Pagina de start a forumului Club Z
Pagina de start a forumului Club Z Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare

Forum Index | GMC Club Z - Portal | Chat Online | Parteneri | News | Top 3 Forum | Echipa GMC Club Z | Forum info


Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Subiectul anterior :: Subiectul următor 
Performante romanesti in sport
MesajTrimis: Sâm, 03 Iun 2006, 10:40 pm Go top: Performante romanesti in sport Răspunde cu citat (quote)
Willi
Forum's Admin
Forum's Admin
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 89
Locație: Timisoara




Daca stii vreo performanta romaneasca in sportul mondial posteaz-o sa o stim si noi Smile

_________________
Sunt piroman, imi aprind calculatorul!
Ai fost in B acum esti in A/ Haide Craiova/ Tu ai murit si ai inviat/ Te voi iubi la infinit
Vezi profilul utilizatorului

Romania a castigat Cupa Europeana Natiunilor la rugby
MesajTrimis: Sâm, 03 Iun 2006, 10:45 pm Go top: Performante romanesti in sport Răspunde cu citat (quote)
Willi
Forum's Admin
Forum's Admin
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 89
Locație: Timisoara




Romania a invins Ucraina cu 58 – 0 si a castigat Cupa Europeana a Natiunilor. Cupa Europeana a Natiunilor e a doua competitie europeana la rugby dupa celebrul Turneul celor 6 Natiuni. Intr-un timp era un proiect ca echipa ce castiga aceasta cupa sa ia locul ultimei clasate din Turneu, dar din diferite motive pe care nu le cunosc acest proiect a murit.
Meciul castigat de nationala e doar incalzirea pt meciul amical de pe 17 iunie cu Franta, echipa ce este considerata drept favorita la campionatul mondial de anul viitor ce va avea loc tot in Franta Smile


`

_________________
Sunt piroman, imi aprind calculatorul!
Ai fost in B acum esti in A/ Haide Craiova/ Tu ai murit si ai inviat/ Te voi iubi la infinit
Vezi profilul utilizatorului

Polo
MesajTrimis: Mie, 14 Iun 2006, 7:32 pm Go top: Performante romanesti in sport Răspunde cu citat (quote)
Willi
Forum's Admin
Forum's Admin
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 89
Locație: Timisoara




România a învins Grecia, la Cupa Mondială

Antrenorul naţionalei de polo, Vlad Hagiu, s-a declarat fericit după victoria obţinută, marţi, de România, în primul meci de la Cupa Mondială de la Budapesta, în faţa selecţionatei Greciei, medaliata cu bronz a ediţiei trecute, cu scorul de 8-7 (3-2, 1-2, 1-1, 3-2).

"Deşi Grecia este foarte puternică şi este a treia echipă în lume, am reuşit să o învingem", a declarat antrenorul Vlad Hagiu la finalul partidei cu Grecia.

Marcatorii formaţiei României au fost Iosep, cu 3 goluri, Kadar şi Cosmin Radu, cu 2 goluri, şi Guiman, cu 1 gol.

Naţionala României, care evoluează în grupa A a Cupei Mondiale de la Budapesta, va întâlni, miercuri, de la ora 20.00, echipa Italiei, iar joi, de la ora 18.30, campioana olimpică Ungaria. În grupa B se luptă formaţiile Rusiei, Spaniei, Croaţiei şi a Serbiei şi Muntenegrului, campioana mondială en-titre.

Prima clasată din fiecare grupă se califică direct în semifinale, care sunt programate sâmbătă. Celelalte două echipe din semifinale vor fi stabilite după meciuri între formaţiile care se clasează pe locurile 2 şi 3 în fiecare grupă. Ocupantele ultimelor poziţii în grupă vor juca pentru locurile 7 şi 8 ale Cupei Mondiale.

Primele cinci echipe clasate la Cupa Mondială de la Budapesta obţin calificarea directă la Campionatul Mondial din 2007.

Performanta aceasta e si mai mare stiind ca in Bucuresti nu e nici un bazin acoperit Surprised

_________________
Sunt piroman, imi aprind calculatorul!
Ai fost in B acum esti in A/ Haide Craiova/ Tu ai murit si ai inviat/ Te voi iubi la infinit
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mie, 14 Iun 2006, 7:36 pm Go top: Performante romanesti in sport Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Aplauze Aplauze Aplauze Aplauze

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 19 Oct 2006, 10:35 pm Go top: Performante romanesti in sport Răspunde cu citat (quote)
onutza
Silver Member
Silver Member
Data înscrierii: 30/Mai/2006
Mesaje: 211
Locație: cimitiru` vesel




aaaa..cam tarziu m-am trezit sa postez si eu dar nah...daca se poate numi performantza(si sunt sigura ca se poate) victoria lui andrei pavel impotriva numarului 2 mondial la tenis de camp,andy roddik.e ceva ,nu?

_________________
I am the lord&master
You all are bastards
Worship me..
Or i'll stab your eyes `till you bleed
muahahahhaa!!!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mie, 01 Aug 2012, 9:42 am Go top: Performante romanesti in sport Răspunde cu citat (quote)
emilia
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 14/Iun/2012
Mesaje: 42




Romania a obtinut aseara medalia de bronz la gimnastica, la Olimpiada de la Londra. Felicitari!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Sâm, 04 Aug 2012, 7:16 pm Go top: Performante romanesti in sport Răspunde cu citat (quote)
mirel
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 04/Aug/2012
Mesaje: 6




Cam putine medalii insa a strans Romania pana acum. Sportul din tara noastra a scazut mult in ultimii ani...
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 09 Aug 2012, 11:54 pm Go top: Performante romanesti in sport Răspunde cu citat (quote)
emilia
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 14/Iun/2012
Mesaje: 42




A scazut pentru ca nu mai investeste nimeni. Poate o sa vina cineva cu bani si o sa avem si noi conditii sa facem sport..
Vezi profilul utilizatorului

Performante romanesti in sport
 Pagina de start a forumului Club Z » Sport
Ora este GMT + 2 ore  
Pagina 1 din 1  

  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect  

Forum index | Club Z - Portal | Luxian's Blog | Sitemap

  Powered by phpBB © 2001-2006 Modified : Club Z  
Anvelope vara iarna Timisoara | Jante Timisoara