Pagina de start a forumului Club Z
Pagina de start a forumului Club Z Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare

Forum Index | GMC Club Z - Portal | Chat Online | Parteneri | News | Top 3 Forum | Echipa GMC Club Z | Forum info


Du-te la pagina Anterioară  1, 2
Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Subiectul anterior :: Subiectul următor 
MesajTrimis: Joi, 14 Dec 2006, 11:20 pm Go top: despre casatorie Răspunde cu citat (quote)
raluk
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 29/Mai/2006
Mesaje: 799
Locație: Timisoara




exact...ups,si nu m-am abtinut sa nu mai comentez Razz

_________________
" Pentru dragostea unui trandafir gradinarul e sclavul a mii de spini... "
"Cantareste o picatura de ploaie, prinde in palma o adiere de vant , tine in brate un fulger , saruta o raza de soare..."

Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Vin, 15 Dec 2006, 12:36 am Go top: despre casatorie Răspunde cu citat (quote)
Ade
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 1245
Locație: Bucuresti




acum pe bune...imaginati-va ca aveti copii si au un coleg care e adoptat de un cuplu de homosexuali...voi v-ati invata copii sa-i marginalizeze pe altii doar pentru ca nu au mama si tata, ci doar tata1 si tata2??? nu uitati ca toti suntem egali si avem aceleasi drepturi...(v-am zis ca nu sunt de acord cu ei, dar totusi nu trebuie exclusi din societate...)

_________________
Don't worry...be happy.....life's gooooooooood:D
"Infrant nu esti atunci cand sangeri...nici cand ochii-n lacrimi ti-s...adevaratele infrangeri...sunt renuntarile la vis..."
"nu vezi pragul de jos pana nu dai cu capul ce del de sus..."
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Vin, 15 Dec 2006, 12:13 pm Go top: despre casatorie Răspunde cu citat (quote)
YuLee
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 357
Locație: Timisoara




Toti sunt egali, dar unu cate unu (teoretic), nu 2 cate 2, nu poti sa pui egal intre o familie formata dintr-o mama si un tata si o familie formata dintr-un tata si "o tata". Acesteia din urma, nu ar tb sa i se acorde dreptul sa adopte copii, mai bine sa-si faca singuri... sau macar sa mai asteptam pana cand vom cumpara de la fiecare chiosc trusa "Copii Instant <NEEEW>", si un copil nu va mai tb sa rezulte neaparat dintr-o uniune dintre o femeie si un barbat.

_________________
Unde-i viitoru' de altãdatã!?

Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Vin, 15 Dec 2006, 2:38 pm Go top: despre casatorie Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




Ade a scris:
acum pe bune...imaginati-va ca aveti copii si au un coleg care e adoptat de un cuplu de homosexuali...voi v-ati invata copii sa-i marginalizeze pe altii doar pentru ca nu au mama si tata, ci doar tata1 si tata2??? nu uitati ca toti suntem egali si avem aceleasi drepturi...(v-am zis ca nu sunt de acord cu ei, dar totusi nu trebuie exclusi din societate...)


ade, eu am avut colegi care au fost mutati din clasa doar pentru ca parintilor li se pare ca sunt discriminati... si nu era deloc asa, invatatoarea ne batea pe toti la fel Laughing Laughing nu spune ca nu s-ar intampla asa ceva, pentru ca ar fi o mare minciuna

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Vin, 15 Dec 2006, 5:17 pm Go top: despre casatorie Răspunde cu citat (quote)
Doda
Gold Member
Gold Member
Data înscrierii: 14/Iun/2006
Mesaje: 439
Locație: Timisoara




ciudat... citesc posturile din acest topic si observ ca atentia voastra este indreptata doar catre cuplurile formate din barbati... what about lesby? pt simplul fapt ca un barbat nu poate tine o sarcina nu are dreptul sa creasca un copil? daca cuplurilor lesby li se permite casatoria, acestea nu vor apela la adoptie ci la inseminare in vitro pt a avea un copil, si cu ce e mai prejos un copil care are doi tati decat unul care are doua mame sau unul care are un tata si o mama?
si imi mai vine in minte o chestie... oare ce e mai rau, sa cresti prin orfelinate sau intr-o familie de gay?

_________________
I don't know whether I'm alive and dreaming or dead and remembering.
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Vin, 15 Dec 2006, 6:02 pm Go top: despre casatorie Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




eu am explicat ca nu e vb despre afectiune ci despre felul in care se comporta ceilalti..

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Vin, 15 Dec 2006, 6:06 pm Go top: despre casatorie Răspunde cu citat (quote)
YuLee
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 357
Locație: Timisoara




Doda a scris:
what about lesby?

Aceeasi parere...

_________________
Unde-i viitoru' de altãdatã!?

Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mie, 05 Sep 2012, 10:36 pm Go top: despre casatorie Răspunde cu citat (quote)
georgica
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 08/Aug/2012
Mesaje: 12




Casatoria mai are de asteptat ceva timp.. Deocamdata, pana pe la 30 de ani, ma ocup de copilarie:))
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 28 Ian 2013, 2:42 pm Go top: despre casatorie Răspunde cu citat (quote)
calatorul
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 18/Ian/2013
Mesaje: 19




Sunt de acord cu casatoria intre gay, pana la urma suntem egali, nu?...si mi se pare normal sa faca si ei pasul asta atata timp se iubesc ca doua persoane normale...casatoria in general nu prea ma incanta, daca e sa fi impreuna cu cineva esti pentru ca o iubesti, tii si vrei sa fii, sa stai si sa traiesti cu ea indiferent de consecinte, nu cred ca o foaie pe care o faci la primarie te leaga cu acea persoana, eu unul nu as face casatoria la primarie, ci doar la biserica...atata timp cat o iubesc si vreau sa raman cu ea tot restul vietii nu ma intereseaza altceva, iar daca ar fi cazul sa ne despartim o facem de comun acord, fara procese, avocati (sa mai dau si bani pe divort, pe nu stiu ce altceva), asa stiu ca nu a mers si mergem mai departe si daca se poate(in unele cazuri) ramanem prieteni Wink
Vezi profilul utilizatorului

despre casatorie
 Pagina de start a forumului Club Z » Love Zone
Ora este GMT + 2 ore  
Pagina 2 din 2  
Du-te la pagina Anterioară  1, 2
  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect  

Forum index | Club Z - Portal | Luxian's Blog | Sitemap

  Powered by phpBB © 2001-2006 Modified : Club Z  
Anvelope vara iarna Timisoara | Jante Timisoara