Pagina de start a forumului Club Z
Pagina de start a forumului Club Z Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare

Forum Index | GMC Club Z - Portal | Chat Online | Parteneri | News | Top 3 Forum | Echipa GMC Club Z | Forum info


Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Subiectul anterior :: Subiectul următor 
Cum sa folosesti serviciile de IM fara sa instalezi nimik!
MesajTrimis: Joi, 11 Mai 2006, 6:09 pm Go top: Cum sa folosesti serviciile de IM  fara sa instalezi nimik! Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




De multe ori din cauza timpului, a spatiului de pe HDD(foarte rar, dar e si asta o varianta) sau din cauza limitarilor drepturilor de utilizare a calculatorului nu putem folosi sau instala servicii de Instant Messaging (celebrele messenger-uri).

De acum inainte exista o solutie pentru aceasta problema. Ea se gaseste la adresa:
http://www.meebo.com

Accesand aceasta pagina vei putea sa te loghezi folosind conturi de Yahoo! Messenger, MSN Messenger,etc si sa stai pe chat fara sa ai "messengerul" instalat. Foarte simplu si rapid.

Daca mai aflati ceva asemanator spuneti-ne si noua adresa!
Vezi profilul utilizatorului

Pareri si impresii
MesajTrimis: Joi, 11 Mai 2006, 6:12 pm Go top: Cum sa folosesti serviciile de IM  fara sa instalezi nimik! Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Dupa ce l-am folosit de cateva ori pot sa va spun ca e ideal in atunci cand esti la laborator sau in biblioteca si ai nici un messenger instalat, sau cand esti pe un calculator ce nu are multi messenger.

Te scuteste de bataile de cap pe care le aveai cu instalarea si timpul pierdut cu download-ul.

Distractie placuta la laboratoare!!! Idea
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mar, 16 Mai 2006, 10:36 pm Go top: Cum sa folosesti serviciile de IM  fara sa instalezi nimik! Răspunde cu citat (quote)
M3ntal
Forum's Admin
Forum's Admin
Data înscrierii: 15/Mai/2006
Mesaje: 41
Locație: Din Lift a.k.a Ascensorul S.A.






Un alt messenger on-line extrem de bun se gaseste shi la adresa http://www.e-messenger.net/ ! Il foloseam cand eram prin laboratoare shi merge super bine! Shi arata ca un messenger autentic! Puteti sa va logati pe conturile de messenger de la MSN (), AOL () shi YAHOO ()!
Vezi profilul utilizatorului

nu te supara m3ntal :D
MesajTrimis: Mie, 17 Mai 2006, 6:18 pm Go top: Cum sa folosesti serviciile de IM  fara sa instalezi nimik! Răspunde cu citat (quote)
Maleficus
Gold Member
Gold Member
Data înscrierii: 14/Mai/2006
Mesaje: 314
Locație: Purgatoriu




eu unu racomand tot meebo...merge mai repede Mr. Green

_________________
www.chez-simone.ro Rochii de seara
Vezi profilul utilizatorului

mee-bo
MesajTrimis: Lun, 18 Sep 2006, 4:26 pm Go top: Cum sa folosesti serviciile de IM  fara sa instalezi nimik! Răspunde cu citat (quote)
Naty`
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 16/Mai/2006
Mesaje: 779
Locație: Timisoara




Razz


Ultima modificare efectuată de către Naty` la Mie, 23 Ian 2008, 5:45 pm, modificat de 1 dată în total
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mie, 29 Noi 2006, 3:19 am Go top: Cum sa folosesti serviciile de IM  fara sa instalezi nimik! Răspunde cu citat (quote)
Ade
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 1245
Locație: Bucuresti




mie nu-mi prea place meebo Neutral ...la mine in laboratoare nu merge mess-ul din cauza proxy-urilor

_________________
Don't worry...be happy.....life's gooooooooood:D
"Infrant nu esti atunci cand sangeri...nici cand ochii-n lacrimi ti-s...adevaratele infrangeri...sunt renuntarile la vis..."
"nu vezi pragul de jos pana nu dai cu capul ce del de sus..."
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mie, 29 Noi 2006, 8:15 am Go top: Cum sa folosesti serviciile de IM  fara sa instalezi nimik! Răspunde cu citat (quote)
raluk
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 29/Mai/2006
Mesaje: 799
Locație: Timisoara




ooo,nasol...la noi in lab meebo merge intr-o veselie Very Happy :> ...dar ii ascultam si pe profi,desigur Very Happy

_________________
" Pentru dragostea unui trandafir gradinarul e sclavul a mii de spini... "
"Cantareste o picatura de ploaie, prinde in palma o adiere de vant , tine in brate un fulger , saruta o raza de soare..."

Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mie, 29 Noi 2006, 8:33 am Go top: Cum sa folosesti serviciile de IM  fara sa instalezi nimik! Răspunde cu citat (quote)
Ade
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 1245
Locație: Bucuresti




si la mine in orice lab te-ai duce e imposibil sa nu vezi p cineva p meebo...

_________________
Don't worry...be happy.....life's gooooooooood:D
"Infrant nu esti atunci cand sangeri...nici cand ochii-n lacrimi ti-s...adevaratele infrangeri...sunt renuntarile la vis..."
"nu vezi pragul de jos pana nu dai cu capul ce del de sus..."
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mie, 29 Noi 2006, 10:58 am Go top: Cum sa folosesti serviciile de IM  fara sa instalezi nimik! Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




meebo rocks Mr. Green

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mie, 29 Noi 2006, 7:36 pm Go top: Cum sa folosesti serviciile de IM  fara sa instalezi nimik! Răspunde cu citat (quote)
raluk
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 29/Mai/2006
Mesaje: 799
Locație: Timisoara




noi sa fim sanatosi...restul... Wink

_________________
" Pentru dragostea unui trandafir gradinarul e sclavul a mii de spini... "
"Cantareste o picatura de ploaie, prinde in palma o adiere de vant , tine in brate un fulger , saruta o raza de soare..."

Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mie, 28 Mar 2007, 7:09 pm Go top: Cum sa folosesti serviciile de IM  fara sa instalezi nimik! Răspunde cu citat (quote)
Ade
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 1245
Locație: Bucuresti




eu folosesc gaim de ceva vreme, mi se pare dragut Very Happy si te poti loga si cu mai multe id-uri Smile

_________________
Don't worry...be happy.....life's gooooooooood:D
"Infrant nu esti atunci cand sangeri...nici cand ochii-n lacrimi ti-s...adevaratele infrangeri...sunt renuntarile la vis..."
"nu vezi pragul de jos pana nu dai cu capul ce del de sus..."
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mie, 28 Mar 2007, 8:34 pm Go top: Cum sa folosesti serviciile de IM  fara sa instalezi nimik! Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Ade a scris:
eu folosesc gaim de ceva vreme, mi se pare dragut Very Happy si te poti loga si cu mai multe id-uri Smile


Din cate stiu eu Gaim se instaleza I guest or I dont know

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mie, 28 Mar 2007, 8:43 pm Go top: Cum sa folosesti serviciile de IM  fara sa instalezi nimik! Răspunde cu citat (quote)
Ade
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 1245
Locație: Bucuresti




ai dreptate

_________________
Don't worry...be happy.....life's gooooooooood:D
"Infrant nu esti atunci cand sangeri...nici cand ochii-n lacrimi ti-s...adevaratele infrangeri...sunt renuntarile la vis..."
"nu vezi pragul de jos pana nu dai cu capul ce del de sus..."
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Vin, 04 Mai 2007, 4:55 pm Go top: Cum sa folosesti serviciile de IM  fara sa instalezi nimik! Răspunde cu citat (quote)
YuLee
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 357
Locație: Timisoara




Mai nou, Yahoo! se pare ca s-a hotarat sa-si faca propriul site in care sa te "messengeruiesti":

http://webmessenger.yahoo.com/

Inferfata draguta, functional pe majoritatea browserelor.
Meebo is goinn' downnnn! Evil

_________________
Unde-i viitoru' de altãdatã!?

Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 17 Iun 2007, 11:41 pm Go top: Cum sa folosesti serviciile de IM  fara sa instalezi nimik! Răspunde cu citat (quote)
Ade
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 1245
Locație: Bucuresti




si merge super bine Very Happy

_________________
Don't worry...be happy.....life's gooooooooood:D
"Infrant nu esti atunci cand sangeri...nici cand ochii-n lacrimi ti-s...adevaratele infrangeri...sunt renuntarile la vis..."
"nu vezi pragul de jos pana nu dai cu capul ce del de sus..."
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 05 Noi 2007, 2:11 pm Go top: Cum sa folosesti serviciile de IM  fara sa instalezi nimik! Răspunde cu citat (quote)
Naty`
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 16/Mai/2006
Mesaje: 779
Locație: Timisoara




Very Happy


Ultima modificare efectuată de către Naty` la Mie, 23 Ian 2008, 5:46 pm, modificat de 1 dată în total
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 05 Noi 2007, 2:52 pm Go top: Cum sa folosesti serviciile de IM  fara sa instalezi nimik! Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Naty` a scris:
webmessenger. yup, mai tare decat meebo...si smiley-urile sunt asa simpaticeee Very Happy


Este adevarat ca are o interfata mai prientenoasa, dar pe Meebo te poti loga cu mai multe conturi odata + ca suporta si MSN Messenger Smile

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

Cum sa folosesti serviciile de IM fara sa instalezi nimik!
 Pagina de start a forumului Club Z » Instant Messaging & Chating
Ora este GMT + 2 ore  
Pagina 1 din 1  

  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect  

Forum index | Club Z - Portal | Luxian's Blog | Sitemap

  Powered by phpBB © 2001-2006 Modified : Club Z  
Anvelope vara iarna Timisoara | Jante Timisoara