Pagina de start a forumului Club Z
Pagina de start a forumului Club Z Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare

Forum Index | GMC Club Z - Portal | Chat Online | Parteneri | News | Top 3 Forum | Echipa GMC Club Z | Forum info


Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Subiectul anterior :: Subiectul următor 
Literatura:Carti citite:Recomandari
MesajTrimis: Mie, 20 Dec 2006, 9:21 pm Go top: Literatura:Carti citite:Recomandari Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




m-am gandit eu asa sa fac un topic in care sa facem ''reclama'' (fie ea pozitiva sau negativa) cartilor pe care le-am citit... putem face si recomandari, ma gandesc

sa incep eu prin a spune ca prima carte citita de mine a fost robinson crusoe, care mi s-a parut nashpa, probabil pentru ca am citit-o obligata de tata, care voia sa ma faca sa iubesc lectura.. atunci nu i-a reusit, dar pe parcurs s-au mai schimbat lucrurile..
ultima carte citita este ''cercul magic'' de nicolae margeanu, o carte ''cam politista'', dar care mi-a placut, pentru ca finalul (poate pentru ca nu mai citisem astfel de carti) m-a surprins, lucru care ma incanta, pentru ca de obicei anticipez finalul cartilor cu vreo suta de pagini inainte de a le termina

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 21 Dec 2006, 7:17 pm Go top: Literatura:Carti citite:Recomandari Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




observ cu neplacere ca ce am scris eu a fost citit, dar nimeni nu se indura sa si scrie ceva!! chiar nu mai citeste nimeni in zilele noastre??? Surprised Surprised

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 21 Dec 2006, 7:55 pm Go top: Literatura:Carti citite:Recomandari Răspunde cu citat (quote)
Doda
Gold Member
Gold Member
Data înscrierii: 14/Iun/2006
Mesaje: 439
Locație: Timisoara




rorsto cred ca putini dintre noi mai au timp sa citeasca... eu una nu am mai citi o carte din vacanta, desi imi place sa citesc. Si daca tot veni vorba, ultima carte pe care am citit-o e "Wuthering High" de Emily Brontë si sincer chiar mi-a placut...
acum m-am apucat la inceputul anului universitar de cicit Adam si Eva dar nu am apucat sa citesc mai mult de 30 de pagini din ea....de ce oare?

_________________
I don't know whether I'm alive and dreaming or dead and remembering.
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 21 Dec 2006, 8:00 pm Go top: Literatura:Carti citite:Recomandari Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




pai da, de cluburi aveti timp )))))) glumesc... eu mai citesc in weekenduri.. reusesc sa mai citresc.. acum ca vine sesiunea probabil ca nu o sa mai pot.. dar citesc dupa..

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 07 Ian 2007, 1:32 pm Go top: Literatura:Carti citite:Recomandari Răspunde cu citat (quote)
Naty`
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 16/Mai/2006
Mesaje: 779
Locație: Timisoara




Spre sfarsitul anului 2006, a fost la ziarul Cotidianul oferta cu carti la super pret....am ratat totusi 2 carti din colectie. Oricum, am inceput sa citesc cate ceva. Un roman kre mi-a placut e "Domnilor copii" , de Daniel Pennac... kiar daca titlul pare sa se adreseze doar minorilor...subiectul nu e kiar asa. E o lectie pentru copii, dar si pentru parinti. Smile
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 07 Ian 2007, 8:21 pm Go top: Literatura:Carti citite:Recomandari Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




eu doar doua am citit din ele, s alea prin pauzele intre cursuri si chiar in timpul lor.. nu mi au placut. nu am retinut nici macar titlurile.. oricum, ca si lectura usoara sunt ok

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

Literatura:Carti citite:Recomandari
 Pagina de start a forumului Club Z » Discutii
Ora este GMT + 2 ore  
Pagina 1 din 1  

  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect  

Forum index | Club Z - Portal | Luxian's Blog | Sitemap

  Powered by phpBB © 2001-2006 Modified : Club Z  
Anvelope vara iarna Timisoara | Jante Timisoara