Pagina de start a forumului Club Z
Pagina de start a forumului Club Z Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare

Forum Index | GMC Club Z - Portal | Chat Online | Parteneri | News | Top 3 Forum | Echipa GMC Club Z | Forum info


Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Subiectul anterior :: Subiectul următor 
Cum sa fac sa mi se incarce mai repede?
MesajTrimis: Lun, 15 Mai 2006, 7:30 pm Go top: Cum sa fac sa mi se incarce mai repede? Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Daca ai una dintre probleme de mai jos, atunci citeste pana la sfarsit pentru a afla cum le poti rezolva.

- ti se incarca paginele greu (latime de banda mica la conexiune)
- ti se misca greu (mai ales scroll-ul)
- de fiecare data cand esti pe forum ti se incarca multa memorie ram

Cea mai buna metoda de rezolvare pentru aceste probleme este de a schimba skin-ul.

Cum se face?

R: Intri pe forum si te loghezi. Intri in pagina de modificare a profilului (In parte de sus a paginii)

Undeva in partea de jos a paginii vei gasi o optiune "Board Style" si alege de acolo un skin care iti merge suficient de bine. Cel mai bun pentru astfel de probleme este "SubSilver", dar sunt si altele care merg la aproape la fel de bine.

Skinul default pentru forum este "what is real". Din cauza faptului ca aceasta se incarca destul de greu si face ca pagina sa ocupe mai multa memorie ram am pus la dispozitia userilor inregistrati sa isi alega singuri skinul in functie de preferinte si de necesitati.

Pentru cei care au ceva cunostine in programare, pot sa ne trimita skinuri proprii sau sugestii de skinuri pentru a fi adaugate in lista. (Skinurile trimise trebuie sa fie compatibile phpBB vers. 2.0.9)

Have fun!!! Wink
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 22 Mai 2006, 10:06 pm Go top: Cum sa fac sa mi se incarce mai repede? Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Intre timp a mai fost adaugat un skin: SubTxt.
Acest skin este conceput special pentru acest fel de probleme.

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 03 Mar 2022, 1:15 pm Go top: Cum sa fac sa mi se incarce mai repede? Răspunde cu citat (quote)
almahmoud84
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 03/Mar/2022
Mesaje: 1




it's fast enough , no need to do more fast but if wanna do , u can continue I appreciate you
Vezi profilul utilizatorului

Cum sa fac sa mi se incarce mai repede?
 Pagina de start a forumului Club Z » News, Tips & Tricks
Ora este GMT + 2 ore  
Pagina 1 din 1  

  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect  

Forum index | Club Z - Portal | Luxian's Blog | Sitemap

  Powered by phpBB © 2001-2006 Modified : Club Z  
Anvelope vara iarna Timisoara | Jante Timisoara