Pagina de start a forumului Club Z
Pagina de start a forumului Club Z Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare

Forum Index | GMC Club Z - Portal | Chat Online | Parteneri | News | Top 3 Forum | Echipa GMC Club Z | Forum info


Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Subiectul anterior :: Subiectul următor 
Scoala si vedetele
MesajTrimis: Dum, 14 Ian 2007, 5:14 pm Go top: Scoala si vedetele Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




Elena Udrea a fost corigenta in liceu

Reusita in lumea politica sau mondena pare sa nu aiba nici o legatura cu invatamintele aprofundate pe bancile scolilor. Majoritatea politicienilor din linia intai au fost elevi sau studenti mediocri, conform carnetelor lor de note. La randul lor, si unele vedete de pe plaiurile mioritice au avut probleme cu notele primite la scoala. Semn ca este mai importanta scoala vietii decat anii de liceu sau facultate.

Fostul consilier prezidential Elena Udrea a absolvit in 1992 Liceul Bogdan Petriceicu Hasdeu, la clasa de filologie-limbi straine din municipiul Buzau. Ea a luat Bacalaureatul cu media 8,02, avand note peste 9 la limba romana, istorie si filosofie. ”Blonda de la Cotroceni” nu a fost un elev tocmai cuminte, avand in clasa a XII-a doua corigente, una la specialitatea filosofie si cealalta la franceza. Udrea a riscat chiar sa ramana pe vara si sa nu mai poata intra in Bacalaureat.

Vanghelie si-a luat bac-ul la 33 de ani

Presedintele executiv al PSD Bucuresti, primarul sectorului 5 al Capitalei, Marian Vanghelie, a reusit in 19 ani sa termine Liceul Alexandru Sahia. Cu chiu, cu vai, Vanghelie a terminat clasele a IX-a si a X-a, cu mediile 5,45, respectiv 5,21. Insa nici Bacalaureatul n-a constituit o prioritate pentru el. Acum 5 ani, Vanghelie si-a dat Bacalaureatul, la varsta de 33 de ani, cand deja ajunsese primar de sector
.
Lui Basescu nu i-a placut geografia

Seful statului, Traian Basescu, nu s-a dat deloc in vant dupa geografie in gimnaziu, materie la care a primit note foarte mici, dar de trecere. In clasa a V-a, pe care a facut-o la Liceul Costache Negruzzi din Iasi, Basescu a avut ca medie generala la geografie doar 5,67. Matematica si limba romana au fost alte materii pe care presedintele le-a neglijat in timpul studiilor. Potrivit notelor din catalogul de la Liceul Gheorghe Vranceanu din Bacau, Traian Basescu n-a avut nici o materie preferata, obtinand o gama intreaga de note, de la 6 pana la 9.
Selena, o campioana a absentelor in scoala

Selena, fosta membra a trupei Candy, actualmente protagonista telenovelei ”Iubire ca-n filme”, difuzata de postul Acasa TV, a avut probleme serioase cu invatatul. A ramas repetenta in clasa a XI-a din cauza absentelor.
Cristina a repetat clasa a X-a

Cristina Spatar a avut si ea probleme serioase cu invatatura. Pentru ca i-au placut inca de mica activitatile extracurriculare, cantareata, fosta eleva a Liceului de Filologie din Onesti, actualul ”Nadia Comaneci”, a ramas repetenta in clasa a zecea.

Olteanu, exmatriculat de la doctorat

resedintele Camerei Deputatilor, Bogdan Olteanu, a fost exmatriculat, anul trecut, de la cursurile de doctorat de la Universitatea Babes-Bolyai din Cluj, pe motiv de chiul. Olteanu si-a intrerupt studiile de doctorat la filosofie politica fara sa anunte conducerea Universitatii despre decizia sa.

Tariceanu a fost corigent la fizica

Primul an de liceu la Colegiul bucurestean Sf. Sava i-a dat mari batai de cap actualului premier, Calin Popescu Tariceanu. El a ramas corigent, pe vara, la fizica in clasa a IX-a, cu media 4,67. In acelasi an de studiu, actualul premier termina scoala cu media 5, adica la limita, atat la matematica, dar si la biologie. De asemenea, liberalul a ramas repetent si in timpul facultatii la materia Mecanica fluidelor. Tariceanu a fost student la Hidrotehnica.
Fetele de la A.S.I.A., restante la Drept

Sorana
de la A.S.I.A. este o alta vedeta care nu se intelege deloc bine cu scoala. Se pare ca din cauza programului foarte incarcat ea nu a reusit sa treaca pe la cursuri si astfel a ramas repetenta. Ea este inscrisa la Facultatea de Drept din cadrul Facultatii Romano-Americane.

Tot la Facultatea Romano-Americana s-a inscris si colega Soranei de trupa, Alina Crisan. Nici aceasta nu a reusit insa sa promoveze din pricina absentelor, cu toate ca s-a bucurat de bunavointa unor colegi, de a-i face din cand in cand lucrarile sau referatele.


Sursa: Libertatea

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 14 Ian 2007, 8:07 pm Go top: Scoala si vedetele Răspunde cu citat (quote)
Naty`
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 16/Mai/2006
Mesaje: 779
Locație: Timisoara




daca astia cu clase repetate au ajuns unde au ajuns....
d fapt nu ma mir....se pare k in loc sa crestem ca valoare, am inceput sa descrestem...
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 15 Ian 2007, 1:01 am Go top: Scoala si vedetele Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




stii naty cum merge treaba... de prea putine ori tocilarii au ajuns sa conduca!!! oricum, vreau sa il laud pe adrian nastase, care a terminat sef de serie facultatea de drept de la universitatea bucuresti!! Razz

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 15 Ian 2007, 1:09 am Go top: Scoala si vedetele Răspunde cu citat (quote)
Ade
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 1245
Locație: Bucuresti




Razz ca doar esti si tu acolo si ai cu sa te lauzi Razz

m-as lauda si eu cu un seminarist super tare tipul, mai bun decat unul cu doctorat Very Happy si care a pierdut un an de faculta sau renuntase, nu stiu exact cum a fost, si apoi a reluat-o cu brio
(el reprezinta vedeta facultii mele, pentru unii dintre noi)

_________________
Don't worry...be happy.....life's gooooooooood:D
"Infrant nu esti atunci cand sangeri...nici cand ochii-n lacrimi ti-s...adevaratele infrangeri...sunt renuntarile la vis..."
"nu vezi pragul de jos pana nu dai cu capul ce del de sus..."
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 15 Ian 2007, 1:12 am Go top: Scoala si vedetele Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




fetelor, daca tot vb de scoala, am un seminarist si credeti ma pe cuvant ca m-am plictisit citindu-i cv-ul.. era interminabiiiil... acum lucreaza ca si consilier juridic la parlament Confused

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 15 Ian 2007, 4:18 pm Go top: Scoala si vedetele Răspunde cu citat (quote)
Naty`
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 16/Mai/2006
Mesaje: 779
Locație: Timisoara




mda, si cu toate asta, "copii, invatati ca sa ajungeti cineva in viata..." ...nu stiu...macar de nu ar da publicitatii situatia lor scolara, sa mai acopere putin...cum ma, primar in bucuresti , vanghelie, si sa iti iei bacul la 33 d ani??? Doamneeee...Romania mea....
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 15 Ian 2007, 8:26 pm Go top: Scoala si vedetele Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




deja nu mi se mai pare nimic ciudat.. adica vreau sa spun ca nu intotdeauna un om care invata ff mult si are 10 pe linie are abilitati de manager...

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mar, 16 Ian 2007, 12:57 am Go top: Scoala si vedetele Răspunde cu citat (quote)
Naty`
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 16/Mai/2006
Mesaje: 779
Locație: Timisoara




dar nu e vorba numai de abilitatile de manager. gandeste-te la ce impresie fac romanii cu datele astea despre politicienii kre ne conduc. macar de si-ar tine gura is nu s-armai lauda cu ce au facut ei. ma enerveaza oamenii din romania Very Happy (politicienii kre nu au fost buni la invatatura)
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mar, 16 Ian 2007, 11:46 am Go top: Scoala si vedetele Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




mai, ai si tu dreptate... dar singurul care chiar ne ar putea face de ras este primarul ''care este''... ceilalti chiar daca au fost cam paraleli cu scoala, se descurca destul de bine la capitolul diplomatie.. si inca o chestie.. nu ma dau eu desteapta.. dar mai invatam cat de ccat.. la un moment dat aveam doi de 4 si un 5 la fizica parca.. prin clasa a noua.. daca presupunem ca as ajunge presedinte, iti dai seama ca ziare ca libertatea ar considera ca vai, am fost aaaaaaaproape corigenta... si o ultima chestie, cred ca nici george w. bush nu a fost un elev model.. Razz

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

Scoala si vedetele
 Pagina de start a forumului Club Z » Off - Topic
Ora este GMT + 2 ore  
Pagina 1 din 1  

  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect  

Forum index | Club Z - Portal | Luxian's Blog | Sitemap

  Powered by phpBB © 2001-2006 Modified : Club Z  
Anvelope vara iarna Timisoara | Jante Timisoara