Pagina de start a forumului Club Z
Pagina de start a forumului Club Z Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare

Forum Index | GMC Club Z - Portal | Chat Online | Parteneri | News | Top 3 Forum | Echipa GMC Club Z | Forum info


Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Subiectul anterior :: Subiectul următor 
despre casatorie
MesajTrimis: Joi, 14 Dec 2006, 2:28 am Go top: despre casatorie Răspunde cu citat (quote)
Viorela
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 23/Noi/2006
Mesaje: 30




daca tot ati vb de maritis,sunteti de acord cu legalizarea casatoriei intre homosexuali?
nu am nimik cu ei dar totusi casatoria nu inseamna uniunea dintre 2 persoane de sex diferit?
am sau nu dreptate?
nu stiu
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 14 Dec 2006, 3:34 am Go top: despre casatorie Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




sunt de acord cu casatoria, dar nu sunt de acord, ba chiar ma impotrivesc vehement ca ei sa primeasca permisiune de adoptie a unui copil... inca nu traim intr-o era ce poate permite asa ceva

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 14 Dec 2006, 6:37 am Go top: despre casatorie Răspunde cu citat (quote)
raluk
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 29/Mai/2006
Mesaje: 799
Locație: Timisoara




De multe ori m-am gandit la asta,dar sincera sa fiu,mai bine prefer sa o las balta...in primul rand,nu vreau sa judec pe nimeni deoarece creu eu,e suficient sa fii doar in pielea a astfel de persoane,sa simti asuprirea celor din jur,care ii marginalizeaza,ii ranesc cu vorbe urate...eu cred ca fiecare ar trebui lasat sa-si traiasca viata asa cum vrea el,atata vreme cat pe tine nu te deranjeaza cu nimic!un al doilea aspect,nu accept asa ceva!!!legiferandu-se asta,e ca si cum noi acceptam ceea ce se intampla si chiar mai mult,o privim ca si cum totul ar fi normal...ceea ce nu e deloc,insa.dar repet,respectivele persoane trebuiesc lasate in pace!au si ele un suflet...si pot afirma ca inca unul mare(nu generalizez,ma abtin!)...

_________________
" Pentru dragostea unui trandafir gradinarul e sclavul a mii de spini... "
"Cantareste o picatura de ploaie, prinde in palma o adiere de vant , tine in brate un fulger , saruta o raza de soare..."

Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 14 Dec 2006, 4:29 pm Go top: despre casatorie Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




ralu, dar de unde si pana unde poti spune ca nu e normal????? pana la urma cine a stabilit acest normal?

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 14 Dec 2006, 4:54 pm Go top: despre casatorie Răspunde cu citat (quote)
raluk
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 29/Mai/2006
Mesaje: 799
Locație: Timisoara




ioi,cred ca am fost cam tare incurcata dimineata in cuvinte..corectez ce am ce am vrut sa zic:deci nu am nimic cu ei,fiecare e liber sa faca ce vrea!oricum,din cate am auzit eu,asemenea relatii exista de la inceput,deci nu e nimic nou...nu sunt eu in stare sa stabilesc cat e de normal sau anormal,doar ca,cred eu,acest lucru e ceva ce depaseste o"ratiune"normala....

_________________
" Pentru dragostea unui trandafir gradinarul e sclavul a mii de spini... "
"Cantareste o picatura de ploaie, prinde in palma o adiere de vant , tine in brate un fulger , saruta o raza de soare..."

Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 14 Dec 2006, 5:17 pm Go top: despre casatorie Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




da, dar tot cuvantul asta, normal.. nu mi place mie.. pentru ca normalul pana la urma poate fi si probabil ca si este subiectiv Wink
eu am spus nu am nimic cu ei dar nu sunt inca de acord cu adoptia copiilor de catre cupluri homosexuale... INCA nu.. poate peste 200-300 de ani nu o sa mai fie ceva asa de ciudat ca astazi si apartenenta la o familie homosexuala a unui copil nu va mai lasa amintiri neplacute si nu va produce traume copilului

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 14 Dec 2006, 6:44 pm Go top: despre casatorie Răspunde cu citat (quote)
Viorela
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 23/Noi/2006
Mesaje: 30




foarte interesant..........chestia cu normalul..................fff interesant ,poate ca peste 200 de ani , de fapt sigur , o sa ni se schimbe parerile .problema e ca noi nu vom mai trai peste 200 de ani.hopa ce descoperire am facut nu traim 200 de ani
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 14 Dec 2006, 6:49 pm Go top: despre casatorie Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




viorela, tu imi interpretezi textul extensiv... nu am spus ca vom trai 200 de ani, ci doar ca atunci poate se vor schimba lucrurile pentru ca lumea evolueaza Wink

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 14 Dec 2006, 6:53 pm Go top: despre casatorie Răspunde cu citat (quote)
Ade
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 1245
Locație: Bucuresti




ziceti ca nu sunteti de acord cu adoptia copiilor de catre cuplurile de homosexuali...dar acesti copii cresc ca si cum ar avea doar tata (in sensul ca acesta nu se mai recasatoreste si nici nu are amanta)...sau mai bine zis 2 tati...Very Happy copii s-ar dezvolta ca si cei care creste intr-o familie normala, numai ca noi ii privim altfel si din cauza asta nu suntem de acord...

_________________
Don't worry...be happy.....life's gooooooooood:D
"Infrant nu esti atunci cand sangeri...nici cand ochii-n lacrimi ti-s...adevaratele infrangeri...sunt renuntarile la vis..."
"nu vezi pragul de jos pana nu dai cu capul ce del de sus..."
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 14 Dec 2006, 6:56 pm Go top: despre casatorie Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




bai ade, imagineaza-ti ca s-ar intampla asa ceva azi, si la scoala toti copiii si ar bate joc de el pentru ca are parinti homosexuali... copilul ala nu-si mai iubeste ''tatii'' nici cat ii haul

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 14 Dec 2006, 7:00 pm Go top: despre casatorie Răspunde cu citat (quote)
Ade
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 1245
Locație: Bucuresti




daca ar fi azi ar fi ca tine rosto...dar o sa vedem mai tarziu ca si acestia vor fi integrati in societate, cel putin eu asa cred...nu sunt de acord cu ei...dar fiecare face ce vrea cu viata lui si trebuie sa-i acceptam pe toti asa cum sunt...pana la urma pe noi nu ne afecteaza cu nimic deciziile lor...

_________________
Don't worry...be happy.....life's gooooooooood:D
"Infrant nu esti atunci cand sangeri...nici cand ochii-n lacrimi ti-s...adevaratele infrangeri...sunt renuntarile la vis..."
"nu vezi pragul de jos pana nu dai cu capul ce del de sus..."
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 14 Dec 2006, 7:06 pm Go top: despre casatorie Răspunde cu citat (quote)
Viorela
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 23/Noi/2006
Mesaje: 30




chestia asta e o problema :religioasa,morala ,etica,sociala.si cred ca e foarte complicata,nu prea suntem noi in stare sa facem sau sa schimbam ceva,dar totusi exista vreo varianta?.............sunt curioasa unde se va ajunge daca se va ajunge undeva...........sau nu intereseaza pe nimeni
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 14 Dec 2006, 7:09 pm Go top: despre casatorie Răspunde cu citat (quote)
raluk
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 29/Mai/2006
Mesaje: 799
Locație: Timisoara




ai dreptate ade...in privinta adoptiilor,atata vreme cat acest demers ar fi facut de catre niste persoane care tin la copii,nu cred ca ar trebui sa constituie o problema...cred ca e mult mai bine ca un copil sa fie crescut de acestia,decat sa fie singur si lipsit de iubire...intr-un mediu rece,dur....cele doua lucruri(adoptia si casatoria)nu cred ca ar trebui sa fie amestecate in aceasta chestiune...

_________________
" Pentru dragostea unui trandafir gradinarul e sclavul a mii de spini... "
"Cantareste o picatura de ploaie, prinde in palma o adiere de vant , tine in brate un fulger , saruta o raza de soare..."

Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 14 Dec 2006, 7:15 pm Go top: despre casatorie Răspunde cu citat (quote)
Ade
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 1245
Locație: Bucuresti




asa-i ralu...si ganditi-va decat sa stea prin orfelinate sau in plasament la niste familii care nu iubesc copii mai bine sa fie adoptati, nu cred ca cei care adopta copii o fac pentru a le face rau, din contra ei iubesc copii...asta-i parerea mea...

_________________
Don't worry...be happy.....life's gooooooooood:D
"Infrant nu esti atunci cand sangeri...nici cand ochii-n lacrimi ti-s...adevaratele infrangeri...sunt renuntarile la vis..."
"nu vezi pragul de jos pana nu dai cu capul ce del de sus..."
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 14 Dec 2006, 7:17 pm Go top: despre casatorie Răspunde cu citat (quote)
YuLee
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 357
Locație: Timisoara




Eu zic ca mai bine sa se duca aia sa se f...a (fugareasca) linistiti, sa nu se apuce sa "salveze" viata copiilor ca poate o duc mai bune asa cum sunt ei, in centre de plasament.

_________________
Unde-i viitoru' de altãdatã!?

Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 14 Dec 2006, 7:25 pm Go top: despre casatorie Răspunde cu citat (quote)
Ade
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 1245
Locație: Bucuresti




nu se stiu yulee Razz dar observ ca esti impotriva lor...nu uita ca sunt si ei tot oameni si atata timp cat nu iti fac nimic rau nu ai motive sa-i urasti...

_________________
Don't worry...be happy.....life's gooooooooood:D
"Infrant nu esti atunci cand sangeri...nici cand ochii-n lacrimi ti-s...adevaratele infrangeri...sunt renuntarile la vis..."
"nu vezi pragul de jos pana nu dai cu capul ce del de sus..."
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 14 Dec 2006, 7:34 pm Go top: despre casatorie Răspunde cu citat (quote)
raluk
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 29/Mai/2006
Mesaje: 799
Locație: Timisoara




Nu YuLee..nu e chiar asa cum zici tu...nu cred ca acestora le-ar fi mai bine intr-un centru de plasament...in primul rand,acestia au ajuns aici(unii)din cauza"iubirii"dintre parintii lor(MAMA+TATA)...Nu trebuie sa discriminam niste persoane doar fiindca nu se incadreaza in aceleasi principii cu ale noastre...nu ar trebui sa li se limiteze drepturile....

_________________
" Pentru dragostea unui trandafir gradinarul e sclavul a mii de spini... "
"Cantareste o picatura de ploaie, prinde in palma o adiere de vant , tine in brate un fulger , saruta o raza de soare..."

Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 14 Dec 2006, 8:06 pm Go top: despre casatorie Răspunde cu citat (quote)
YuLee
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 357
Locație: Timisoara




Park si vad un copil martor la un sarut intre tata1 si tata2... Lucru care, dupa voi, e ok...

_________________
Unde-i viitoru' de altãdatã!?

Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 14 Dec 2006, 8:15 pm Go top: despre casatorie Răspunde cu citat (quote)
raluk
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 29/Mai/2006
Mesaje: 799
Locație: Timisoara




STOP!!!Nu a zis nimeni ca suntem de acord cu asa ceva(eu una,nu Surprised )nu cred ca trebuie neaparat ca copilul sa fie martor la asemenea episoade...eu din cate credeam,vorbeam despre dreptul oricaruia(chiar si al homosexualilor)de a adopta un copil...dar YuLee,cum te-ai fi simtit tu in locul lor(al homosexualilor)???te simteai fericit sa fii marginalizat?!sau poate ca nu e neaparat nevoie sa fie dat exemplul cu homosexualii...daca esti diferit de ceilalti,asta inseamna ca nu ai aceleasi drepturi cu ei?la urma urmei,toti suntem egali!

_________________
" Pentru dragostea unui trandafir gradinarul e sclavul a mii de spini... "
"Cantareste o picatura de ploaie, prinde in palma o adiere de vant , tine in brate un fulger , saruta o raza de soare..."

Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 14 Dec 2006, 8:37 pm Go top: despre casatorie Răspunde cu citat (quote)
YuLee
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 357
Locație: Timisoara




Eu cred ca acesti oameni sunt "speciali" si ca atare au nevoie de un tratament "special". Asta ca sa nu zic ca problema lor e mentala...

_________________
Unde-i viitoru' de altãdatã!?

Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 14 Dec 2006, 8:44 pm Go top: despre casatorie Răspunde cu citat (quote)
raluk
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 29/Mai/2006
Mesaje: 799
Locație: Timisoara




aici te voi sustine,si eu cred ca e ceva cam depasit,o boala ...doar atat zic...

_________________
" Pentru dragostea unui trandafir gradinarul e sclavul a mii de spini... "
"Cantareste o picatura de ploaie, prinde in palma o adiere de vant , tine in brate un fulger , saruta o raza de soare..."

Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 14 Dec 2006, 9:28 pm Go top: despre casatorie Răspunde cu citat (quote)
Viorela
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 23/Noi/2006
Mesaje: 30




vai de copii care au 2 tati,stiti la ce ma refer,sunt atatea familii formate dintr-un barbat si o femeie care nu pot sa aibe copii.....
voi va ganditi putin pe langa faptul ca acesti copii sunt abandonati ii mai dam si la o familie de homosexuali???
va dati seama cat bine le putem face?????????????????
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 14 Dec 2006, 10:45 pm Go top: despre casatorie Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




raluk a scris:
STOP!!!Nu a zis nimeni ca suntem de acord cu asa ceva(eu una,nu Surprised )nu cred ca trebuie neaparat ca copilul sa fie martor la asemenea episoade...eu din cate credeam,vorbeam despre dreptul oricaruia(chiar si al homosexualilor)de a adopta un copil...dar YuLee,cum te-ai fi simtit tu in locul lor(al homosexualilor)???te simteai fericit sa fii marginalizat?!sau poate ca nu e neaparat nevoie sa fie dat exemplul cu homosexualii...daca esti diferit de ceilalti,asta inseamna ca nu ai aceleasi drepturi cu ei?la urma urmei,toti suntem egali!


nu sunt de acord cu adoptia unor copiii de catre un cuplu de homosexuali, nu pentru ca nu l-ar iubi, ci pentru ca in lumea in care traim ar fi foarte putin probabil ca acel copil sa creasca sanatos din pct de vedere al psihicului... v-am dat exemplu cel cu bataia de joc la scoala.. ceilalti copii i-ar marginaliza, ba chiar ar fi si parinti care si-ar muta copilul dintr-o clasa in care unul dintre elevi provine dintr-o familie de homosexuali

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 14 Dec 2006, 11:05 pm Go top: despre casatorie Răspunde cu citat (quote)
raluk
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 29/Mai/2006
Mesaje: 799
Locație: Timisoara




eu nu mai comentez la topicul asta Surprised ...cred ca am scos doar cuvinte pe care,sincer nu voiam sa le zic...adica,nu m-am exprimat cum voiam...

_________________
" Pentru dragostea unui trandafir gradinarul e sclavul a mii de spini... "
"Cantareste o picatura de ploaie, prinde in palma o adiere de vant , tine in brate un fulger , saruta o raza de soare..."

Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 14 Dec 2006, 11:14 pm Go top: despre casatorie Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




subiectul este unul foarte delicat, zic eu, si de asta este posibil ca ceilalti sa inteleaga cu totul altceva decat vrem noi sa transmitem Razz

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

despre casatorie
 Pagina de start a forumului Club Z » Love Zone
Ora este GMT + 2 ore  
Pagina 1 din 2  
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect  

Forum index | Club Z - Portal | Luxian's Blog | Sitemap

  Powered by phpBB © 2001-2006 Modified : Club Z  
Anvelope vara iarna Timisoara | Jante Timisoara