Pagina de start a forumului Club Z
Pagina de start a forumului Club Z Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare

Forum Index | GMC Club Z - Portal | Chat Online | Parteneri | News | Top 3 Forum | Echipa GMC Club Z | Forum info


Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Subiectul anterior :: Subiectul următor 
Escobar
MesajTrimis: Mar, 05 Mar 2013, 10:53 am Go top: Escobar Răspunde cu citat (quote)
AndreeaPops
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 05/Mar/2013
Mesaje: 1




Rezumat: Cel mai temut traficant de droguri ºi-a început viaþa obiºnuit, fiind fiul unui profesor într-un mic orãºel din Columbia, de lângã Medellin. A început prin a fi contrabandist, dealer ºi ajungând sã fie unul dintre cei mai temuþi oameni ai planetei. El a depãºit orice limite, orice imaginaþie ºi a inventat noi modalitãþi prin care a construit cel mai mare cartel al drogurilor. Este responsabil de explozia consumului de cocainã din SUA ºi din Europa. Pablo Escobar a ajuns sã fie atât puternic încât s-a oferit sã plãteascã datoria externã pe care o acumulase Columbia. El a realizat cã banii nu sunt de ajuns ºi cã are nevoie de putere politicã pentru a-ºi derula afacerile. A declarat rãzboi clasei politice care conducea Columbia. Este responsabil pentru asasinarea de judecãtori, jurnaliºti, politicieni, magistraþi, miniºtri ºi candidaþi la preºedenþia Columbiei.

http://www.youtube.com/watch?v=TLszT9sAktQ
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mar, 05 Mar 2013, 12:34 pm Go top: Escobar Răspunde cu citat (quote)
calatorul
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 18/Ian/2013
Mesaje: 19




Da, interesant subiectul, dar nu este singurul care a facut asta, dar poate unul de temut pentru cine nu stie sau pentru dusmanii lui, nu stiu de ce dar imi plac cei de genul, numele grele din "industria" asta, prin felul cum sau ridicat sau au devenit de temut..Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

Escobar
 Pagina de start a forumului Club Z » Filme
Ora este GMT + 2 ore  
Pagina 1 din 1  

  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect  

Forum index | Club Z - Portal | Luxian's Blog | Sitemap

  Powered by phpBB © 2001-2006 Modified : Club Z  
Anvelope vara iarna Timisoara | Jante Timisoara