Pagina de start a forumului Club Z
Pagina de start a forumului Club Z Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare

Forum Index | GMC Club Z - Portal | Chat Online | Parteneri | News | Top 3 Forum | Echipa GMC Club Z | Forum info


Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Subiectul anterior :: Subiectul următor 
Parazitii - Cea mai tare trupa de hip-hop romaneasca?
MesajTrimis: Dum, 28 Mai 2006, 11:51 am Go top: Parazitii - Cea mai tare trupa de hip-hop romaneasca? Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Dupa parerea mea Parazitii reprezinta cea mai tare trupa de hip-hop din tara. Ascult pieselor inca de la al 2lea album al lor si totdeauna mi-au placut. Spre deosebire de toate celalalte trupa romanesti de hip-hop, ei se remarca prin versuri (care chiar transmit un mesaj pentru cei ce stiu sa asculte) si mie mi se pare ca nu sunt asa comeciali (cum sunt Mafia si La Familia in ultimul timp). Singurul lor dezavantaj il reprezinta negativele furate (dar asta e nu stiu , putem suport asa)

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 28 Mai 2006, 12:46 pm Go top: Parazitii - Cea mai tare trupa de hip-hop romaneasca? Răspunde cu citat (quote)
Maleficus
Gold Member
Gold Member
Data înscrierii: 14/Mai/2006
Mesaje: 314
Locație: Purgatoriu




Wink Wink
www.20cmrecords.com

_________________
www.chez-simone.ro Rochii de seara
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 28 Mai 2006, 3:35 pm Go top: Parazitii - Cea mai tare trupa de hip-hop romaneasca? Răspunde cu citat (quote)
Ade
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 1245
Locație: Bucuresti




http://www.parazitii-online.com/

_________________
Don't worry...be happy.....life's gooooooooood:D
"Infrant nu esti atunci cand sangeri...nici cand ochii-n lacrimi ti-s...adevaratele infrangeri...sunt renuntarile la vis..."
"nu vezi pragul de jos pana nu dai cu capul ce del de sus..."
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 29 Mai 2006, 11:26 am Go top: Parazitii - Cea mai tare trupa de hip-hop romaneasca? Răspunde cu citat (quote)
Willi
Forum's Admin
Forum's Admin
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 89
Locație: Timisoara




Cu adevarat Parazitii sunt cei mai buni la hip-hop. Cred ca bun e si Bitza Wink Mafia a incetat sa existe ca o formatie adevarata in '99. De la familia n-am ce zice, nu prea le-au avut Very Happy

_________________
Sunt piroman, imi aprind calculatorul!
Ai fost in B acum esti in A/ Haide Craiova/ Tu ai murit si ai inviat/ Te voi iubi la infinit
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 29 Mai 2006, 2:12 pm Go top: Parazitii - Cea mai tare trupa de hip-hop romaneasca? Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Bitza si Anonim sunt un fel de "mostenitori" ai stilului formatiei Parazitii. Bitza, prieten de pahar cu cei de la Parazitii, a avut mai multe colaborari cu ei inainte sa se afirme solo. Are un stil caracteristic spre deosebire de Anonim care se deosebesc de Parazitii mai mult prin vocea interpretilor, versuri putin mai "comice" (doar sunt mai tineri) si ritmuri ceva mai antrenante.

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mar, 30 Mai 2006, 8:53 pm Go top: Parazitii - Cea mai tare trupa de hip-hop romaneasca? Răspunde cu citat (quote)
onutza
Silver Member
Silver Member
Data înscrierii: 30/Mai/2006
Mesaje: 211
Locație: cimitiru` vesel




yep yep yep...e clar ca parazitii sunt de departe cea mai buna trupa de hip-hp romaneasca..nici nu se discuta!! cel putin mie asa mi se pare...am ascultat prima data parazitii cam prin 98 si mi s-au parut ciudati ca deh..eram mica ..dar mi-am schimbat parerea ..cel putin ei au un mesaj de transmis si nu sunt prosti deloc baietii astia...nu cum sunt alte trupe...degeaba..sa nu dam nume(Bug mafia:P).

_________________
I am the lord&master
You all are bastards
Worship me..
Or i'll stab your eyes `till you bleed
muahahahhaa!!!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Vin, 02 Iun 2006, 11:04 am Go top: Parazitii - Cea mai tare trupa de hip-hop romaneasca? Răspunde cu citat (quote)
Clover
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 23/Mai/2006
Mesaje: 37
Locație: tg-jiu




oh yeah...parazitii sunt cea mai buna trupa de hip-hop din romania..mai e si bitza dar e cam micut in comparatie cu ei

_________________
would you die tonight for love?
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mie, 14 Iun 2006, 4:14 pm Go top: Parazitii - Cea mai tare trupa de hip-hop romaneasca? Răspunde cu citat (quote)
Doda
Gold Member
Gold Member
Data înscrierii: 14/Iun/2006
Mesaje: 439
Locație: Timisoara




ascult parazitii de mult timp si constat ca spre deosebire de marea majoritate a trupelor din "industria muzicala" autohtona se mentin pe pozitii. Trebuie sa le recunoastem meritele...

_________________
I don't know whether I'm alive and dreaming or dead and remembering.
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mie, 04 Oct 2006, 10:45 am Go top: Parazitii - Cea mai tare trupa de hip-hop romaneasca? Răspunde cu citat (quote)
draqoaika13
Silver Member
Silver Member
Data înscrierii: 03/Oct/2006
Mesaje: 115
Locație: ---




EU mi`s q MAFIA Smile ....asha k ....sorry k tre s contrazic atatzia oameni...Wink
bine....k nici parazitzii nu`s d dat la o parte Wink p un al 2`lea loc Razz



```Strada m-a facut, îi sunt dator, nu mi-e frica
De nimeni si nimic, nici macar de tine fa.
As mai avea multe de zis da nu mai zic pentru ca,
ti-as da prea multa importanta, fa dreanta
Nu vin nicaieri, raman acasa. ```

Star

_________________
```Life is so sad without horns!!!```
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mie, 04 Oct 2006, 1:47 pm Go top: Parazitii - Cea mai tare trupa de hip-hop romaneasca? Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




draqoaika13 a scris:
EU mi`s q MAFIA



sincer pt mine mafia e pe locul 3, dupa parazitii si anonim (adik tot paraziti) si asta numai ca au negative misto, ca din punct de vedere al versurilor ....

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mie, 04 Oct 2006, 2:26 pm Go top: Parazitii - Cea mai tare trupa de hip-hop romaneasca? Răspunde cu citat (quote)
draqoaika13
Silver Member
Silver Member
Data înscrierii: 03/Oct/2006
Mesaje: 115
Locație: ---




ata ete! fiekre q ce`l doare....oriqm tot MAFIA ramane No 1 ....4me Wink

_________________
```Life is so sad without horns!!!```
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 14 Ian 2007, 3:09 am Go top: Parazitii - Cea mai tare trupa de hip-hop romaneasca? Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




parazitii rock!!! dupa mine mafia sunt doar niste ahtiati dupa bani!!! Mad

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 17 Ian 2010, 10:50 pm Go top: Parazitii - Cea mai tare trupa de hip-hop romaneasca? Răspunde cu citat (quote)
tertan raul-calin
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 15/Noi/2009
Mesaje: 9
Locație: Carei,SM




probabil cea mai buna trupa hip-hop,sunt buni ce sa zic.
ii apreciez
respect

_________________
tertan
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mar, 26 Feb 2013, 1:58 pm Go top: Parazitii - Cea mai tare trupa de hip-hop romaneasca? Răspunde cu citat (quote)
calatorul
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 18/Ian/2013
Mesaje: 19




Da poti spune ca e o trupa buna de hip-hop romaneasca dar nu prea au mai scos nimic de cativa ani si nu stiu de ce, poate au luat o pauza si vor revenii dar oricum de fiecare data cand au scos ceva nou au rupt gura targului, mai alespentru ca au ceva de spus Smile
Vezi profilul utilizatorului

Parazitii - Cea mai tare trupa de hip-hop romaneasca?
 Pagina de start a forumului Club Z » Genuri si stiluri muzicale
Ora este GMT + 2 ore  
Pagina 1 din 1  

  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect  

Forum index | Club Z - Portal | Luxian's Blog | Sitemap

  Powered by phpBB © 2001-2006 Modified : Club Z  
Anvelope vara iarna Timisoara | Jante Timisoara