Pagina de start a forumului Club Z
Pagina de start a forumului Club Z Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare

Forum Index | GMC Club Z - Portal | Chat Online | Parteneri | News | Top 3 Forum | Echipa GMC Club Z | Forum info


Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Subiectul anterior :: Subiectul următor 
Regulament General
MesajTrimis: Joi, 11 Mai 2006, 12:08 pm Go top: Regulament General Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




REGULAMENT GENERAL AL FORUMULUI
Citat:
Acest regulament are rolul de a ajuta utilizatorii sa inteleaga ceea ce se doreste de la aceasta comunitate si reprezinta in mare parte reguli de conduita.

Preferam sa apelam la bunul simt al utilizatorilor inainte de a sanctiona sau lua anumite masuri. Cand acesta lipseste, masurile si sanctiunile nu vor intarzia sa apara.

Daca am omis ceva in regulament nu inseamna neaparat ca este permis sau agreat. Daca aveti dubii in anumite privite nu ezitati sa intrebati moderatorii sau administratorii. In cazul ati incalcat o regula care nu este mentionata aici, veti fi atentionat si pedeapsa se va aplica numai la repetarea ei.


Citat:
1.1 Reguli de baza:

a) Ca membru al acestui forum declari ca esti de acord cu regulile forumului.

b) Aceasta comunitate se bazeaza pe intelegere si respect reciproc. Asadar, sunt interzise cu desavarsire:
  • injuriile
  • afirmatiile vulgare
  • rasiste
  • antisemite sau xenofobe.
c) Inregistrarea in forum cu nickuri obscene sau jignitoare precum si cu date personale false duce la desfiintarea contului pe acest forum.


Citat:
1.2 Referitor la moderatori

a) Moderatorul este persoana care asigura bunul mers al discutiilor, intervenind doar in cazuri speciale (mai exact, incalcarea regulamentului).
Moderatorul nu are obligatia sa dea detalii asupra actiunilor sale (mai ales in momentul in care scopul acestora este evident).

b) Daca insa considerati ca ati fost penalizat pe nedrept de un moderator, va invitam sa contactati administratorii forumului pentru a lamuri acesta situatie.

c) In functie de calitatea mesajelor, vom decide care dintre membrii vor deveni moderatori. In special, aceia dintre dumneavoastra care au pasiune pentru un anumit domeniu, aceasta pasiune fiind oglindita in calitatea mesajelor, vor fi contactati pentru a fi rugati sa ne ajute in moderarea forumului.

d) Moderatorii nu sunt numiti pe baza numarului de mesaje. Asadar, nu abuzati postand mesaje lipsite de sens sau care nu isi au rostul.


Citat:
1.3 Publicitate sau Spam

a) Nu va promovati propriul site sau alte site-uri la care sunteti afiliat, nu acesta este scopul acestui forum si prin urmare, mesajele cu scop publicitar vadit vor fi sterse.

b) Un link, un exemplu sau un scurt citat nu vor fi considerate abateri de la regulament, atata timp cand au legatura cu subiectul discutat.

c) Regulile acestea sunt adresate in special persoanelor care isi creaza cont special si numai pentru a posta mesaje ce promoveaza alte site-uri sau diverse produse sau servicii.

d) In cazul in care vreti sa promovati site-uri si servicii pe acest site va rugam sa contactati administratorii sau moderatorii forumului pentru a discuta o posibila colaborare. Suntem deschisi la orice propunere.

e) Linkurile in semnaturi sunt admise numai membrilor activi (peste 10 posturi) si care au vechime (nu toate posturile facut in aceiasi zi). Nu sunt permise mai mult de 2 linkuri in semnatura, decat cu acordul adminilor.


Citat:
1.4 Mesageria privata

a) Nu trimiteti mesaje cu continut personal sau mesaje nesolicitate (spam) membrilor forumului.

b) Regulile de pe aceasta pagina sunt valabile si pentru continutul mesajelor private. Daca considerati ca sunt incalate regulile de catre un user, alertati moderatorii sau administratorii, si vom lua masuri.

c) Nu citim niciodata mesajele private. Luam aceasta masura de a gasi dovezi decat in cazul in care exista sesizari in aceasta privinta.


Citat:
1.5 Postare mesajelor pe forum:

a) Titlul unui subiect trebuie sa fie clar si relevat pentru toti utilizatorii, nu folositi prescurtari, cuvinte de argou sau expresii neconcludente.

b) Toate mesajele trebuie sa fie scrise într-un limbaj nederanjant pentru ceilalti utilizatori.

c) Nu intra in dispute cu nici un alt utilizator. Nu raspunde provocarilor la dispute, anunta in schimb un moderator/admin in legatura cu situatia respectiva.

d) Este interzis orice mesaj care il poate afecta pe vreunul dintre membrii acestui forum. Punctele de vedere sunt cele care trebuie discutate, nicidecum persoana care isi exprima acel punct de vedere.


Citat:
1.6 Recomandari
* Nerespectarea acestora in mod repetat poate duce la primirea de avertismente sau chiar ban.

a) Utilizarea limbii romane si exprimarea corecta in cadrul forumului este o conditie de baza pentru a fi membru al acestui forum; va rugam nu folositi grupari de litere de genul 'tz' sau 'sh' in locul diacriticelor.

b) Dupa semnele de punctuatie folositi spatiu.

c) Incepeti fraza cu litera mare.

d) Nu repetati acelasi caracter sau smile de multe ori, gen "!!!!!???".

e) Inainte de scriere cautati cea mai buna categorie sau subiect pentru mesajele voastre, pentru evitarea postarii de doua ori a aceluiasi subiect.


Ultima modificare efectuată Luxian la Dum, 22 Feb 2009, 11:17 pm, modificat de 5 ori în total
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 11 Dec 2006, 12:06 pm Go top: Regulament General Răspunde cu citat (quote)
Sharon
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 11/Dec/2006
Mesaje: 4




Citat:
7) Nu trimiteti mesaje cu continut personal sau mesaje nesolicitate (spam) membrilor

forumului. Mesageria privata, ca mijloc de comunicare in cadrul forumului, trebuie

folosita doar la cererea uneia dintre partile aflate in discutie. Abuzul, in aceasta

privinta, poate duce la desfiintarea contului.


Citat:
11) Mesageria privata, ca mijloc de comunicare in cadrul forumului, trebuie folosita doar

la cererea uneia dintre partile aflate in discutie. Abuzul, in aceasta privinta, poate

duce la desfiintarea contului.


Vedeti ca se repeta regula Wink

_________________
Fara semnatura.
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 11 Dec 2006, 12:35 pm Go top: Regulament General Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




S-a remediat. Multumim pentru observatie!

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 11 Dec 2006, 10:08 pm Go top: Regulament General Răspunde cu citat (quote)
raluk
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 29/Mai/2006
Mesaje: 799
Locație: Timisoara




Interesante reguli...dar sa fim seriosi acum,chiar crezi ca se vor respecta intocmai?Fara suparare,dar unele mi se par putin cam...exagerate.mi-am zis doar parerea Mr. Green

_________________
" Pentru dragostea unui trandafir gradinarul e sclavul a mii de spini... "
"Cantareste o picatura de ploaie, prinde in palma o adiere de vant , tine in brate un fulger , saruta o raza de soare..."

Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 11 Dec 2006, 11:25 pm Go top: Regulament General Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




raluk a scris:
Fara suparare,dar unele mi se par putin cam...exagerate.


Poti sa ne spui si noua care ti se par exagerate?

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mar, 12 Dec 2006, 12:04 am Go top: Regulament General Răspunde cu citat (quote)
raluk
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 29/Mai/2006
Mesaje: 799
Locație: Timisoara




desigur...mi se pare ca deja ne prea...perfectionam...sa nu fiu inteleasa gresit,dar unele cuvinte mi se par muuuult(scuze,mult Neutral )mai amuzante sa fie scrise intr- forma mai....schimbata(acum nu ma refer neaparat la ultimele reguli postate!)dau un alt inteles frazei...sunt de acord sa fim la subiect in privinta fiecarui topic ,cat mai clari in exprimari...deocamdata asta e tot ce-mi vine in cap la ora asta...voi reveni Wink

_________________
" Pentru dragostea unui trandafir gradinarul e sclavul a mii de spini... "
"Cantareste o picatura de ploaie, prinde in palma o adiere de vant , tine in brate un fulger , saruta o raza de soare..."

Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 30 Dec 2007, 5:27 am Go top: Regulament General Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Am restructurat si modificat continutul regulamentului. Curiosii pot sa arunce o privire.

Imi cer scuze pentru eventualele greseli gramaticale, sper sa-l revizuiesc cu prima ocazie (mi-a luat deja prea mult sa-l aduc la forma asta, si nu mai am rabdare momentan).

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

Regulament General
 Pagina de start a forumului Club Z » Rules & Direction & Comments
Ora este GMT + 2 ore  
Pagina 1 din 1  

  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect  

Forum index | Club Z - Portal | Luxian's Blog | Sitemap

  Powered by phpBB © 2001-2006 Modified : Club Z  
Anvelope vara iarna Timisoara | Jante Timisoara