Pagina de start a forumului Club Z
Pagina de start a forumului Club Z Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare

Forum Index | GMC Club Z - Portal | Chat Online | Parteneri | News | Top 3 Forum | Echipa GMC Club Z | Forum info


Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Subiectul anterior :: Subiectul următor 
The Secret : Law of Attraction
MesajTrimis: Mie, 20 Feb 2008, 10:55 pm Go top: The Secret : Law of Attraction Răspunde cu citat (quote)
Naty`
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 16/Mai/2006
Mesaje: 779
Locație: Timisoara




Filmul "The Secret" - un documentar reusit despre Legea Atractiei in Univers. Mie mi se pare foarte bun filmul : ideea pe care o promoveaza e urmatoarea: gandurile noastre, constiente sau nu, atrag in jurul nostru persoane, lucruri si evenimente.
Legea Atractiei se aplica tuturor. Dar cei care o inteleg au cel mai mult de castigat.
Filmul chiar merita vazut. Nu zic mai multe despre el, pentru ca intai vreau sa il vedeti si dupa aia sa ne dam cu parerea.
Enjoy!



Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mie, 16 Apr 2008, 1:03 pm Go top: The Secret : Law of Attraction Răspunde cu citat (quote)
Doda
Gold Member
Gold Member
Data înscrierii: 14/Iun/2006
Mesaje: 439
Locație: Timisoara




Am vazut filmul. Ideea mi se pare interesanta si multe din aspectele punctate imi sunt destul de familiare. Ceia ce nu mi-a placut e faptul ca prea se chinuie sa convinga si sa induca publicului ideile lor. E ca si cum ar incerca sa vanda un produs, parca ar face reclama, si asta mi se pare ca ii scade putin din valoare.

_________________
I don't know whether I'm alive and dreaming or dead and remembering.
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 15 Dec 2008, 12:43 am Go top: The Secret : Law of Attraction Răspunde cu citat (quote)
RubixAngle
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 15/Dec/2008
Mesaje: 7




Sunt de acord cu Doda in mare parte. Mi se pare interesanta ideea si am incercat sa o aplic de ceva timp, de multe ori cu succes chiar. Pot sa spun ca m-a facut sa vad lucrurile dintr-o perspectiva total diferita. Mi-am dat seama de ce functionau intr-un anumit fel si de ce aveam parte intotdeauna de acelasi rezultat. Am descoperit practic mecanismul din spatele evenimentelor si a fost fascinant o perioada.

Dar da, singurul aspect care nu mi-a placut a fost felul in care au abordat problema. Incercau sa-si impuna ideile ca si cum era un produs, ceea ce probabil ca nu a indus foarte multa incredere. Daca ar fi prezentat ideea mai nonsalant si relaxat si dintr-un punct de vedere mai filozofic, poate ca ar fi fost perceputa altfel.

_________________
A somber flutter of wings. The bee stings, the poison is unleashed and then it dies. That's all.

Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Sâm, 20 Dec 2008, 4:15 pm Go top: The Secret : Law of Attraction Răspunde cu citat (quote)
Naty`
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 16/Mai/2006
Mesaje: 779
Locație: Timisoara




Eu chiar nu cred ca daca ar fi abordat problema dintr-un punct de vedere mai "filosofic" ar fi avut mai mult de castigat. Sa fim seriosi, cui ii plac predicile si teoriile si "filosofeala" in sine? Mie, sincer, nu.
Chiar nu mi se pare ca abordeaza problema ca pe incercarea de a vinde un produs. Din contra, sunt de parere doar ca au stiut sa fie convingatori prin faptul ca s-au documentat din multe domenii si au chemat oameni ca sa spuna povestea.
In alta ordine de idei, daca era un film simplu, cu o idee dezvoltata prin actiunea unor personaje stereotip...eu cred ca nu ar fi avut acelasi impact.
Ne-am cam saturat sa vedem acelasi tip de filme, iar abordare facuta in "Law of Attraction" e diferita.
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mar, 24 Feb 2009, 11:07 am Go top: The Secret : Law of Attraction Răspunde cu citat (quote)
denimboy
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 24/Feb/2009
Mesaje: 12




Eu vazut si eu filmul, intradevar este foarte interesant, totusi nu cred ca povestile respective sunt adevarate.
Cred ca, gandirea pozitiva ajuta insa nu este chiar asa cum se spune in filmul respectiv, totusi ideea filmului si tema abordata este una buna, pot sa spun ca si pe mine m-a facut sa gandesc altfel.
Vezi profilul utilizatorului

The Secret : Law of Attraction
 Pagina de start a forumului Club Z » Filme
Ora este GMT + 2 ore  
Pagina 1 din 1  

  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect  

Forum index | Club Z - Portal | Luxian's Blog | Sitemap

  Powered by phpBB © 2001-2006 Modified : Club Z  
Anvelope vara iarna Timisoara | Jante Timisoara