Pagina de start a forumului Club Z
Pagina de start a forumului Club Z Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare

Forum Index | GMC Club Z - Portal | Chat Online | Parteneri | News | Top 3 Forum | Echipa GMC Club Z | Forum info


Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Subiectul anterior :: Subiectul următor 
Despre blog, bloggeri si blogging ...
MesajTrimis: Mar, 04 Sep 2007, 6:05 pm Go top: Despre blog, bloggeri si blogging ... Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Ce parere aveti voi despre "bloging".

Citat:
1. Cititi bloguri?
2. Aveti blog-uri favorite?
3. Va doriti / aveti un blog?
4. Ce ati scrie (sau ce scrieti) in el ?



Pentru inceput, raspund eu:

1. Da citesc, am inceput foarte curand. Inainte nu intram decat atunci cand ma trimitea Google catre unul, acum intru periodic pe cateva Very Happy

2. Da, si nu prea. Nu pot sa spun ca ma impresioneaza nici unul in mod deosebit, dar gasesc articole foarte interesante :
- www.jimmy.ro,
- detalii.wordpress.com,
- tudorchirila,
- oradeanu (asta il citesc de cand am vazut articolul asta Mr. Green , si pot spune ca e chiar interesant)

3. Da imi doresc, dar astept sa mai treaca ceva timp pana o sa-mi fac, sa fiu sigur ca nu e o dorinta trecatoare. Nu as vrea sa incep si sa abandonez dupa putin timp.

4. Nu stiu ce as scrie, inca ma mai gandesc.

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mar, 04 Sep 2007, 10:13 pm Go top: Despre blog, bloggeri si blogging ... Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Revin printr-un double post cu ultimul blog descoperit

http://www.phatterism.com/

Cea mai tare idee, nu vreau sa ma gandesc cat i-a luat pana l-a facut

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 10 Sep 2007, 5:55 pm Go top: Despre blog, bloggeri si blogging ... Răspunde cu citat (quote)
Naty`
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 16/Mai/2006
Mesaje: 779
Locație: Timisoara




Interesanta ideea cu topicul asta, Luci Smile
Sa raspund la intrebari...
1. Dap, citesc bloguri. Chiar fara sa vrei, dai peste ele cumva...
2. Da, sunt cateva bloguri pe care intru mereu : http://soldu.wordpress.com/ ; http://detalii.wordpress.com/ ; http://fotoluizapuiu.blogspot.com/ ; http://mihaicodreanu.blogspot.com/
3. Nu am blog si nici nu sunt sigura ca as vrea unul. Nu cred ca as fi in stare sa expun tot ce gandesc. Ii admir foarte mult pe cei care au blog. Daca totusi ar trebui sa fac unul, l-as face doar pentru poze.
4. N-am idee...
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 24 Sep 2007, 6:34 pm Go top: Despre blog, bloggeri si blogging ... Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Tin neaparat sa adaug inca un blog: Dojo Blog - Opinii fara diacritice

@Naty: de ce nu iti faci, chiar daca e numai pentru poze?

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mar, 25 Sep 2007, 8:47 am Go top: Despre blog, bloggeri si blogging ... Răspunde cu citat (quote)
Naty`
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 16/Mai/2006
Mesaje: 779
Locație: Timisoara




Luxian a scris:
Tin neaparat sa adaug inca un blog: Dojo Blog - Opinii fara diacritice

@Naty: de ce nu iti faci, chiar daca e numai pentru poze?


Pai...pentru ca...nu as stii de unde sa incep. In primul rand, nu stiu cum se face un blog. Si in al doilea rand, nu m-am obisnuit sa lucrez cu PhotoShop, ca sa fac pozele sa arate mai bine .
Smile
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mar, 25 Sep 2007, 9:36 am Go top: Despre blog, bloggeri si blogging ... Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Naty` a scris:
Pai...pentru ca...nu as stii de unde sa incep. In primul rand, nu stiu cum se face un blog. Si in al doilea rand, nu m-am obisnuit sa lucrez cu PhotoShop, ca sa fac pozele sa arate mai bine .
Smile


Toate astea se rezolva usor Smile

Cand o sa am timp sa scriu un mic tutorial despre cum sa-ti faci blog. Cu Photoshopul nu-ti trebuie decat rabdare. Engleza stii, tutoriale sunt o groaza, asa ca tot ce ramane de facut e sa te apuci ... Wink

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mar, 25 Sep 2007, 3:41 pm Go top: Despre blog, bloggeri si blogging ... Răspunde cu citat (quote)
Naty`
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 16/Mai/2006
Mesaje: 779
Locație: Timisoara




10ks...nu stiu sigur daca in viitorul apropiat si departat o sa am acces la un calculator. ca sa nu mai vb de internet, camera foto, timp...
oricum, cand ai timp, sa scrii despre cum s face un blog Razz
Vezi profilul utilizatorului

Despre blog, bloggeri si blogging ...
 Pagina de start a forumului Club Z » Discutii
Ora este GMT + 2 ore  
Pagina 1 din 1  

  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect  

Forum index | Club Z - Portal | Luxian's Blog | Sitemap

  Powered by phpBB © 2001-2006 Modified : Club Z  
Anvelope vara iarna Timisoara | Jante Timisoara