Pagina de start a forumului Club Z
Pagina de start a forumului Club Z Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare

Forum Index | GMC Club Z - Portal | Chat Online | Parteneri | News | Top 3 Forum | Echipa GMC Club Z | Forum info


Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Subiectul anterior :: Subiectul următor 

Esti de acord cu statul pe invisible?
Da
0%
 0%  [ 0 ]
Nu
42%
 42%  [ 3 ]
Ma abtin (adica stau si eu, dar nu tot timpul)
57%
 57%  [ 4 ]
Voturi totale : 7


To be, or not to be .... invisible
MesajTrimis: Vin, 25 Mai 2007, 3:21 am Go top: To be, or not to be .... invisible Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Ce parere aveti despre statul pe invisible?

Eu unul sunt impotriva, voi?

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Vin, 25 Mai 2007, 9:04 am Go top: To be, or not to be .... invisible Răspunde cu citat (quote)
raluk
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 29/Mai/2006
Mesaje: 799
Locație: Timisoara




Discutabila problema...recunosc,mai nou stau si eu pe invisible,cateodata,deoarece ma enerveaza ca,atunci cand intru pe mess online sa intre toti odata pe mine sa vorbeasca sau,daca am status busy,acesta sa fie luat de ceilalt drept available.Mai e varianta ca,daca tot nu vreau sa vorbesc cu nimeni,sa nu intru deloc pe mess...doar ca,nu exista data sa nu gasesc pe mess pe cineva cu care sa am chef de palavrageala Ridica un ochi ... Mr. Green ...asa ca,varianta asta pica Razz

_________________
" Pentru dragostea unui trandafir gradinarul e sclavul a mii de spini... "
"Cantareste o picatura de ploaie, prinde in palma o adiere de vant , tine in brate un fulger , saruta o raza de soare..."

Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Vin, 25 Mai 2007, 2:24 pm Go top: To be, or not to be .... invisible Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




raluk a scris:
[...] ma enerveaza ca,atunci cand intru pe mess online sa intre toti odata pe mine sa vorbeasca sau, daca am status busy,acesta sa fie luat de ceilalt drept available [...]


Ai incercat sa le spui respectivilor ca esti ocupata si nu poti sa vb?
La mine merge de fiecare data.

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Vin, 25 Mai 2007, 10:34 pm Go top: To be, or not to be .... invisible Răspunde cu citat (quote)
raluk
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 29/Mai/2006
Mesaje: 799
Locație: Timisoara




le-am mai si zis,altora le-am si sugerat....dar...depinde de persoana...poate vorbesc eu chineza Laughing ...si nu inteleg Mad

_________________
" Pentru dragostea unui trandafir gradinarul e sclavul a mii de spini... "
"Cantareste o picatura de ploaie, prinde in palma o adiere de vant , tine in brate un fulger , saruta o raza de soare..."

Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Sâm, 26 Mai 2007, 1:15 am Go top: To be, or not to be .... invisible Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




raluk a scris:
le-am mai si zis,altora le-am si sugerat....dar...depinde de persoana...poate vorbesc eu chineza Laughing ...si nu inteleg Mad


Daca nu inteleg din prima, spune-le ca nu ai cum sa vb cu ei si tine-te de cuvant! sigur se plictisesc

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Sâm, 26 Mai 2007, 5:34 am Go top: To be, or not to be .... invisible Răspunde cu citat (quote)
raluk
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 29/Mai/2006
Mesaje: 799
Locație: Timisoara




Wink

_________________
" Pentru dragostea unui trandafir gradinarul e sclavul a mii de spini... "
"Cantareste o picatura de ploaie, prinde in palma o adiere de vant , tine in brate un fulger , saruta o raza de soare..."

Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 28 Mai 2007, 8:58 pm Go top: To be, or not to be .... invisible Răspunde cu citat (quote)
Ade
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 1245
Locație: Bucuresti




eu nu-s de acord...daca stai pe mess inseamna ca vrei sa vorbesti cu unele persoane sau astepti sa vorbeasca altii cu tine...
eu cand sunt busy nu raspund Very Happy (dar mai nou imi ramane blocat din cauza calitatii netului si sunt online foarte mult timp) ignor mesajele si scot sunetele ca sa nu mi se atraga atentia, atunci cand nu am de lucru pe comp...cateodata sting si monitorul Very Happy las doar winamp-ul sa mearga ca nu se poate face nimic fara muzica Very Happy

_________________
Don't worry...be happy.....life's gooooooooood:D
"Infrant nu esti atunci cand sangeri...nici cand ochii-n lacrimi ti-s...adevaratele infrangeri...sunt renuntarile la vis..."
"nu vezi pragul de jos pana nu dai cu capul ce del de sus..."
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mar, 29 Mai 2007, 11:37 am Go top: To be, or not to be .... invisible Răspunde cu citat (quote)
raluk
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 29/Mai/2006
Mesaje: 799
Locație: Timisoara




eu nu prea sunt de acord cu tine,Ade...da,intri pe mess doar daca vrei sa vorbesti cu cineva.Dar poate nu ai chef de toata lumea,asa ca singura solutie iti ramane sa stai invizibila,parerea mea,pentru ca sunt muuuuuuuuulte persoane sacaitoare he he he... si cu statusul de busy...e cam aiurea sa nu raspunzi,la fel de bine te poti face invizibila si nu vei fi deranjata...parerea mea

_________________
" Pentru dragostea unui trandafir gradinarul e sclavul a mii de spini... "
"Cantareste o picatura de ploaie, prinde in palma o adiere de vant , tine in brate un fulger , saruta o raza de soare..."

Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mar, 29 Mai 2007, 1:39 pm Go top: To be, or not to be .... invisible Răspunde cu citat (quote)
Ade
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 1245
Locație: Bucuresti




totusi...intr-un final raspund Very Happy
atunci cand am ceva de facut ignor orice pana termin Razz

_________________
Don't worry...be happy.....life's gooooooooood:D
"Infrant nu esti atunci cand sangeri...nici cand ochii-n lacrimi ti-s...adevaratele infrangeri...sunt renuntarile la vis..."
"nu vezi pragul de jos pana nu dai cu capul ce del de sus..."
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mar, 29 Mai 2007, 6:11 pm Go top: To be, or not to be .... invisible Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




raluk a scris:
eu nu prea sunt de acord cu tine,Ade...da,intri pe mess doar daca vrei sa vorbesti cu cineva. Dar poate nu ai chef de toata lumea, asa ca singura solutie iti ramane sa stai invizibila, parerea mea,

Nu sunt de acord cu tine. Nu e singura solutie.

raluk a scris:
pentru ca sunt muuuuuuuuulte persoane sacaitoare he he he... si cu statusul de busy...e cam aiurea sa nu raspunzi,la fel de bine te poti face invizibila si nu vei fi deranjata...parerea mea


Inteleg ca ma cauta cineva cand am status busy (se mai intampla sa uit sa schimb statusul), dar cand ii spun ca chiar sunt busy atunci e grav. Si daca chiar sunt busy si X ma cauta sa-mi spuna ceva neinteresant, ii spun "Imi pare rau sunt busy, nu pot sa vb acum, vb altadata".

Acum, daca el insista cu prostiile eu deja nu mai am nici o vina, i-am spus frumos ca sunt busy, el nu m-a luat in seama, reactia trebuie sa fie pe masura. De obicei aplic una din urmatoarele:

- ii mai dau un avertisment: Vad ca nu vezi ce am scris: sunt busy! Te anunt ca vb singur eu nu o sa-ti mai raspund si ma tin de cuvant
(Faza asta o aplic doar o data, cand persoana repeta fapta nu vad de ce sa-l mai tin in lista, din moment ce e atat de stresanta nu vad ce pierd)

- sau ii spui: Bah, esti prost(a), nu ti-am zis ca sunt busy, termina cu prostiile! vb altadata, n-am timp acum*

* asta se aplica cu persoanele mai apropiate, pentru care adjectivul "prost" poate fi catalogat si ca alint, desi nu prea este, el e menit doar sa-i atraga atentia ca s-ar putea (desi e sigur) ca de data asta nu glumesc

Daca insista si dupa asta dau ignore si il sterge din lista, nu merita sa-l am in lista, daca e mai dezghetat la minte poate se prinde ca a gresit si isi cere scuze si/sau nu mai face.

Daca o persoana nu ia in considerare ceea ce spun eu inseamna ca ori nu ma respecta ori ma crede mincinos. In oricare din cazuri astea fapta e la aproape la fel (pt mine e chiar la fel) de grava ca si o jignire. Eu unul nu am de gand sa-mi pierd timpul cu toti ... care nu sunt in stare sa ma lase in pace atunci cand sunt busy si pentru care vorbele mele nu au valoare.

Faptele astea se aplica numai cand respectivul nu are nimic important de spus. Acum daca tu nu stii ce e important sau nu, risti sa iti petreci timpul conversand cu toti pe mess cand ai ceva important de facut si atunci pierzi timpul doar din cauza ta, nu esti in stare sa iti stabilesti prioritatile, si cea mai usora "solutie" pentru tine e sa stai pe invisible. Am pus ghilimele la solutie pentru ca nu e chiar o solutie, problema ramane.


PS: Aceasta este doar o parere personala. NU fac nici o insinuare sau referire la vreo persoana anume.

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 03 Iun 2007, 1:12 am Go top: To be, or not to be .... invisible Răspunde cu citat (quote)
Maleficus
Gold Member
Gold Member
Data înscrierii: 14/Mai/2006
Mesaje: 314
Locație: Purgatoriu




gata mai...nu trebuia sa deschizi topic...o sa fiu on Very Happy

_________________
www.chez-simone.ro Rochii de seara
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 03 Iun 2007, 12:05 pm Go top: To be, or not to be .... invisible Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Maleficus a scris:
gata mai...nu trebuia sa deschizi topic...o sa fiu on Very Happy

NU ma refeream la nimeni in mod special. Doar mi-am expus parerea Wink


Ultima modificare efectuată de către Luxian la Vin, 03 Aug 2007, 11:42 pm, modificat de 1 dată în total

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 03 Iun 2007, 10:55 pm Go top: To be, or not to be .... invisible Răspunde cu citat (quote)
Maleficus
Gold Member
Gold Member
Data înscrierii: 14/Mai/2006
Mesaje: 314
Locație: Purgatoriu




glumeam Very Happy Ops Razz Laughing Laughing Mr. Green

_________________
www.chez-simone.ro Rochii de seara
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 03 Iun 2007, 11:50 pm Go top: To be, or not to be .... invisible Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Pfffiu

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mie, 08 Aug 2007, 11:08 pm Go top: To be, or not to be .... invisible Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




stau numai off.. vorbesc cu cineva doar daca vreau eu Mr. Green

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mie, 08 Aug 2007, 11:18 pm Go top: To be, or not to be .... invisible Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Dita a scris:
stau numai off.. vorbesc cu cineva doar daca vreau eu Mr. Green

Not so cool No no v2

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mie, 08 Aug 2007, 11:20 pm Go top: To be, or not to be .... invisible Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




n-o fi cul, dar e al dracului de practic Mr. Green

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 02 Dec 2007, 8:20 pm Go top: To be, or not to be .... invisible Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Cea mai tare replica in materie:
Citat:
Daca esti invisible, poarta-te ca atare!

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 03 Dec 2007, 2:26 am Go top: To be, or not to be .... invisible Răspunde cu citat (quote)
YuLee
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 357
Locație: Timisoara




Luxian a scris:
Cea mai tare replica in materie:
Citat:
Daca esti invisible, poarta-te ca atare!


Subscriu. Total de acord!

_________________
Unde-i viitoru' de altãdatã!?

Vezi profilul utilizatorului

To be, or not to be .... invisible
 Pagina de start a forumului Club Z » Off - Topic
Ora este GMT + 2 ore  
Pagina 1 din 1  

  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect  

Forum index | Club Z - Portal | Luxian's Blog | Sitemap

  Powered by phpBB © 2001-2006 Modified : Club Z  
Anvelope vara iarna Timisoara | Jante Timisoara