Pagina de start a forumului Club Z
Pagina de start a forumului Club Z Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare

Forum Index | GMC Club Z - Portal | Chat Online | Parteneri | News | Top 3 Forum | Echipa GMC Club Z | Forum info


Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Subiectul anterior :: Subiectul următor 
LOST - serial
MesajTrimis: Joi, 18 Mai 2006, 12:18 pm Go top: LOST - serial Răspunde cu citat (quote)
YuLee
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 357
Locație: Timisoara




LOST



Regia
J.J. Abrams

In rolurile principale
Matthew Fox, Naveen Andrews, Evangeline Lilly, Terry O'Quinn

Gen
Aventuri, Drama, Mister, Thriller

Descriere

Parasiti pe o insula pustie, 48 de supravietuitori ai unei catastrofe aviatice trebuie sa gaseasca forta de a munci in echipa daca vor sa traiasca, insa insula pustie ascunde multe secrete care se pot dovedi fatale pentru grupul de naufragiati. Lost: Naufragiatii este un serial dramatic complet nou.

Dupa ce cursa companiei Oceanic # 815 s-a prabusit pe o insula din Pacific, naufragiatii au fost obligati de imprejurari sa gaseasca in interiorul lor puterea de a supravietui. O putere pe care nici n-o banuiau. Au descoperit ca insula ascunde multe secrete: urmele unei creaturi care ii pandeste din jungla, un urs polar, o frantuzoaica ciudata si foarte posibil nebuna, un mistret teribil, un grup straniu numit de naufragiati “Ceilalti”, un vapor numit Black Rock si … o trapa spre un buncar misterios.

In al doilea sezon din LOST: Naufragiatii lui Jack ii va spori neincrederea fata de Locke pe masura ce-si va pune intrebari despre motivele pentru care acesta doreste sa pastreze secretul buncarului misterios. Veti afla ce s-a intamplat cu Sawyer, Michael si Jin, dupa ce pluta pe care si-au construit-o a fost distrusa de catre “Ceilalti”- care l-au rapit pe Walt, la sfrasitul primului sezon. Sun va reusi sa devina mai independenta si mai autonoma dupa plecarea sotului ei, dar se va intreba in permanenta daca acesta este inca in viata. Veti afla mai multe despre povestea lui Kate de pe vremea cand era urmarita.

Charlie se va apropia si mai tare de Claire si de copilul ei, Aaron, dar drogurile pe care le-a gasit pe insula ar putea sa-l ispiteasca spre o viata de dependenta. Numerele blestemate care i-au dat peste cap viata lui Hurley inainte de accident vor continua sa-l obsedeze pe masura ce el va incerca sa le descopere sensul. Shannon va hotari ce inseamna Sayid pentru ea, dar nu va putea sa treaca peste moartea fratelui ei, Boone si va incepe sa aiba viziuni cu cei 4 naufragiati plecati pe ocean in cautarea salvarii.

Dar va asteapta multe alte lucruri de descoperit. Veti afla ca sunt mai multi supravietuitori ai zborului # 815: Ana Lucia (Michelle Rodriguez – “S.W.A.T.”,“Girlfight”, ”The Fast and the Furious”) - femeia misterioasa pe care a intalnit-o Jack in barul aeroportului din Sydney. In distributia noului sezon il veti remarca pe Adewale Akinnoye-Agbaje (“Oz - Inchisoarea Federala”) a carui poveste va fi unul dintre secretele care vi se vor dezvalui pe parcursul serialului.

Parerea mea > cel mai tare serial pe care l-am vazut pana acum.
Vi-l recomand cu placere!



Ultima modificare efectuată YuLee la Joi, 18 Mai 2006, 12:42 pm, modificat de 2 ori în total

_________________
Unde-i viitoru' de altãdatã!?

Vezi profilul utilizatorului

Vreau si eu
MesajTrimis: Joi, 18 Mai 2006, 12:27 pm Go top: LOST - serial Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Cand o sa am vreo cateva saptamani libere o sa ma uit si eu la el, dar pana atunci nu stiu daca pot Very Happy

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 18 Mai 2006, 12:41 pm Go top: LOST - serial Răspunde cu citat (quote)
YuLee
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 357
Locație: Timisoara




Un serial dureaza doar 45 de min! Nu tb sa le vezi pe toate deodata Razz

_________________
Unde-i viitoru' de altãdatã!?

Vezi profilul utilizatorului

aha
MesajTrimis: Joi, 18 Mai 2006, 12:52 pm Go top: LOST - serial Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Dar ma gandeam ca nu au farmec daca nu te uiti la toate odata...

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mar, 23 Mai 2006, 12:55 pm Go top: LOST - serial Răspunde cu citat (quote)
Intunericitul
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 12




eu mai am de vazut 2 episoade din prima serie, pe restu le-am vazut in prima sesiune, deci urmeaza sa ma apuc iar de el Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mie, 24 Mai 2006, 8:39 pm Go top: LOST - serial Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




pe mine chiar nu ma impresioneaza acest film... chiar daca gagiul meu tot insista sa ne uitam la el, mie nu imi place.... nu e genul de film pe care il prefer Mr. Green

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mie, 24 Mai 2006, 8:42 pm Go top: LOST - serial Răspunde cu citat (quote)
YuLee
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 357
Locație: Timisoara




Iti spun eu ca daca urmaresti 2 episoade, nu te-ai mai desparti de el ... E super!
Oricum, ma bucur ca sunt si opinii impotriva, ca ar fii fost prea comunist topicu asta asa Very Happy

_________________
Unde-i viitoru' de altãdatã!?

Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mie, 24 Mai 2006, 8:43 pm Go top: LOST - serial Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




am urmarit in jur de 15 episoade din prima serie si uite ca m am putut desparti de el!!! Razz Razz

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Vin, 26 Mai 2006, 2:30 pm Go top: LOST - serial Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




mai yulee, te baaaat!! am urmarit aseara doua episoade din lost, seria a doua (aveam exam a doua zi, si de tocit pe de rost inca 40 de pag.. in fine, neimportant) si chiar mi a placut!! vreau sa ma uit in continuare!! poate si pentru ca trebuia sa inv si nu aveam cgef, habar nu am!!

ceea ce totusi nu mi place este ca stiu ca nu are un final, si ca nu o sa decsopar pana la urma care este misterul de pe insula!! :x :x :x :x

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Vin, 26 Mai 2006, 2:50 pm Go top: LOST - serial Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Prima data:

Rostopasca a scris:
am urmarit in jur de 15 episoade din prima serie si uite ca m am putut desparti de el!!! Razz Razz


Apoi :

Rostopasca a scris:
... am urmarit aseara doua episoade din lost ... si chiar mi a placut!! vreau sa ma uit in continuare!!




e ceva cu filmul asta Ganditor mi-e "frica" sa ma uit si eu, poate dupa sesiune :>

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Vin, 26 Mai 2006, 2:52 pm Go top: LOST - serial Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




mi se pare ca a doua serie este mai captivanta decat prima.. poate este doar impresia mea.. stiu ca inainte cand zicea gagiul sa ne uitam la lost scoteam un sunet de genu.. noaaaaaaa... iar acum.. nu mai este asa.. probabil ca o sa zic hai!! nu stiu carui fapt se datoreaza schimbarea!! Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Vin, 26 Mai 2006, 2:59 pm Go top: LOST - serial Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




cine stie, oricum trebuie studiat fenomenul

dar tot dupa sesiune :> Cool

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Vin, 26 Mai 2006, 3:44 pm Go top: LOST - serial Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




Luxian a scris:


dar tot dupa sesiune :> Cool


neah.. pai ce farmec mai are? in sesiune trebuie.. simti mai intens Very Happy

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Vin, 26 Mai 2006, 4:22 pm Go top: LOST - serial Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Ganditor

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Vin, 04 Mai 2012, 10:55 am Go top: LOST - serial Răspunde cu citat (quote)
Alina
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 04/Mai/2012
Mesaje: 5




Mereu in sesiune ma apuca febra serialelor si mai ales cand era Lost ... ma uitam serial dupa serial Very Happy Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Vin, 04 Mai 2012, 12:43 pm Go top: LOST - serial Răspunde cu citat (quote)
antondan13
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 10/Ian/2012
Mesaje: 7




L-am vazut si il recomand cu drag Smile Va avertizez ca s-ar putea sa stati la calculator ore in sir
Vezi profilul utilizatorului

lost
MesajTrimis: Mar, 15 Mai 2012, 7:11 pm Go top: LOST - serial Răspunde cu citat (quote)
bogdan31
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 15/Mai/2012
Mesaje: 9




Este cel mai bun serial pe care l-am vazut.
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Vin, 22 Iun 2012, 9:11 am Go top: LOST - serial Răspunde cu citat (quote)
emilia
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 14/Iun/2012
Mesaje: 42




Imi plac primele 2 sezoane. Dupa devine prea SF pentru mine..
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mie, 04 Iul 2012, 6:17 pm Go top: LOST - serial Răspunde cu citat (quote)
vladut
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 04/Iul/2012
Mesaje: 3




Pe mine acest "SF" ma atrage..Foarte tare serialul!
Vezi profilul utilizatorului

LOST - serial
 Pagina de start a forumului Club Z » Filme
Ora este GMT + 2 ore  
Pagina 1 din 1  

  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect  

Forum index | Club Z - Portal | Luxian's Blog | Sitemap

  Powered by phpBB © 2001-2006 Modified : Club Z  
Anvelope vara iarna Timisoara | Jante Timisoara