bineinteles.. 10
awake - despre un baiat care in timpul unei operatii pe inima ramane treaz, anestezia nu isi face efectul... ce aude el in timpul operatiei... uimitor.. recomand filmul 10
i now pronounce you chuck and larry - comedie usurica si destul de buna 8
cruel intentions 1 - mie nu mi s-a parut asa un fil bun, cum zice toata lumea, ba chiar mi s-a parut aiurea 7
click - faina comedie ... 10
if only iarasi un film plangacios, dar eu nu m-am putut bucura de el, pentru ca nu suport actrita principala - 8
bicentennial man - filmul e vechi, despre un robot cu suflet... foarte fain 10
fight club - am mai scris, 10
american history x - am mai scris, 10
everyone says i love you - am mai scris, 4
death at the funeral - am ras cu hohote la comedia asta, 10
step up1 - va dati seama din titlu, despre niste dansatori.. mie mi-a placut destul de mult filmul, astept sa gasesc pe torrente si partea a doua la o calitate rezonabila.. pana una-alta, pt step up1, 9
4 luni, 3 saptamani si 2 zile - uhm, asta e de-al nostru.. despre o fata care trebuie sa faca avort in timpul regimului comunist... despre ea si colega ei de camera si in special despre prietenie.. filmul e bun, dar cam lalait.. ii dau 9
cum mi-am petrecut sfarsitul lumii - doamne cat mi-a placut filmul asta, l-am vazut de dooua ori, in doua zile consecutive.. unii au zis ca nu e asa fain, altii din contra. mie mi-a placut, 10
the score - am mai scris, 10
the guardian - am mai scris, 8
good luck, chuck - despre un barbat care crede ca toate femeile cu care se culca isi vor gasi un sot, si lupta lui ca sa ramana cu cea pe care o iubeste. nota 9
gladiatorul - va dati seama despre ce e vorba. 10 plin
wiker park - un film la care trebuie sa fii foarte atent.. te intoarce din trecut in prezent, din prezent in viitor, din viitor in trecut.. dificil, dar frumusel.. 8
pigs - despre un baiat care vrea sa se culce "cu tot alfabetul" 8
because i said so - despre o fata a carei maama pune un anunt la matrimoniale pentru ea (pentru fata). destul de tras de par, dar merge 8
why did i get married? - asta e superb, o comedie despre 4 cupluri care pleaca in fiecare an intr-o excursie de o saptamana impreuna. numai ca in anul asta, lucrurile scapa de sub control.. restul vedeti si voi.. foarte tare.. joaca si janet jackson.. nota 10 plin
the number 23 - despre un obsedat de numarul 23. cu jim carrey.. nota 10
premonition - despre o femeie care are o premonitie in legatura cu sotul sau. nu spun mai multe... nota 9.9 Razz
american pie ...1,2,6 - porcarii, stiti si voi, bune de pierdut vremea Very Happy
rush hour 3 - o porcarie, 6
the devil wears prada - eu zic ca merita sa va uitati la el, 9
i think i love my wife - despre un tip a carui casnicie incepe sa scartaie, si fix in momentul ala apare o fata hot.. ce va face? hehe.. nota 9
in her shoes - ma iertati, dar efectiv nu mai stiu despre ce e vorba.. mi-e lene sa ii caut trailerul ca sa mi aduc aminte
noel - un film de craciun, frumos, 9
craciun in boston - 10
final destination 3 - am ras la filmul asta, dar mai mult de 8 nu pot sa ii dau
waiting film scarbos... parca nu-ti mai vine sa mananci in oras dupa ce il vezi... 7
padurea spanzuratilor - stie toata lumea
keeping the faith - omggg, si de asta am uitat la topicul cu edward |(il scriu imediat Very Happy).. o comedie despre doi barbati indragostiti de aceeasi femeie.... unul dintre ei e preot. nota 10
the heartbreak kid comedie usoara, 8
bratz - iarasi comedie usoara, 8
superbad - nu mai stiu
dragon wars - o porcarie, nu recomand, 4
transformers - nu mi-a placut, nota 6
serendipity - usurel tras de par, dar 8
wedding crashers - parca am ras ceva-ceva, ii dau 8
yours, mine and ours - aualeu, nu mi-a placut, 6
the House of Flying Daggers - asta e superb, am plans, bineinteles, si ii dau 10.. daca va uitati, sa fiti atenti la nume, ca sunt in japoneza (cred), sunt destul de usor de incurcat personajele, etc
pride and prejudice (2005) - iarasi cu keira knightley.. superb filmul.. 10
white chicks - doamne, cat am putut sa rad la comedia asta, si am vazut-o de vreo 3 ori.. de fiecare data am ras la fel de mult.. 10
major payne - super tare filmul, 10
moartea domnului lazarescu - despre sistemul sanitar din romania, caruia ii cade victima domnul lazarescu, cred ca stiti..9
legaturi bolnavicioase - cu tudor chirila, despre o legatura interzisa intre frate si sora - 7
accepted - stiu ca e comedie, dar nu mai stiu de ce e vorba
just my luck - nu mai stiu
idiocracy - o porcarie de film, un rahat, m-am enervat la culme,si se vroia comedie... 3
she's the man - iarasi o comedie faina.. 8
happy gilmore - comedie cu adam sandler, 10, am ras mult
knocked up - cu katherine heigl.. ea ramane insarcinata cu un barbat dupa ce au o aventura de-o noapte.. hehe, 8
you me and dupree - comedie, dar pe mine nu m-a incantat - 8
House Of Wax - interesaaaaaaaant, 10
blood diamond - cu brad pitt.. despre sacrificiile facute de oamenii din africa si mai ales despre exploatarea lor pentru obtinerea diamantelor.. 10
Meet Joe Black - iarasi brad pitt, mie mi-a placut filmul desi nu e prea realist.. nota 10
the brick - nici nu mai stiu despre ce este vorba, stiu doar ca mi-a placut.. dar nu pot sa il notez
just visiting - faaaaaaaaaaain, 9
population 436 - super filmuln asta.. despre un satuc in care conducatorii vor sa pastreze mereu populatia de 436 de persoane, chiar daca trebuie sa si omoare oameni.. ce se intampla cand un barbat care se ocupa de recensamant vine in localitate? hehe... 10
a walk to remember - 10, cu mandy moore
one last thing - despre un baiat care stie ca va muri, dar vrea cu orice pret sa isi indeplineasca o ultima dorinta.. nota 9
cast away - despre un barbat care ramane singur pe o insula.. foarte frumos, 10
before the devil knows you're dead - fain filmul, despre doi frati care avand nevoie de bani se hotarasc sa jefuiasca magazinul parintilor.. din nefericire, treburile nu decurg cum vor ei.. nota 10.. desi e cam lalait la un moment dat
date movie - o porcarie.. 5
brokeback mountain - am scris mai sus... nota 8
10 things i hate about you - fainuta comedie.. uhm... 9
candy - scris mai sus, nota 8
after sex - o tampenie, nici nu stiu ce dracu a fost filmul asta.. nota 2
surviving my mother - asta e o comedie superba, trebuie sa o vedeti.. 10
delirious iarasi o comedie care merita.. adica nu sunt rahaturi din alea cu adolescenti care se aseamana intre ele .. diferind doar personajele.. 10
kisses and caroms - se vrea comedie.. nu este.. 4
norbit - o comedie din aia prosteasca, dar care te face sa razi.. 8

gata, nu mai pot..

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 24 Feb 2008, 9:29 am Go top: Filme pe banda (ce mai vizoneaza lumea in ultima vreme) Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




ieri am vazut
kickin' it old school - o porcarioara de film cu un tip care a stat in coma 20 de ani iar acum se trezeste si traieste viata ca in 1986 - nota 7
jurnalul lui bridget jones - doamne, excelent filmul.. pentru baieti poate mai putin, dar pentru fete cu siguranta. 10
perfect stranger - cu halle berry... il recomand.. e foarte tare Very Happy 10

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mar, 26 Feb 2008, 12:29 am Go top: Filme pe banda (ce mai vizoneaza lumea in ultima vreme) Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




the wives he forgot - e destul de interesant filmul, iar finalul m-a surprins..

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 28 Feb 2008, 10:54 am Go top: Filme pe banda (ce mai vizoneaza lumea in ultima vreme) Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




blind dating - un film acceptabi, sa zicem... adica nu-ti faci draci daca te uiti la el.. nota 6
Dan in real life - un caacat de film.. 2

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Vin, 29 Feb 2008, 11:45 am Go top: Filme pe banda (ce mai vizoneaza lumea in ultima vreme) Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




match point - destul de boring... dar finalul face toti banii - 7
sleuth - o porcarie de film.. sau poate nu l-am inteles eu... desi tind sa cred mai degraba ca e o porcarie - 4
youth without youth - super tare filmul - 9,8
eternal sunshine of the spotless mind - mie mi-a placut.. 9

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 02 Mar 2008, 10:20 pm Go top: Filme pe banda (ce mai vizoneaza lumea in ultima vreme) Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




fac monolog? Very Happy
asadar
guess who o comedie draguta.. 8
din nou jurnalul lui bridget jones
prima parte din manhunter ca a doua nu mai mergea si nu-l mai gasesc pe niciunde
hannibal rising pfff.. nota 20 daca se poate
hannibal - 10
red dragon - 10 - e si cu ed Very Happy
the good german - cu george clooney.. filmul e alb-negru, probabil pentru a ne introduce mai bine in actiunea filmului, care se petrece la sfarsitul celui de-al doilea razboi mondial - 9

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 02 Mar 2008, 11:03 pm Go top: Filme pe banda (ce mai vizoneaza lumea in ultima vreme) Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Dita a scris:
fac monolog? Very Happy


Se pare ca daca, dar nu ne deranjeaza, chiar te rugam Wink

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 03 Mar 2008, 10:46 am Go top: Filme pe banda (ce mai vizoneaza lumea in ultima vreme) Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




aseara am incheiat si seria cu hannibal uitandu-ma la the silence of the lambs - sunt excelente fimlele astea, eu zic ca trebuie vazute.
si am mai vazut pe hbo saving silverman care mie personal nu mi-a placut.. dar nah, poate nu aveam dispozitie si the family stone la care nu razi pe burta, dar e destul de amuzant - 7

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mar, 04 Mar 2008, 4:12 pm Go top: Filme pe banda (ce mai vizoneaza lumea in ultima vreme) Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




the butterfly effect - e super tare filmul, nota 10
perfume: the story of a murderer - la fel, nota 10

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mie, 05 Mar 2008, 8:35 pm Go top: Filme pe banda (ce mai vizoneaza lumea in ultima vreme) Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




love in time of cholera - un excelent film de dragoste.. 10
1408 - daca aveti chef de un film scarry, uitati-va la el.. Very Happy - 9

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 09 Mar 2008, 1:56 pm Go top: Filme pe banda (ce mai vizoneaza lumea in ultima vreme) Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




de atunci am mai vazut
fat girls - povestea unui baiat gay.. ma rog, se numeste asa fiindca el isi gaseste "fata grasa din el".. nu e cine stie ce, dar merge - 6
suburban girl - o comedie romantica foooarte draguta - 9.5
an inconvenient truth - in sfarsit am reusit sa il vad si eu cap-coada.. e interesant ca explica ala sa priceapa tot prostul, dar pe mine ma enerveaza ca e si muulta politica - daca as reusi sa le separ, documentarului i-as da 10, politicii 1
dirty dancing (1987) - cu patrick swayze in rolul principal.. mie mi-a placut mult 10
dirty dancing - havana nights - si asta e bun, dar parca nu la fel ca primul Very Happy 9.9

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 09 Mar 2008, 2:06 pm Go top: Filme pe banda (ce mai vizoneaza lumea in ultima vreme) Răspunde cu citat (quote)
Ecaterynne
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 25
Locație: Timisoara




Va spun ce "film" urmaresc eu de vreo 3 luni incoace... Gaseste-o pe Anisia...

_________________
Don't worry, be happy !!!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mie, 12 Mar 2008, 4:48 pm Go top: Filme pe banda (ce mai vizoneaza lumea in ultima vreme) Răspunde cu citat (quote)
raluk
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 29/Mai/2006
Mesaje: 799
Locație: Timisoara




Recomand si eu un film: "Seven"-crima, mister, thriller...sunt filme la care, dupa ce te uiti, a doua zi si uiti de ele...dar acest film nu face parte din categoria asta eu l-am vazut acum 2-3 luni, si mi-a placut la nebunie, incat nu o sa-l uit poate niciodata Smile
P.S:
love in time of cholera -eu nu ii dau nota 10, ci intre 7-8...nu cred ca merita o nota asa amre, nu mi s-a parut deloc extraordinar!

_________________
" Pentru dragostea unui trandafir gradinarul e sclavul a mii de spini... "
"Cantareste o picatura de ploaie, prinde in palma o adiere de vant , tine in brate un fulger , saruta o raza de soare..."

Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Vin, 09 Mai 2008, 2:15 pm Go top: Filme pe banda (ce mai vizoneaza lumea in ultima vreme) Răspunde cu citat (quote)
Doda
Gold Member
Gold Member
Data înscrierii: 14/Iun/2006
Mesaje: 439
Locație: Timisoara




10,000 BC (2008) - Aventura

Mi-a placut mult filmul. Atat ca efecte speciale ca si ca fir epic bate la fundulet 300 si Apocalypto.
Nota 10 din partea mea.

_________________
I don't know whether I'm alive and dreaming or dead and remembering.
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 15 Iun 2008, 11:51 pm Go top: Filme pe banda (ce mai vizoneaza lumea in ultima vreme) Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




revin in forta... )) de unele nici macar nu mai stiu mare lucru

the new guy - din cate imi aduc aminte a cam fost de rahatel, dar este vorba despre un tip uncool care se hotaraste sa devina si el mai altfel
show stoppers - o tampenie, cu dansuri, rahaturi, etc
sicko - documentar despre sistemul de asigurari de sanatate din america.. brrr 10
save the last dance 1 - tot cu dansuri, o tipa care este balerina, se hotaraste sa dea admitere la un colegiu unde se intra foarte greu, se indragosteste de un tip.. ma rog, un 7
save the last dance 2 - tot cam in genul primului, dar alti actori.. 6
one last dance (without a word) cu patrick swayze si nevasta-sa, nu prea recomand, 6
strictly ballroom - despre un tip care s-a saturat sa danseze dupa reguli.. daca va plac filmele cu dansuri, merge.. eu i-as da un 8,5
keeping mum - imi aduc aminte doar ca e o super comedie
the girl next door - cred ca l-ati vazut, e destul de vechi.. tot comedie, 8
nothing to lose - suuuper, am ras mult la el, 10
take the lead - tot cu dansuri, cu antonio banderas, dar ma asteptam mai mult de la film. 7
feel the noise - din cate imi aduc aminte e o porcarie
you got served - si asta este cu dansuri, ceva mai dragut si cu ceva actiune mai ampla.. 7
stomp the yard - nu mai stiu nimic din asta
honey - tot dansuri, cu jessica alba.. nu merita decat pentru ea Very Happy
stompin' - nu mai retin nimic din el.. cred ca se intelege cat de bun o fi fost Razz
25th hour - cu edward norton, filmul este superb, despre un barbat care urmeaza sa mearga la inchisoare... ma rog, e un monolog super in film, recomand 10
he loves me, he loves me not - iarasi un film foarte bun, despre o poveste de iubire, prima data vazuta prin ochii ei si apoi prin ai lui, iar variantele nu seamana deloc - 10
dance with me - bunicel filmu, cu chayanne si vanessa williams.. cred ca l-ati vazut, l-au tot dat si pe la TV
shall we dance? - cu jennifer lopez si inca un actor f cunoscut, dar am lapsus acum.. oricum filmul nu e bun, 6
death to smoochy - comedie cu edward norton, mie mi s-a parut foarte buna, daaar poate si fiindca joaca ed Very Happy
moulin rouge - singurul musical care mi-a placut, este excelent, 10
love and other disasters - super comedie, 10
priveste inainte cu manie (look forward in anger) - film romanesc, bunicel, dar finalul e cam in plop.. ii dau un 8,5
sydney white - rahat de comedie, nu recomand, 4
it's a boy girl thing - asta e o comedie dragute, un baiat si o fata fac schimb de corpuri.. 8
me, myself and irene - cu jim carrey, cred ca l-a vazut toata lumea, am ras super mult, 10
coyote ugly - nu merita, 5
casablanca - cu heath ledger, nota 10 plin
a knight's tale - tot cu heath, la fel, 10
primal fear - doamne ce film frumos, extraodrinar, 10
virgin la 40 de ani - o tampenie, nu merita.. o lalaiala continua, 2
bridget jones the edge of reason - mult mai slab decat jurnalul lui bridget jones, 6
kiss the bride - film cu gay.. 6
mama's boy - doamne, o idiotenie de film, nu merita delooooc, 2
what happens in vegas - cu cameron diaz si ashton kutcher, finalul e previzibil, dar filmul e dragut, 8
welcome home roscoe jenkins - tot o comedie care nu prea iese din tipare, dar am mai ras, 8
over her dead body - cu eva longoria, dar este o tampenie, 4
v for vendetta - cu natalie portman (care btw este superba), l-am vazut de doua ori in doua zile consecutive, 10 plin
frida - despre viata pictoritei frida kahlo, nota 10
mona lisa smile - cu julia roberts, actiunea are loc prin anii 50, e bun filmul, 10
the other boleyn girl - cred ca este cel mai bun film recent, 10 plin
my mom's new boyfriend - ma asteptam la mai mult dat fiind ca este cu antonio banderas, dar am fost dezamagita... 7
gadjo dilo - hahahahahahaa... 10
the pianist - 10, este genial filmul

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 09 Oct 2008, 2:59 pm Go top: Filme pe banda (ce mai vizoneaza lumea in ultima vreme) Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Citat:
Paycheck (2003) - Tare
Sci-Fi / Thriller / Action / Mystery

Super interesant filmul. Desi il dupa multi ani de la aparitia lui, inca e destul de captivant. Il recomand si celorlati care nu l-au vazut inca.

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mar, 26 Iun 2012, 5:25 pm Go top: Filme pe banda (ce mai vizoneaza lumea in ultima vreme) Răspunde cu citat (quote)
ralucapreda
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 26/Iun/2012
Mesaje: 3




Daca va plac filmele de dragoste, uitati-va la The Vow.
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Vin, 17 Aug 2012, 6:06 pm Go top: Filme pe banda (ce mai vizoneaza lumea in ultima vreme) Răspunde cu citat (quote)
emilia
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 14/Iun/2012
Mesaje: 42




How High si Van Wilder mi se par cele mai bune comedii aparute pana acum. Daca nu le-ati vazut, nu mai asteptati..
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mar, 10 Sep 2013, 9:13 pm Go top: Filme pe banda (ce mai vizoneaza lumea in ultima vreme) Răspunde cu citat (quote)
herta.blumen
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 09/Sep/2013
Mesaje: 3




din seria comediute usurele americane, recomand A lot like love, 50first dates
Iar ca ceva mai deep, Ginger and Rosa, Attenberg, Underground, California Dreamin' .
Vezi profilul utilizatorului

Filme pe banda (ce mai vizoneaza lumea in ultima vreme)
 Pagina de start a forumului Club Z » Filme
Ora este GMT + 2 ore  
Pagina 1 din 1  

  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect  

Forum index | Club Z - Portal | Luxian's Blog | Sitemap

  Powered by phpBB © 2001-2006 Modified : Club Z  
Anvelope vara iarna Timisoara | Jante Timisoara