Pagina de start a forumului Club Z
Pagina de start a forumului Club Z Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare

Forum Index | GMC Club Z - Portal | Chat Online | Parteneri | News | Top 3 Forum | Echipa GMC Club Z | Forum info


Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Subiectul anterior :: Subiectul următor 
Mare ti-e gradina Doamne (volumu 2)
MesajTrimis: Mie, 09 Mai 2007, 4:45 pm Go top: Mare ti-e gradina Doamne (volumu 2) Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Discutie pe un forum:

REZUMAT:
Notatie: I - inculpatul, X - restul
Atentie, limbaj vulgar - de mica densitate!!!


I a scris:
Cand un baiat si o fata incheie o relatie, trebuiesc inapoiate cadourile? Ce parere aveti? Mie mi se pare normal, din momentul in care ai investit timp, bani si sentimente in acea relatie macar partea financiara sa ti-o recuperezi ca sa nu iesi cu totul in pierdere.


Dintre raspunsuri ironice si satirice remarcam:
X a scris:
Nu, se arunca la gunoi

X a scris:
Bineinteles ca se inapoiaza, aruncate fiind dupa respectivul


Pentru multi ar fi fost destul de explicit, dar respectivul revine:
I a scris:
Intreb asta ptr. ca m-am despartit de o tipa si nu a vrut sa imi mai dea inapoi cadourile pe care i le-am facut. Am primit si eu de la ea unele chestii dar dupa ce am facut un calcul a reiesit ca ale mele valorau mai mult, asa ca i-am propus ca fiecare sa ia inapoi ce a dat. A refuzat insa direct.
Mi-a facut multi nervi faza asta!


Apoi i se raspunde sec:
X a scris:
esti materialist

Si bineinteles, riposteaza:
I a scris:
Ba nu sunt! Dar dupa ce am investit atata timp si sentimente, macar banii sa mi-i scot inapoi. Ca sa nu mai vb de faptul ca fata respectiva m-a inselat! Consider ca macar ptr. asta ar trebui sa primesc si un bonus ceva...


Dupa alte cateva raspunsuri vine si intrebarea filozofica:
I a scris:
I ce te faci daca fata era virgina si tu ai rezolvat-o? Ii dai virginitatea inapoi ?

Apoi inculpatul isi descrie mai pe larg pierderile suferite:
I a scris:
Nuuuu...nu era virgina dar eram eu in schimb! Mi-a luat ceva ce nu poate sa imi mai dea inapoi niciodata. La fete barem se poate face o operatie, dar la baieti ce sa mai faci?


Comentariile continua si I este intrebat de ce crede el ca trebuie inapoiate cadourile. Bineinteles ca el raspunde:
(va rog atentie la detalii, respectivul s-a straduit sa scrie aceasta lista si ar fi pacat sa treaca neobservate)
I a scris:
Cum de ce? Ptr. ca am suferit si o pierdere financiara, pe langa una emotionala!

Deci...facusem mai demult un calcul cam cat investisem in ea, in cadouri si alte cheltuieli adiacente:
-o adaptor bluetooth ptr computer 30RON
-un ursulet de plus 20RON
-un film pe DVD 30RON
-o carte 30 RON
-o pereche de chiloti 10RON
-facut cinste cam o data la 2 sapt cu un suc, sau altceva -cam 5Ron*20 de ori=100RON
-un avort -100RON(pe asta nu am inteles de ce a trebuit sa-l platesc eu...dar in fine...nu am zis nimic ptr. ca o apucasera istericalele)
-cateva zeci de prezervative-50 RON
-scos o data la pizza impreuna cu niste prietene de ale ei -40RON
-cumparat ciocolata, suc si alte de-ale gurii cand venea la mine acasa(5RON*50=250RON)

Hai sa zicem cu alte chestii de care nu imi aduc aminte ca se ridica totul pe la 700-800RON ptr. un an de relatie.
Ea in schimb mi-a dat un medalion, un mouse de computer, niste chestii aromatice si alte cateva maruntisuri care se ridica la maxim 30RON si nu prea mi-au folosit la nimic.

Dupa aceste cheltuieli m-am ales cu sex cam de 2-3 ori pe sapt. si o felatie pe sapt(adica cu totul am obtinut in medie 150 de partide de sex si vreo 70 de felatii). In general am iesit mai ieftin cu aceasta prietena decat daca ma duceam la curve de pilda, deci hai sa zicem investitia nu a fost chiar asa de rea.
Dar dupa ce am aflat ca m-a inselat, m-am gandit sa iau si celelalte chestii pe care i le-am dat(ursuletul, cartea, DVD-ul,etc.) ptr. ca valoreaza mai mult si sunt mai folositoare decat lucrurile pe care mi le-a dat ea mie. Mi se pare logic!


Dupa alte cateva comentarii:
X a scris:
Ar trebui sa ii ceri si dobanda la banii aia plus diverse sporuri de risc, de efort


X a scris:
Nici daca i-ai fi dat un calculator ultraperformant, o bijuterie foarte scumpa sau o haina de blana nu se justifica cererea ta.

Lol, ma tot gandesc ce-ai fi facut tu cu chilotii pe care i-ai facut cadou si pe care ea i-a purtat deja.


X a scris:
si daca iti cere si ea felatiile inapoi ce te faci ???


I revine dezvaluind momentul "dramatic":
I a scris:
Deci... ea a fost in ultima faza a relatiei cam rece cu mine, ptr. ca ma insela atunci cu altcineva.
Nu ne mai vazusem o sapt si pe urma m-a anuntat pe mess. ca relatia noastra s-a terminat.
La inceput am refuzat sa accept asta...dar pana la urma i-am zis cam asa:
Eu: Deci asta e? S-a terminat totul?
Ea: Da
Eu: Se pare ca trebuie sa iti dau inapoi cadourile deci...
Ea: Ce cadouri?
Eu: Alea care mi le-ai dat: medalionul,etc.
Ea: Pastreaza-le, nu le vreau.
Eu: Si ma astept ca si tu sa imi dai inapoi cadourile mele!
Ea: Nici nu mai stiu pe unde sunt. Si nu am chef sa le caut.
Eu: Vreau totul inapoi!!! Ursuletul, cartea, dvd-ul, chilotii,etc!
Ea: Ia stai putin. Ce chiloti?
Eu: Ai uitat cand ne-am dus in magazinul ala? Si ti-au placut chilotii aia? Si eu ti-am dat bani sa ii cumperi. Deci practic sunt ai mei! Ii vreau inapoi.
Ea: Pai am sute! Nici nu mai stiu care sunt.
Eu: Nu-i nimic. Eu tin minte foarte bine. Vin la tine acasa, ne uitam printre ei si mi-i iau!
Ea: Nu ! esti nebun!

Pe urma am mai aflat ca tipa si circula cadourile! Adica ce i-am dat eu, pasa la alte persoane care ziceau: Vai ce draguta e! Ce cadou frumos mi-a facut!"
De asta era foarte populara.
Nu va enerveaza persoanele astea care recircula cadourile?

PS: si Columbeanu le cumpara prietenelor sale cadouri scumpe, iar dupa ce se desparte de ele le ia inapoi bijuteriile,blanurile si ce le-a mai dat.

Comentariile continua:
X a scris:
hm....prezervativele sa zicem k le recuperai si le vulcanizai )...dar cu chiloteii ce aveai de gand sa faci?


un X mai dur a scris:
Eu sunt de parere ca trebuie sa-ti iei cadourile inapoi. In afara de cazul in care cadourile ei sunt mai valoroase, moment in care te faci ca ploua. Nu de alta, dar investitia sentimentala n-o recuperezi, macar cea materiala sa-ti revina. Eventual te duci si-i dai si doua-n bot, sa te simti mai bine. Eu asa fac si intotdeauna am fost invingator.


Cam atat am reusit sa citesc pana acum. Oricum se pare ca mai avem parte de actiune si de la pagina 3 incolo, dar momentan nu am apucat sa fac rezumatul.

In concluzie: aveti grija ce cadouri faceti si, daca le vreti inapoi dupa, evitati sa faceti cadou lenjerie. he he he

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mie, 09 Mai 2007, 6:54 pm Go top: Mare ti-e gradina Doamne (volumu 2) Răspunde cu citat (quote)
Ade
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 1245
Locație: Bucuresti




dar chiar mare e gradina... ce om Surprised Surprised

_________________
Don't worry...be happy.....life's gooooooooood:D
"Infrant nu esti atunci cand sangeri...nici cand ochii-n lacrimi ti-s...adevaratele infrangeri...sunt renuntarile la vis..."
"nu vezi pragul de jos pana nu dai cu capul ce del de sus..."
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mie, 09 Mai 2007, 9:48 pm Go top: Mare ti-e gradina Doamne (volumu 2) Răspunde cu citat (quote)
Naty`
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 16/Mai/2006
Mesaje: 779
Locație: Timisoara




Laughing
Baiat frustrat raaaaaau...
Trista lume ne inconjoara Smile
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Vin, 14 Mai 2010, 2:55 pm Go top: Mare ti-e gradina Doamne (volumu 2) Răspunde cu citat (quote)
Queen666x
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 11/Mai/2010
Mesaje: 35
Locație: republica Moldova




ca in ''Dragoste de inchiiriat'' a tampitzilor din Accent:
''Eu cu tine,stii bine
Cat de mult am cheltuit''...

_________________
Zambeste, oricum vei muri!
Vezi profilul utilizatorului

Mare ti-e gradina Doamne (volumu 2)
 Pagina de start a forumului Club Z » Funny
Ora este GMT + 2 ore  
Pagina 1 din 1  

  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect  

Forum index | Club Z - Portal | Luxian's Blog | Sitemap

  Powered by phpBB © 2001-2006 Modified : Club Z  
Anvelope vara iarna Timisoara | Jante Timisoara