Pagina de start a forumului Club Z
Pagina de start a forumului Club Z Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare

Forum Index | GMC Club Z - Portal | Chat Online | Parteneri | News | Top 3 Forum | Echipa GMC Club Z | Forum info


Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Subiectul anterior :: Subiectul următor 
Audi TT Modded Into R8
MesajTrimis: Mar, 01 Mai 2007, 9:17 am Go top: Audi TT Modded Into R8 Răspunde cu citat (quote)
bobesman
Bronze Member
Bronze Member
Data înscrierii: 26/Apr/2007
Mesaje: 60
Locație: Satu Mare




Shocked ... Cool





_________________
www.cristi70.3xforum.ro
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mar, 01 Mai 2007, 12:19 pm Go top: Audi TT Modded Into R8 Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Asta e deja SF Cool
Sunt curios ce performante are Ganditor

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mie, 02 Mai 2007, 10:14 am Go top: Audi TT Modded Into R8 Răspunde cu citat (quote)
bobesman
Bronze Member
Bronze Member
Data înscrierii: 26/Apr/2007
Mesaje: 60
Locație: Satu Mare




n am gasit mai nik...prezentat de tunerul RavasiCorse la Geneva...atit ... Sad

mai multe de la JE DESIGN.... Cool

JE DESIGN sets the the 2,0 Litre-TFSI motor under heavy pressure. Following alterations to the motor control system, the turbo gasoline-engine car has 180kW / 244HP at 5100 RPM (series produced: 147kW / 200HP). The series produced 280 Nm increases to 355 Nm providing measurably improved elasticity values. Aside from this the TT races a clean 247 km/h (series produced: 240 km/h). Naturally customers can expect better acceleration. The TT from JE DESIGN wins from 0-100 magical mark in just 6 seconds. In accordance, this motor meets all emission regulation requirements. Additionally JE DESIGN supplied parts provided for enhanced power have been approved through TÜV: German Technical Inspection Association. 244 horsepower is a okay, but JE DESIGN already has scheduled to bring in the next big hammer. The Leingarten based tuners are in preparation of a compressor kit for the 3.2 Liter-V6 that elicits a Porsche-killing 350HP.




_________________
www.cristi70.3xforum.ro
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mie, 02 Mai 2007, 10:17 am Go top: Audi TT Modded Into R8 Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




10x for reply.

BTW: Mi se pare putin mai draguta varianta JE DESIGN, mai simpluta Wink

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mie, 02 Mai 2007, 10:24 am Go top: Audi TT Modded Into R8 Răspunde cu citat (quote)
bobesman
Bronze Member
Bronze Member
Data înscrierii: 26/Apr/2007
Mesaje: 60
Locație: Satu Mare




dap...un pik au exagerat (impopotonat) fatza Ravasi...da nu m ar deranja la o adik... Very Happy

_________________
www.cristi70.3xforum.ro
Vezi profilul utilizatorului

Audi TT Modded Into R8
 Pagina de start a forumului Club Z » Auto & Moto
Ora este GMT + 2 ore  
Pagina 1 din 1  

  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect  

Forum index | Club Z - Portal | Luxian's Blog | Sitemap

  Powered by phpBB © 2001-2006 Modified : Club Z  
Anvelope vara iarna Timisoara | Jante Timisoara