Pagina de start a forumului Club Z
Pagina de start a forumului Club Z Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare

Forum Index | GMC Club Z - Portal | Chat Online | Parteneri | News | Top 3 Forum | Echipa GMC Club Z | Forum info


Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Subiectul anterior :: Subiectul următor 

Credeti ca daca salariile ar fi mai mari, medicii ar mai lua mita?
da
0%
 0%  [ 0 ]
nu
100%
 100%  [ 3 ]
Voturi totale : 3


voi ce ziceti???
MesajTrimis: Mie, 06 Iun 2007, 12:23 pm Go top: voi ce ziceti??? Răspunde cu citat (quote)
Ade
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 1245
Locație: Bucuresti




Am urmarit stirile zilele astea acasa si as avea o intrebare pentru voi.
Vi se pare normal ca un medic sa aiba salariu mai mic decat un polistist? (ca sa fii medic tre sa faci 6 ani de facultate si nici atunci nu esti sigur ca iti gasesti post intr-un spital...iar ca politist parca e 1 an juma si apoi ai si post si bani) Era o emisiune in care se dezbateau reformele din sistemul sanitar si ziceau ca salariile mici ii determina cel mai mult pe medicii sa ia mita... Neutral

_________________
Don't worry...be happy.....life's gooooooooood:D
"Infrant nu esti atunci cand sangeri...nici cand ochii-n lacrimi ti-s...adevaratele infrangeri...sunt renuntarile la vis..."
"nu vezi pragul de jos pana nu dai cu capul ce del de sus..."
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mie, 06 Iun 2007, 1:58 pm Go top: voi ce ziceti??? Răspunde cu citat (quote)
Naty`
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 16/Mai/2006
Mesaje: 779
Locație: Timisoara




Nu cred k e normal ca doctorii sa fie platiti mai putin decat politistii...si da, cred ca daca ar avea salarii mai mari, doctorii nu ar mai lua mita.
Cu toate astea, majoritatea medicilor au cabinete particulare din care isi scot destui bani...dar salarii mai mari pentru ai ar insemna, cred eu, si alt aspect al spitalelor din Romania. Cred ca e nevoie sa se faca ceva ...discutii sunt multe, si reportaje, si idei, si dezbateri...dar..nimeni nu a indraznit sa faca ceva concret..(inca).
Vezi profilul utilizatorului

voi ce ziceti???
 Pagina de start a forumului Club Z » Discutii
Ora este GMT + 2 ore  
Pagina 1 din 1  

  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect  

Forum index | Club Z - Portal | Luxian's Blog | Sitemap

  Powered by phpBB © 2001-2006 Modified : Club Z  
Anvelope vara iarna Timisoara | Jante Timisoara