Pagina de start a forumului Club Z
Pagina de start a forumului Club Z Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare

Forum Index | GMC Club Z - Portal | Chat Online | Parteneri | News | Top 3 Forum | Echipa GMC Club Z | Forum info


Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Subiectul anterior :: Subiectul următor 
Eating disorders
MesajTrimis: Dum, 14 Ian 2007, 1:43 am Go top: Eating disorders Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




Invartindu ma pe forumuri de pe la noi si din strainatate, am descoperit cu stupoare ca exista o gramada de fete care mor din cauza anorexiei si bulimiei!!! nu pot sa le inteleg pe fetele astea.. pur si simplu nu pot!!! vor sa fie numai oase, mi se pare o sinucidere crunta!!! una dintre fetele de pe un forum din romania, cu care mai vorbeam si eu si incercam sa o fac sa inteleaga ca nu face bine ce face, a murit!!! imi pare foarte rau, si abia acum am constientizat ca aceste boli sunt mai aproape de noi decat credem!! voi aveti prietene care se confrunta cu asa ceva? cunostinte?? eu inca nu cunosc personal pe cineva in situatia asta, sau poate nu stiu eu!!

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 14 Ian 2007, 2:12 am Go top: Eating disorders Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Eu cunosc unele mai norocoase, au facut gastrita sau ulcer.

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 14 Ian 2007, 2:13 am Go top: Eating disorders Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




uitati si va minunati

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 14 Ian 2007, 2:14 am Go top: Eating disorders Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...





_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 14 Ian 2007, 2:15 am Go top: Eating disorders Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




baietii, voua va plac fetele astea, piele si os? Surprised

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 14 Ian 2007, 2:36 am Go top: Eating disorders Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




Luxian a scris:
Eu cunosc unele mai norocoase, au facut gastrita sau ulcer.


pai tipele care fac chestia asta, baga totusi ceva la stomac, adica il pacalesc altfel spus: anorexicele mananca numai fructe, dar moderat si aia, adica zicea una ca ea nu a pus gura pe mancare de 20 de zile, si se mandrea cu asta! bulimicele sunt alea care nu se abtin de la absolut niciun fel de mancare: dulciuri, carne, fainoase, dar mai apoi merg la baie si elimina tot!! cred ca este ceva psihic!!

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 14 Ian 2007, 2:46 am Go top: Eating disorders Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...








_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 14 Ian 2007, 1:37 pm Go top: Eating disorders Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Rostopasca a scris:
baietii, voua va plac fetele astea, piele si os? Surprised


NU.
Am vazut intr-un ziar acum cativa ani un concurs de miss unde toate candidatele erau sub 40 de Kg. Sa le vezi cum aratau... Ce ai pus tu in pozele de mai sus se pot considera grase in comparatie cu ele.

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 14 Ian 2007, 1:47 pm Go top: Eating disorders Răspunde cu citat (quote)
raluk
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 29/Mai/2006
Mesaje: 799
Locație: Timisoara




hmmm...interesant...nu cunosc nici o persoana care sa sufere din cauza asta,dar,cum zicea si rosto,cred ca totul e doar la nivel psihic...cred ca e o boala foarte urata,am vazut si documentare despre asta in care fete,care aratau foarte bine,aveau un corp beton,se considerau grase...Rosto,cred ca e tare aiurea sa afli ca o astfel de persoana,cu care ai vorbit,tocmai a murit...pacat...dar singura solutie in astfel de cazuri,cred eu,e ca aceste persoane sa aibe langa ele persoane care sa o inteleaga si sa incerce sa o faca sa vada cu alti ochi realitatea,pana nu e prea tarziu...cred ca se poate!

_________________
" Pentru dragostea unui trandafir gradinarul e sclavul a mii de spini... "
"Cantareste o picatura de ploaie, prinde in palma o adiere de vant , tine in brate un fulger , saruta o raza de soare..."

Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 14 Ian 2007, 2:40 pm Go top: Eating disorders Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




luxian, am gasit pe net si poze cu persoane mult mai slabe, dar am preferat sa le pun pe astea in primul rand pentru a nu fi acuzata ca pun poze lucrate in photoshop si doi pentru a nu shoca chiar atat de rau.. adica este dificil sa crezi ca exista persoane atat de slabe... mai rau ca saracii copii din somalia Sad

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 14 Ian 2007, 6:00 pm Go top: Eating disorders Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




fata despre care vorbeam eu mai sus era de fapt o fetita, acea decat 15 ani... ce i drept ca facea balet, si acolo trebuie sa fi foarte atent la ce bagi in gura, da parca nici chiar asa!! adica nah, inteleg sa ai un regim pe care sa il urmezi cu strictete, dar asta e prea de tot!!! Am creat topicul asta tocmai in ideea de a sublinia ca aceste boli sunt mai rele si mai ucigatoare decat credeam, si ceea ce este mai rau, aceste boli sunt foarte aproape de noi.. persoane pe care nu le-am putea vreodata banui sufera din aceasta cauza!!! vina nu cred ca poate fi aruncata in totalitate asupra cuiva, dar mare parte a ei apartine marilor case de moda care au introdus un model de frumusete foarte greu de atins.. adica citeam pe undeva ca o tipa s-a intalnit pe strada cu o mare patroana de agentie de fotomodele care a chemat=o la un casting! a mers acolo, au privit-o ca pe o marfa si a inceput aia sa ii masoare ''shuncile'', sa ii spuna sa mai slabeasca dintr-o parte, din cealalta!!! inadmisibil... tipa arata chiar bine!!!

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 14 Ian 2007, 6:03 pm Go top: Eating disorders Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




patroana era marea doamna savuica

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 14 Ian 2007, 6:36 pm Go top: Eating disorders Răspunde cu citat (quote)
Ade
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 1245
Locație: Bucuresti




eu cunosc o tipa in situatia asta, imi pare rau de ea, dar nu am cum sa o ajut, nu o stiu atat de bine incat sa-mi permit sa-i zic si nici nu prea am tangenta cu ea, si se ascunde bine, dar e genul care se duce la baie si isi baga degetele pe gat Sad
eu niciodata nu am reusit sa le inteleg, nu-mi dau seama de ce fac asta, macar sa zici ca sunt foarte grase, dar am vazut fete plinute care nu-si fac atatea complexe cat isi fac cele slabe...
si eu ma simt complexata uneori, dar asta e frate...am incercat de atatea ori si nu am reusit sa ajung la greutatea ideala pentru inaltimea mea, sper sa ma mentin asa, nu cumva sa mai pun kg ca nu se stie ce prostie imi trece prin cap...

_________________
Don't worry...be happy.....life's gooooooooood:D
"Infrant nu esti atunci cand sangeri...nici cand ochii-n lacrimi ti-s...adevaratele infrangeri...sunt renuntarile la vis..."
"nu vezi pragul de jos pana nu dai cu capul ce del de sus..."
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 14 Ian 2007, 7:27 pm Go top: Eating disorders Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




mai ade, de regula fetele care arata foarte bine fac asta!!! e foarte bine sa ne acceptam asa cum suntem... e foarte grav ca ai o asemenea cunostinta care face asa ceva!!! creed ca ai putea sa vorbesti cu o prietena de-ale ei, fata aia e inconstienta, si sa o indrume spre un psiholog, ca nu e de joaca

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 14 Ian 2007, 8:55 pm Go top: Eating disorders Răspunde cu citat (quote)
Ade
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 1245
Locație: Bucuresti




eu am cunoscut-o mai demult, la un chef, nu-i din buc si nici din gorj, nu am cum sa ma intalnesc cu ea, iar de treaba asta am aflat de la o prietena de-a ei si mi-a zis ca a incercat sa vorbeasca cu ea, dar neaga tot timpul

_________________
Don't worry...be happy.....life's gooooooooood:D
"Infrant nu esti atunci cand sangeri...nici cand ochii-n lacrimi ti-s...adevaratele infrangeri...sunt renuntarile la vis..."
"nu vezi pragul de jos pana nu dai cu capul ce del de sus..."
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 14 Ian 2007, 11:43 pm Go top: Eating disorders Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Ade a scris:
am aflat de la o prietena de-a ei si mi-a zis ca a incercat sa vorbeasca cu ea, dar neaga tot timpul


Ce face ipocrizia din oameni ... Not talking

Oare ea nu stie ca exista metode de sinucidere si de automutilare mult mai eficiente? Evil

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 15 Ian 2007, 12:57 am Go top: Eating disorders Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




nu este vorba de ipocrizie, ci doar de faptul ca ele nu constientizeaza ca sunt bolnave, si considera anorexia si bulimia un stil de viata care le face mai frumoase si mai apreciate!!! mare greseala! in momentul in care fetele isi dau seama ca sunt bolnave, deja primul pas este facut!! daca isi dau seama de asta consulta medici si incearca pe cat posibil sa se abtina de la varsat si respectiv sa manance si ele ceva

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 15 Ian 2007, 1:53 am Go top: Eating disorders Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Rostopasca a scris:
nu este vorba de ipocrizie,


Atunci cum numesti tu asta?

Ade a scris:
a incercat sa vorbeasca cu ea, dar neaga tot timpul


I guest or I dont know

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 15 Ian 2007, 2:01 am Go top: Eating disorders Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




pai ipocrizie inseamna falsitate, duplicitate, parsivitate, si in cel mai rau caz asta poate fi numita minciuna! luxian, spre exemplu un alcoolic de prea putine ori recunoaste ca bea in mod excesiv!! sunt niste boli pe care ele NU LE CONSTIENTIZEAZA! daca vei avea vreodata curiozitatea sa te uiti pe net sa cauti forumuri ''proana'' sa te minunezi de ce e acolo! avea una semnatura ''think thin''... incredibil.. incredibil!!! de multe ori se autoconsidera neintelese si diferite de restul fetelor care nu fac asta.. de aceea ele evita sa isi impartaseasca cu ceilalti dorintele, tocmai pentru ca isi dau seama ca societatea le va judeca, si le va considera nebune, si automat le va marginaliza..

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 15 Ian 2007, 2:04 am Go top: Eating disorders Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




eu consider ca ipocrizia apare atunci cand spui ceva cuiva si doresti sa obtii ceva de pe urma ei, ori asta nu se intampla in cazul nostru!! ele de teama nu isi marturisesc suferintele... desi unele uneori chiar vor sa epateze cu ajutorul acestor boli, vor sa iasa in fata cu vointa lor de fier... si tot ce fac este sa socheze

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 15 Ian 2007, 2:14 am Go top: Eating disorders Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Acum fiecara intelege ce vrea:

Dexonline (Vezi: Dex '98, Antonime, NODEX, DN )

Si din moment ce isi baga degetele pe gat ca sa dea afara ce a mancat si apoi nu recunoaste nimic nu e atitudine de om sincer.

Negarea nu e o solutie!

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 15 Ian 2007, 2:19 am Go top: Eating disorders Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




stiam si eu site-ul ala Razz ai dreptate, dar ele considera ca ele fac un lucru bun si fetele normal sunt niste vaci grase... ele pana nu si vad oasele iesite prin piele nu se lasa

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 15 Ian 2007, 2:41 am Go top: Eating disorders Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Rostopasca a scris:
ele pana nu si vad oasele iesite prin piele nu se lasa


Deci pe deasupra sunt si ambitioase he he he

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 15 Ian 2007, 10:58 am Go top: Eating disorders Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




sunt foarte ambitioase, pacat ca scopul nu este tocmai unul ''sanatos''

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 15 Ian 2007, 11:44 am Go top: Eating disorders Răspunde cu citat (quote)
raluk
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 29/Mai/2006
Mesaje: 799
Locație: Timisoara




interesante pareri ati avut pe marginea acestei teme...sunt de acord cu tine Rosto,cu tot ce ai zis...privind din exterior aceasta problema,nu cred ca putem sa ne punem in pielea lor,eventual putem sa ne dam cu parerea dar,doar atat...acum nu stiu cat este ipocrizie sau ambitie...probabil pentru ele e foarte greu,deoarece ele nu vor,cred eu,decat sa-si atinga scopul,ajungand astfel sa pice in prapastie,sa se sinucida...totusi,ceea ce fac,dupa parerea mea,e inconstient de ele,din cate am citit eu prin articole pe aceasta tema,putine reusesc sa depaseasca asta...Ade zicea la un moment dat ca fata respectiva nu vrea sa recunoasca...mie mi se pare ceva destul de logic,deoarece ele,atat de impulsionate de dorinta de "a arata bine"si neconvinse de faptul ca isi fac cel mai mare rau...nu vor sa recunoasca...pacat ca trebuie sa existe si asemenea cazuri in viata...

_________________
" Pentru dragostea unui trandafir gradinarul e sclavul a mii de spini... "
"Cantareste o picatura de ploaie, prinde in palma o adiere de vant , tine in brate un fulger , saruta o raza de soare..."

Vezi profilul utilizatorului

Eating disorders
 Pagina de start a forumului Club Z » Off - Topic
Ora este GMT + 2 ore  
Pagina 1 din 2  
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect  

Forum index | Club Z - Portal | Luxian's Blog | Sitemap

  Powered by phpBB © 2001-2006 Modified : Club Z  
Anvelope vara iarna Timisoara | Jante Timisoara