Pagina de start a forumului Club Z
Pagina de start a forumului Club Z Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare

Forum Index | GMC Club Z - Portal | Chat Online | Parteneri | News | Top 3 Forum | Echipa GMC Club Z | Forum info


Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Subiectul anterior :: Subiectul următor 
Interviu cu Marco V
MesajTrimis: Sâm, 13 Mai 2006, 10:42 pm Go top: Interviu cu Marco V Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara






"Intodeauna am pus muzica care mi-a placut si inca mai fac asta."

Tranced.ro: Salut Marco ce mai faci ?
Marco V: Foarte bine, multumesc.

T.ro: Stilul tau s-a schimbat pe parcursul timpului, poti defini sunetul tau actual?
M: Intodeauna am pus muzica care mi-a placut si inca mai fac asta. Stilul meu este un mix energetic intre trance, techno & progresive cu multa percutie.

T.ro: Mixezi de mult timp, cum ai ajuns sa fi un DJ-ei cu renume mondial?
M: Prin faptul ca am lansat productii sub numele meu si am mixat la foarte multe party-uri in intreaga lume.

T.ro: De-a lungul anilor ai remixat mai multe piese classice precum: Energy 52 - Cafe del mar, mai intentionezi sa remixezi alte piese classice in viitorul apropiat?
M: Ma indoiesc de asta deoarece am remixat deja foarte multe piese classice.

T.ro: Ne poti spune mai multe despre colaborarea ta cu Benjamin Bates?
M: Am lucrat impreuna in studio de 8 ani si am produs toate piesele noastre impreuna. Asta inseamna ca toate piesle Marco V si Benjamin Bates sunt produse de catre noi doi.

T.ro: Ce ne poti spune despre noul tau label "In Charge" ?
M: La inceput voi lansa numai productile mele si poate in viitor voi lansa si materialele altor artisti.

T.ro: Ai calatorit peste tot cu gig-urile tale, ai un loc favorit unde ai vrea sa mixezi?
M: Daca multimea este de calitate imi place oriunde, dar UK este inca unul din locurile mele favorite.

T.ro: Ce planuri de viitor ai ?
M: Sa lansez al doilea album al meu si sa il promovez intr-un turneu mondial.

T.ro: Vei mixa in Romania pentru prima data, la ce sa ne asteptam de la perstatia de pe 7 mai?
M: Sa va asteptati la ceva de neasteptat Smile

T.ro: Crezi ca Romania si alte tari Est Europene vor avea un viitor stralucit in muzica electronica?
M: Semnele sunt bune, toate party-urile la care am mixat aici mi-au placut, sa speram ca asa va fi !

T.ro: Dorim sa iti multumim pentru interviu si speram sa auzim mai multe de la tine in curand.


Sursa: Tranced.ro
Interviu realizat de: Popescu Andrei, a.k.a Ade (ade@tranced.ro)
Vezi profilul utilizatorului

Interviu cu Marco V
 Pagina de start a forumului Club Z » Interviuri & Stiri & Zvonuri
Ora este GMT + 2 ore  
Pagina 1 din 1  

  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect  

Forum index | Club Z - Portal | Luxian's Blog | Sitemap

  Powered by phpBB © 2001-2006 Modified : Club Z  
Anvelope vara iarna Timisoara | Jante Timisoara