Pagina de start a forumului Club Z
Pagina de start a forumului Club Z Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare

Forum Index | GMC Club Z - Portal | Chat Online | Parteneri | News | Top 3 Forum | Echipa GMC Club Z | Forum info


Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Subiectul anterior :: Subiectul următor 
Trei baieti de 9 ani, acuzati de viol !!
MesajTrimis: Vin, 23 Noi 2007, 3:11 am Go top: Trei baieti de 9 ani, acuzati de viol !! Răspunde cu citat (quote)
Maleficus
Gold Member
Gold Member
Data înscrierii: 14/Mai/2006
Mesaje: 314
Locație: Purgatoriu




Trei baieti cu varste cuprinse intre 8 si 9 ani, din statul Georgia in SUA, au fost acuzati in cursul zilei de luni, ca au violat o fata de 11 ani, informeaza CNN.
In cursul zilei de luni, cei trei baieti s-au prezentat in fata instantei pentru minori din Acworth, Georgia. Familiile minorilor s-au aflat de asemenea in sala de judecata, dar accesul presei a fost interzis.

„Niciodata in cei 20 de ani de cand imi exercit profesia nu am intalnit o asemenea situatie”, a declarat seful de politie Michael Wilkie, care se ocupa de acest caz.

Conform lui Wilkie, fata a marturisit ca a fost agresata in cursul zilei de miercuri, a saptamnii trecute. Fata a fost examinata de catre doctori si apoi interogata, dupa ce familia ei a aflat despre acest incident sambata.

Ancheta cu privire la ceea ce s-a intamplat intre cei patru copii este insa, departe de a fi finalizata, a mentionat politistul. „Procurorii nostrii au fost specializati in interviuri cu copiii si vor incerca sa rezolve corect acest caz. Facem tot ce putem ca sa fim corecti, dar pana in acest moment varianta fetei este mult mai credibila”, a declarat Michael Wilkie pentru CNN.

Totusi, politistul a mai adaugat ca nu exista un spatiu legal pentru ca persoane atat de tinere sa fie acuzate de viol. „Asa ca va trebui sa mergem in proces cu acuzatiile pe care le avem”, a adaugat Wilkie.

Reprezentantii curtii unde se judeca cazul au declarat pentru reporteri ca acuzatiile de viol impotriva celor trei baieti vor fi inlocuite cu acuzatii de delicventa juvenila. Legile din Georgia arata ca un minor trebuie sa aiba cel putin 13 ani pentru ca faptele sale sa fie transferate sistemului de judecata pentru adulti.

Daca baietii vor fi gasiti vinovati, acestia risca sa petreaca cinci ani intr-un centru de detentie pentru minori, comenteaza CNN.

Mama fetei agresate a declarat pentru un post tv local, ca vrea ca baietii sa fie pedepsiti aspru. „Cei trei merita o lectuie dura, pentru ca, in caz contrar ar putea sa faca acelasi lucru si altcuiva. Cine stie de ce vor fi in stare atunci cand vor fi adolescenti”.

_________________
www.chez-simone.ro Rochii de seara
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Vin, 23 Noi 2007, 3:34 am Go top: Trei baieti de 9 ani, acuzati de viol !! Răspunde cu citat (quote)
Ade
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 1245
Locație: Bucuresti




Surprised

_________________
Don't worry...be happy.....life's gooooooooood:D
"Infrant nu esti atunci cand sangeri...nici cand ochii-n lacrimi ti-s...adevaratele infrangeri...sunt renuntarile la vis..."
"nu vezi pragul de jos pana nu dai cu capul ce del de sus..."
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Sâm, 24 Noi 2007, 4:38 pm Go top: Trei baieti de 9 ani, acuzati de viol !! Răspunde cu citat (quote)
raluk
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 29/Mai/2006
Mesaje: 799
Locație: Timisoara




Dumnezeule...cate se mai pot intampla...nu imi vine sa cred la ce le poate trece prin cap unor copii la o varsta atat de frageda....chiar e posibil asa ceva? Surprised

_________________
" Pentru dragostea unui trandafir gradinarul e sclavul a mii de spini... "
"Cantareste o picatura de ploaie, prinde in palma o adiere de vant , tine in brate un fulger , saruta o raza de soare..."

Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 29 Noi 2007, 11:23 pm Go top: Trei baieti de 9 ani, acuzati de viol !! Răspunde cu citat (quote)
Doda
Gold Member
Gold Member
Data înscrierii: 14/Iun/2006
Mesaje: 439
Locație: Timisoara




sincera sa fiu...nu ma mira atat de tare... la ce te poti astepta in ziua de azi de la copii care au acces la toate canalele media pe care sunt publicate numai stiri senzationale despre violuri, crime, droguri samd...

_________________
I don't know whether I'm alive and dreaming or dead and remembering.
Vezi profilul utilizatorului

Trei baieti de 9 ani, acuzati de viol !!
 Pagina de start a forumului Club Z » Off - Topic
Ora este GMT + 2 ore  
Pagina 1 din 1  

  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect  

Forum index | Club Z - Portal | Luxian's Blog | Sitemap

  Powered by phpBB © 2001-2006 Modified : Club Z  
Anvelope vara iarna Timisoara | Jante Timisoara