Pagina de start a forumului Club Z
Pagina de start a forumului Club Z Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare

Forum Index | GMC Club Z - Portal | Chat Online | Parteneri | News | Top 3 Forum | Echipa GMC Club Z | Forum info


Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Subiectul anterior :: Subiectul următor 
Pareri despre prestatia Romaniei la Eurovizion 2006
MesajTrimis: Lun, 22 Mai 2006, 7:49 am Go top: Pareri despre prestatia Romaniei la Eurovizion 2006 Răspunde cu citat (quote)
Ade
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 1245
Locație: Bucuresti




Dupa cum bine stiti anul acesta Romania a fost reprezentata la Eurovizion de Mihai Traistariu, cu piesa "Tornero" (compozitor Eduard Cârcota, text Cristian Hriscu si Mihaela Deac).
In 2004, Jurnalul National: Ai fi meritat sa ajungi la Eurovision…
M.T: Voi ajunge, vei vedea! Partea proasta e ca ma cam pierd in fata juriului, din cauza emotiilor. Trebuie mai intai sa-mi inving timiditatea.
(si a ajuns dupa 4 sau 5 ani de prezentari la preselectii)
Reprezentantul Romaniei e dat drept castigator de multe din site-urile muzicale din tari precum Germania, Rusia, Spania si Olanda. Mai mult, pe strada concurentul roman este incurajat de catre greci, chiar daca au si ei o candidata buna in Anna Vissi. De altfel, intreaga delegatie a Romaniei, cat si reprezentantii presei acreditati la Atena sunt opriti pe strada cu expresii “Mihai e cel mai bun!, Mihai va castiga!”. Grecii l-au botezat pe Mihai, “Tornelulis”! La petrecerea pentru Eurovision, Anna Vissi i-a spus lui romanului ca nu se va supara daca el va castiga concursul, dar se va supara daca altcineva va fi invingatorul. Ea si-a manifestat dorinta de a face un duet cu Mihai Traistariu. Multe din casele de pariuri internationale il au ca favorit pe Mihai. Cu alte cuvinte, pe roman s-a pariat cel mai mult... chiar si pe bani! Incurajarile si laudele primite de cantaret la Atena l-au determinat pe artistul nostru sa se simta ca o vedeta internationala.
Joia trecuta, la Atena, ambasadorul Romaniei, George Ceampa, a dat o petrecere in cinstea lui Mihai si a intregii delegatii a Romaniei. Bineinteles interpretul a fost centrul atentiei. El si-a prezentat echipa si a luat interviuri la fata locului, inclusiv ambasadorului si presei, continuandu-si reportajele tv si jurnalul pe care il tine de la Atena.

_________________
Don't worry...be happy.....life's gooooooooood:D
"Infrant nu esti atunci cand sangeri...nici cand ochii-n lacrimi ti-s...adevaratele infrangeri...sunt renuntarile la vis..."
"nu vezi pragul de jos pana nu dai cu capul ce del de sus..."
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 22 Mai 2006, 7:50 am Go top: Pareri despre prestatia Romaniei la Eurovizion 2006 Răspunde cu citat (quote)
Ade
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 1245
Locație: Bucuresti




daca multi il considera bun, de ce s-a clasat pe locul 4?

_________________
Don't worry...be happy.....life's gooooooooood:D
"Infrant nu esti atunci cand sangeri...nici cand ochii-n lacrimi ti-s...adevaratele infrangeri...sunt renuntarile la vis..."
"nu vezi pragul de jos pana nu dai cu capul ce del de sus..."
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 22 Mai 2006, 5:52 pm Go top: Pareri despre prestatia Romaniei la Eurovizion 2006 Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




am doua chestii de zis, care se cam bat cap in cap
nu intotdeauna majoritatea are dreptate, ba chiar de cele mai multe ori se inseala pentru ca sunt mai multi pro,sti decat destepti


mie chiar mi a placut de el.. asta in conditiile in care nu am mai vazut si nu am mai ascultat si alti candidati la eurovision 2006. oricum, la cat s-a chinuit sa ajunga la eurovision, eu zic ca totusi a fost bine... ce sa mai.. m am plictisit de atata scris Smile

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 22 Mai 2006, 6:01 pm Go top: Pareri despre prestatia Romaniei la Eurovizion 2006 Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Rostopasca a scris:
...nu intotdeauna majoritatea are dreptate, ba chiar de cele mai multe ori se inseala ...


Aici ai dreptate.

Sincer pe mine nu ma mai intereseaza deloc rezultatele la festivaluri de genul Eurovision, Mamaia ( Laughing ) sau Cerbul de Aur. Melodiile adevarate sunt acelea care se asculta si care au vanzari. Toate festivalurile astea sunt un fel de "Tip Top Minitop", adica concursuri aiurea. Daca ar exista un juriu calificat as mai zice, dar momentan ele sunt doar "de ochii lumii"...

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

Pareri despre prestatia Romaniei la Eurovizion 2006
 Pagina de start a forumului Club Z » Interviuri & Stiri & Zvonuri
Ora este GMT + 2 ore  
Pagina 1 din 1  

  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect  

Forum index | Club Z - Portal | Luxian's Blog | Sitemap

  Powered by phpBB © 2001-2006 Modified : Club Z  
Anvelope vara iarna Timisoara | Jante Timisoara