Pagina de start a forumului Club Z
Pagina de start a forumului Club Z Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare

Forum Index | GMC Club Z - Portal | Chat Online | Parteneri | News | Top 3 Forum | Echipa GMC Club Z | Forum info


Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Subiectul anterior :: Subiectul următor 
6 ani de inchisoare pentru ca a vandut copii pirat
MesajTrimis: Sâm, 16 Sep 2006, 4:12 pm Go top: 6 ani de inchisoare pentru ca a vandut copii pirat Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Un barbat din Florida a fost condamnat la 6 ani de inchisoare pentru ca a vandut copii pirat ale mai multor produse soft obtinind profituri de mai multe milioane de dolari. Danny Ferrer trebuie de asemenea sa plateasca daune de aproximativ 4.1 milioane de dolari companiilor Adobe Systems Inc., Autodesk si Macromedia Inc. In plus, toate bunurile achizitionate in urma profitului din vanzarea de software piratat vor fi confiscate. Se pare ca este vorba de un automobil Lamborghini, un Hummer, doua avioane Cessna, un elicopter si o ambulanta.

Dupa ispasirea pedepsei acesta trebuie sa execute si munca in folosul comunicatii. In cazul lui, judecatorul a hotarat sa ajute autoritatile in demascarea altora ca el.

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 18 Sep 2006, 8:25 am Go top: 6 ani de inchisoare pentru ca a vandut copii pirat Răspunde cu citat (quote)
Ade
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 1245
Locație: Bucuresti




asa ii trebuie Razz dar parca 6 ani e cam mult...
munca in folosul comunitatii e super tare Very Happy sa speram k o sa fie de mare ajutor Very Happy

_________________
Don't worry...be happy.....life's gooooooooood:D
"Infrant nu esti atunci cand sangeri...nici cand ochii-n lacrimi ti-s...adevaratele infrangeri...sunt renuntarile la vis..."
"nu vezi pragul de jos pana nu dai cu capul ce del de sus..."
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mar, 19 Sep 2006, 5:10 am Go top: 6 ani de inchisoare pentru ca a vandut copii pirat Răspunde cu citat (quote)
raluk
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 29/Mai/2006
Mesaje: 799
Locație: Timisoara




hm....nu vreau sa judec eu,dar cred k 6 ani sunt cam putini Sad !!!daca ne gandim bine,e o infractiune destul de grava si,cu sigurantza,sunt destui care-i vor urma exemplul(daca nu o fac deja)!o infractiune care e pedepsita de la inceput aspru,cred eu,are mai putine sanse sa se mai repete...acum sa-l vedem pe "bietul"om facand munk in folosul comunitatzii Laughing

_________________
" Pentru dragostea unui trandafir gradinarul e sclavul a mii de spini... "
"Cantareste o picatura de ploaie, prinde in palma o adiere de vant , tine in brate un fulger , saruta o raza de soare..."

Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Sâm, 07 Oct 2006, 8:20 pm Go top: 6 ani de inchisoare pentru ca a vandut copii pirat Răspunde cu citat (quote)
Maleficus
Gold Member
Gold Member
Data înscrierii: 14/Mai/2006
Mesaje: 314
Locație: Purgatoriu




sa traiasca pirateria ca din asta traiesc altii Evil

_________________
www.chez-simone.ro Rochii de seara
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 08 Oct 2006, 11:16 am Go top: 6 ani de inchisoare pentru ca a vandut copii pirat Răspunde cu citat (quote)
YuLee
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 357
Locație: Timisoara




Nu-i plangeti de mila, ca in 2 ani scapa si nu cred eu ca nu mai are ascunsi pe acolo ceva banuti, macar pt inca vreo 2-3 elicoptere Wink

_________________
Unde-i viitoru' de altãdatã!?

Vezi profilul utilizatorului

6 ani de inchisoare pentru ca a vandut copii pirat
 Pagina de start a forumului Club Z » Internet News
Ora este GMT + 2 ore  
Pagina 1 din 1  

  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect  

Forum index | Club Z - Portal | Luxian's Blog | Sitemap

  Powered by phpBB © 2001-2006 Modified : Club Z  
Anvelope vara iarna Timisoara | Jante Timisoara