Pagina de start a forumului Club Z
Pagina de start a forumului Club Z Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare

Forum Index | GMC Club Z - Portal | Chat Online | Parteneri | News | Top 3 Forum | Echipa GMC Club Z | Forum info


Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Subiectul anterior :: Subiectul următor 
Un singur steag
MesajTrimis: Sâm, 20 Dec 2008, 11:20 pm Go top: Un singur steag Răspunde cu citat (quote)
Naty`
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 16/Mai/2006
Mesaje: 779
Locație: Timisoara




ZZing - nu stiu cine sunt ei, dar imi plac cum suna - au lansat si sustin campania "Un singur steag" . Ideea e simpla: pe toate siturile oficiale ale diferitelor institutii publice din Romania, apare steagul, cu cele trei culori...care de fapt nu sunt doar trei. Ideea ca albastrul este prea deschis sau rosul este mai rosu decat prevede legea contribuie la lansarea acestei campanii.
Va las sa va documentati in profunzime despre aceasta situatie (daca vi se pare interesant) aici : http://www.zzing.ro/focus/un-singur-steag

pana atunci...care este steagul Romaniei?

http://www.unsingursteag.ro/

(aici trebuia sa apara direct chestia aia unde tu dai click si te duce pe pagina...dar inca nu am invatat Very Happy )
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 15 Feb 2009, 8:11 pm Go top: Un singur steag Răspunde cu citat (quote)
netbridge
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 15/Feb/2009
Mesaje: 3




da chiar..care este steagul romaniei

_________________
zeltera - blog programare
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mar, 24 Feb 2009, 11:22 am Go top: Un singur steag Răspunde cu citat (quote)
denimboy
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 24/Feb/2009
Mesaje: 12




Dupa cum spune si sondajul votului, al3-lea steag este cel corect, pe ala l-am votat si eu.
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mie, 25 Feb 2009, 2:35 am Go top: Un singur steag Răspunde cu citat (quote)
YuLee
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 357
Locație: Timisoara




denimboy a scris:
Dupa cum spune si sondajul votului, al3-lea steag este cel corect, pe ala l-am votat si eu.


Cred ca ideea e ca nu exista un steag corect, deoarece culorile nu sunt inca standardizate... Asa ca toate cele 3 steaguri sunt corecte...

_________________
Unde-i viitoru' de altãdatã!?

Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Vin, 27 Feb 2009, 12:33 am Go top: Un singur steag Răspunde cu citat (quote)
Naty`
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 16/Mai/2006
Mesaje: 779
Locație: Timisoara




orice varianta ai alege, iti spune ca se gaseste undeva.
Yulee are dreptate, pana la standardizarea culorilor, (aproape) orice combinatie de rosu-galben-albastru ar putea fi considerata steag...
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Vin, 27 Feb 2009, 3:07 pm Go top: Un singur steag Răspunde cu citat (quote)
YuLee
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 357
Locație: Timisoara




Naty` a scris:
(aproape) orice combinatie de rosu-galben-albastru ar putea fi considerata steag...


Mai exact: „albastru-cobalt”, „galben-crom” ºi „roºu-vermion” (conform anexei Legii 75/1994 privind arborarea drapelului României, intonarea imnului naþional ºi folosirea sigiliilor cu stema României de cãtre autoritãþile ºi instituþiile publice).

_________________
Unde-i viitoru' de altãdatã!?

Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 19 Mar 2009, 11:35 pm Go top: Un singur steag Răspunde cu citat (quote)
Ade
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 1245
Locație: Bucuresti




hmmmm


Art. 1. - Modelul drapelului României ºi intensitatea culorilor acestuia sunt cele prevãzute în anexa nr. 1.
Drapelul României are formã dreptunghiularã. Lãþimea drapelului este egalã cu 2/3 din lungimea acestuia, iar dimensiunile fâºiilor culorilor sunt egale.


_________________
Don't worry...be happy.....life's gooooooooood:D
"Infrant nu esti atunci cand sangeri...nici cand ochii-n lacrimi ti-s...adevaratele infrangeri...sunt renuntarile la vis..."
"nu vezi pragul de jos pana nu dai cu capul ce del de sus..."
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mar, 09 Oct 2012, 11:30 am Go top: Un singur steag Răspunde cu citat (quote)
plump1
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 20/Sep/2012
Mesaje: 25
Locație: bucuresti




voi chiar nu stiati care e steagul????
Vezi profilul utilizatorului

Un singur steag
 Pagina de start a forumului Club Z » Off - Topic
Ora este GMT + 2 ore  
Pagina 1 din 1  

  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect  

Forum index | Club Z - Portal | Luxian's Blog | Sitemap

  Powered by phpBB © 2001-2006 Modified : Club Z  
Anvelope vara iarna Timisoara | Jante Timisoara