Pagina de start a forumului Club Z
Pagina de start a forumului Club Z Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare

Forum Index | GMC Club Z - Portal | Chat Online | Parteneri | News | Top 3 Forum | Echipa GMC Club Z | Forum info


Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Subiectul anterior :: Subiectul următor 
Masturbarea la femei
MesajTrimis: Mie, 24 Mai 2006, 6:28 pm Go top: Masturbarea la femei Răspunde cu citat (quote)
Maleficus
Gold Member
Gold Member
Data înscrierii: 14/Mai/2006
Mesaje: 314
Locație: Purgatoriu




Preluare from Simona

Masturbarea la femei
SUNTETI GATA FETELOR?

DA, ESTE ADEVARAT – si femeile se masturbeaza. Desi noi, femeile, nu simtim aceeasi "dorinta" fizica sa ne masturbam ca barbatii (totusi nu asa de des ca barbatii), fetele cu siguranta sunt starnite sexual, in particular in timpul pubertatii. Deobicei este nu numai o experinta fizica dar si o experienta afectiva deasemenea. Tineti minte acele tipete, plansete ale fetelor la concertele Beatles? Acela era un raspuns puternic hormonal, daca ii putem spune asa.

Multe femei, chiar daca s-au masturbat sau nu, se simt stanjenite sau intimidate cand este vorba de masturbare. Nu este un subiect care se imparte cu prietenele tale. Unele fete, nerabdatoare sa-l satisfaca pe prietenul ei, sau incearca sa-si exprime propria sexualitate, au contact sexual cu mult inainte de a fi pregatita sa aiba de-a face cu un impact emotional.
Masturbarea este o cale sanatoasa pentru femeie sa-si satisfaca dorintele sexuale si sa invete despre reactia sa sexuala. Este in particular important ca o femeie sa inteleaga reactia corpului ei cat si reactia sexuala, deoarece nu este ceva care se va invata de la un partener masculin – una dintre greselile pe care multe dintre noi le facem (OK, inainte sa primesc vreun email mai ciudat de la vreun "partener masculin" care a citit aceasta pagina, lasa-ma sa-ti spun ca sunt sigura ca sunt ceva barbati acolo care le incanta pe femeile lor, dar cred ca majoritatea femeilor ar fi mai in siguranta sa nu se bazeze pe acest lucru.) Din acest motiv, nu este surprinzator ca multe femei au fost activ sexual multi ani cu partenerul lor sexual dar NU AU AVUT NICIODATA UN ORGASM. Aceasta este o tragedie – si deasemenea reintareste importanta ca o femeie sa fie in control cu corpul ei si cu reactia sexuala.


• ANATOMIA FEMEII

Haide sa incepem cu ceva informatii generale despre anatomia noastra. Cand e vorba de reactia sexuala, clitorisul are cel mai important rol. Cum e indicat si in fotografie, clitorisul este localizat in partea de sus a vaginului, intre buzele interioare si cele exterioare, si este ascuns sub un mic acoperis. Cand suntem sexual excitate, clitorisul devine umflat si intra in erectie (aproape la fel cum penisul unui barbat intra in erectie cand este excitat). Nu fiti duse in eroare de aparentele clitorisului care pare tare mic; el este compus din trei parti care sunt legate intre ele, intregul sistem destul de complicat fiind are in jur de 7-7,5 cm (numai ca se afla in interiorul corpului si nu in exterior ca la barbat.
Sanii si sfarcurile noastre pot fi deasemenea cheia catre reactia sexuala. Sfarcurile noastre devin foarte excitate si sensibile cand intra in erectie.


• IN GENERAL DESPRE MASTURBAREA LA FEMEI

Femeile pot obtine un orgasm prin stimulare ( direct sau indirect ) a clitorisului. De aceea, o simpla abordare a masturbarii este de a stimula clitorisul tau cu un deget.
Gaseste-ti o camera linistita unde te poti relaxa si concentra gandurile si senzatiile.
Poti incepe sa-ti imaginezi scene erotice in timp ce-ti atingi clitorisul. Dar exact cum o faci, bineinteles depinde numai de tine. Poti sa experimentezi cu stiluri sau viteze diferite ca sa vezi care este mai stimulatoare.
Pe masura ce esti si mai excitata, vaginul tau va deveni umed; poti folosi acest fluid ca sa-ti stimulezi clitorisul mai usor. Deasemenea vei vrea sa-ti atingi si alte parti ale corpului cu cealalta mana libera. Maseaza-ti sanii, strange usor sfarcurile.....lasa-ti mana sa faca ceea ce ai dori ca iubitul tau sa faca.
Mintea ta poate calatori oriunde. Stii baiatul (fata!!!!) ala/aia care te atragea si era tot timpul in mintea ta? Acum e momentul ca voi doi sa fiti impreuna! Ai vrut vreodata sa faci dragoste pe plaja la lumina lunii? Inchide ochii si imagineaza-te acolo. Orice situatie care ti-o poti imagina, sau care ti-o doresti, poate lua viata in fantezia ta. Aici nu sunt reguli.
De unde stii daca ai avut un orgasm daca nu ai mai avut unul vreodata? Pai, sa vedem...
un orgasm este tehnic definit ca o eliberare brusca a tensiunii acompaniat de contractii involuntare si placute ale muschilor. Daca corpul tau incepe sa se miste in directii care tu nu ai intentia, in timp ce valuri de placere curg prin corpul tau, s-ar putea ca tocmai sa fi avut un orgasm. Daca e asa, clitorisul tau va deveni asa de sensibil incat nu mai poti sa-l mai atingi – desi unele femei pot imediat sa se stimuleze si pot obtine multiple orgasme. Poti sa simti ca iti vine sa plangi in timp sau dupa. Lasa-te libera sa-ti exprimi in orice fel orgasmul pe care tomai il ai. O sa te simti mult mai relaxata si linistita dupa aceea.


• DINCOLO DE STIMULAREA MANUALA

O imensa placere poate fi obtinuta de la apa care curge peste clitoris. Capetele de la dus (in particular acelea care sunt facute pentru masaj), si chiar jetul de la jacuzzi poate oferii momente de extaz.
Dusul: Stimularea cu apa este probabil cea mai usor de obtinut. Scoti capatul de la dus si directionezi apa sa curga direct pe vaginul si clitorisul tau; potrivesti temperatura si presiunea apei sa-ti fie cat mai potrivita. E perfect sa incepi cu o presiune mai mica si dupa aceea sa o cresti. Bineinteles cu cat curge apa mai repede, cu atat mai mare o sa fie stimularea clitorisului tau. Apa calduta de obicei este cea mai potrivita - dar fii atenta sa nu fie prea fierbinte. Multe femei pot obtine orgasm in cateva minute (sau mai putin) cu acest mod de stimulare a clitorisului.
Jacuzii: Daca esti norocoasa destul pentru a avea posibilitatea sa folosesti un jacuzii in intimitatea ta, profita de avantajul ca apa care iese prin jeturi. Stai cu fata la jeturi, si pozitioneaza-ti vaginul/clitorisul astfel incat jetul sa intre direct pe el. FII FOARTE ATENTA sa nu te pozitionezi prea aproape de jet, deoarece jetul curge destul de puternic (mai puternic decat la dus). Incepi la la o distanta mai mare de jet si apropiete pana gasesti presiunea potrivita. Cand ai gasit pozitia potrivita, profita de aceasta placere asupra corpului tau si poti incepe deasemenea sa-ti folosesti si imaginatia (gandeste-te la lucruri frumoase).


• VIBROMASAJ

Este vorba defapt de acel aparat de masaj care se face mare reclama la televizor (nicidecum de un vibrator de vagin). Il poti gasi deasemenea si prin magazine, farmacii etc. Probabil ca nu o sa-ti placa sa-l pozitionezi direct pe clitoris. Stimularea este asa de puternica ca deobicei este de-ajuns sa misti vibratorul in jurul vaginului, pe labie. Poti sa-l pozitionezi pe o parte a labiei direct pe clitoris. Poti folosi vibratorul si prin imbracaminte atunci cand te grabesti. Din nou te atentionez, gaseste pozitia care iti place tie mai mult si misca vibratorul atat cat de mult vrei tu sa te stimulezi.





• PLACEREA PRESIUNII

Unele femei pot obtine placere – chiar orgasm – numai strangand sau frecand pulpele impreuna, deci indirect stimuland clitorisul. Uneori o fac in public... daca o femeie are picioarele unul peste altul si cel de deasupra este flexat in mod ritmic impreuna cu soldurile, s-ar putea sa o faca sa se simta mult mai bine decat daca nu o face – in special daca isi loveste piciorul sa ascunda miscarea propriu zisa, respiratia este rapida, apasa o carte sau o geanta (poseta) pe abdomenul ei, sau se inroseste. Stiu, ca majoritatea femeilor care isi incruciseaza picioarele si lovesc cu ele nu fac decat sa mai consume putina energie (sau sa mai treaca timpul). Dar unele o mai fac si din alta cauza...
Ai o calatorie lunga cu autobuzul? Te plictisesti la birou sau la scoala? Nici o problema!
Sugestie pentru a incepe: Cand te masturbezi acasa, fa o obisnuinta sa strangi pulpele cand ai orgasm. Dupa ce te-ai obisnuit, apasa-ti pulpele cand nu poti sa te opresti de la a avea un orgasm si ia-ti mainile de acolo – lasa-ti doar pulpele sa te aduca pe culmile placerii. In timp cu putina fantezie, o sa fii in stare sa te masturbezi folosind doar pulpele.
Unele femei se pare ca prefera sa practice in jeans, altele prefera sub o fusta scurta sau chiar lunga. Experimenteaza ceea ce-ti merge mai bine tie.


• NEBUNIA SFARCURILOR

La unele femei este de-ajuns sa-si stimuleze doar sfarcurile ca sa le aduca un orgasm!
Clitorisul meu este mic si foarte sensibil – pana la un punct de discomfort uneori, asa ca nu este o zona prea mare de placere pentru mine. Un contact direct cu clitorisul meu uneori ma gadila sau ma enerveaza. Uneori doar frecand deasupra zonei clitorisului este foarte placut. Sfarcurile mele, pe de alta parte sunt un fel de "punct G". Cand ma masturbez, le strang impreuna, creand o presiune asupra clitorisului meu, dar fara contact. Imi incercuiesc sfarcurile intre degete, le ling si sug, si ocazional folosesc un vibrator cand s-au intarit foarte tare. Pot ajunge daca imi incordez soldurile la un orgasm in cel mult 90 secunde.


• PERIUTA DE DINTI

De ceva timp am o periuta de dinti electrica. Acum un an mi-a trecut prin cap ca acea mica vibratie ar putea sa-mi fie de folos. Si o folosesc din cauza ca este foarte la indemana la fel ca dusul, si pot avea orgasm la fiecare 5 secunde daca vreau. Asa depinde unde o pun, si ce fac cu ea. Daca pui periuta direct pe clitoris, inebunesti direct...se simte perfect! Daca nu am chef sa ma grabesc, pot sa tin periuta asa incat sa nu aplic foarte mare presiune pe clitorisul meu. Si asta este extraordinar.


• SI TOTUSI PENISUL ARE ROLUL SAU!

De cand am prezentat aici tehnicile de masturbare, poate o sa te intrebi ce rost mai are organul sexual masculin. Desi clitorisul este nervul central al orgasmului, contactul vaginal este foarte placut si poate oferi un orgasm. Este un mit ca orgasmul de la un contact vaginal este total diferit decat un orgasm clitoridian. De fapt, contactul vaginal este o alta metoda de a stimula clitorisul, cu ajutorul placerii stimularii vaginului.
Sunt trei motive de baza de ce contacul sexual este fizic placut. Primul, penisul stimuleaza terminatiile nervoase din interiorul vaginului. Simpla prezenta a penisului poate fi foarte placuta – un penis de o marime normala. Al doilea, miscarea penisului in vagin (in and out) sau daca femeia este deasupra, miscarea vaginului de penis, trage portiunea care face legatura cu clitorisul, acest lucru oferind stilmulare a clitorisului. Si in final, depinzand de pozitia folosita, miscarea zonei pelvice a barbatului inspre clitoris este deasemenea foarte stimulatoare.
Lasati-ma sa incerc sa v-o spun altfel. Cred ca multe femei sunt de acord cand suntem excitate si gata de sex (cand vaginul este lubrifiat), senzatia vaginului umplut cu un penis este pur si simplu extraordinar. Este interesant faptul ca senzatia poate fi mai placuta dupa un orgasm! Dar barbatii trebuie sa realizeze ca simpla miscare de dute vino nu este suficient si nu o sa aduca partenera la un orgasm (asa cum este de-ajuns la un barbat). Trebuie data atentie la clitoris, direct sau indirect. Asta poate fi facuta manual sau oral – sau pote fi facut prin miscarea pelvica).
Multe femei pot ajunge usor la orgasm prin pozitia "women on top" (femeia deasupra), deoarece este mai usor sa te misti ca sa-ti stimulezi clitorisul.


• SFATURI PENTRU BAIETI

Stiu ca sunt o gramada de baieti care o sa citeasca pagina asta (din curiozitate), asa ca am sa va dau, si voua baieti, niste sfaturi. Cum poti masturba cu succes o femeie? Cheia este clitorisul. Foloseste lichidul vaginal ca sa-ti faci degetul alunecos in timp ce-l freci de clitoris. O sa trebuiasca sa o intrebi pe prietena ta ce-i place (viteza, tehnica...), daca ii este rusine sa-ti spuna, o sa trebuiasca sa-ti lasi mana ghidata de ea, si sa incerci s-o urmaresti. Cand se excita mai tare, ar trebui sa maresti viteza si presiunea. Bineinteles, intotdeauna asculta ceea ce ea vrea, toata lumea e diferita. Poti in acelasi timp sa-i penetrezi vaginul cu degetele tale, daca ea vrea. Deasemenea, nu-i neglija sanii si sfarcurile. Maseaza-i sanii si stimuleaza-i sfarcurile cu mana libera sau cu gura (cum poti tu), fii atent sa aplici forta si presiunea pe care ea o doreste. Sarut-o adanc si pasional. Experimenteaza si distreaza-te. Important este sa demonstrezi ca esti total cu ea si cu placerea ei. Bineinteles, rabdarea e foarte importanta. Fii sincer – ea poate sa-si dea seama imediat daca iti face placere sau nu ceea ce faci. Cand e aproape de orgasm, nu te opri din ceea ce faci pana iti ia ea mana si ti-o da la o parte. In acel moment, ia-o in brate si tine-o strans.
Daca o iubesti, spune-i![/b]

_________________
www.chez-simone.ro Rochii de seara
Vezi profilul utilizatorului

Masturbarea la femei
 Pagina de start a forumului Club Z » Love Zone
Ora este GMT + 2 ore  
Pagina 1 din 1  

  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect  

Forum index | Club Z - Portal | Luxian's Blog | Sitemap

  Powered by phpBB © 2001-2006 Modified : Club Z  
Anvelope vara iarna Timisoara | Jante Timisoara