Pagina de start a forumului Club Z
Pagina de start a forumului Club Z Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare

Forum Index | GMC Club Z - Portal | Chat Online | Parteneri | News | Top 3 Forum | Echipa GMC Club Z | Forum info


Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Subiectul anterior :: Subiectul următor 
RoEliteMt2(METIN2 PRIVATE SERVER)
MesajTrimis: Dum, 10 Ian 2010, 11:10 am Go top: RoEliteMt2(METIN2 PRIVATE SERVER) Răspunde cu citat (quote)
VandaM
Bronze Member
Bronze Member
Data înscrierii: 26/Dec/2009
Mesaje: 62




UPDATE februarie 2010:
Serverul nu mai functioneaza!

---------------------------------------------------------------

Salutare,

Avem onoarea sa va informam ca s-a deschis un nou Server Privat de Metin2 numit RoEliteMetin2 Smile .
Acest server este dedicat tuturor jucatorilor de metin2!

Sa incepem cu informatiile despre server:

la negustorul de arme exista: sabie +9 (adaptata la orice rasa), pergament (pentru a evolua itemele), carti (pentru a creste skillurile), si multe alte obiecte.

PS: Itemele sunt +9
PS2: Fiecare obiect va costa 0-2000 Yang


- la negustorul de armuri exista: armuri +9 (pentru orice rasa: warrior,shaman,ninja,sura), diverse Iteme din Item Shop ( suma acestora nu depaseste 1000 Yang), carti pentru a creste skill-urile, obiecte de schimbare sex ( Explicatie: Din Warrior baiat in Warrior femeie), pergamente de teleportare in alt regat , obiecte pentru adaugare/schimba/stergere bonus/stats dintr-un item , etc.

- la negustoarea de divese (Magazinul General) exista: pietre pentru iteme, toate +5 la super pret, licori de viteza, papuci de viteza , tot, ieftin , o sa vedeti mult mai mult decat am scris eu aici cand intrati in joc !!

fiecare jucator nou care intra in joc are level 1 , desi tot timpul va fi un GM care sa se ocupe de jucatorii noi, Jucatorul trebuie sa ceara doar o comanda iar GM[INFO] va executa comanda asta depinzand de ea , (Exemplu: Vreau level 99 , arma de level 70 +9 , cal level 31 , Yang 9999999 - GM executa comanda ! ATENTIE ! acesti GM va ajuta jucatorii doar cat timp serverul nu este asa de populat , desi 2-3 saptamani veti beneficia de acest bonus.

- Atmosfera serverului este una speciala: Christmas Event / Atmosfera de Sarbatori, asta insemnand: orice jucator poate arunca cu artificii , petarzi (aceste artificii/petarzi se vor gasi la Pescar)

- Eventuri foarte des , ce trebuie sa faceti: Rugati un GM , fiti pe faza, pica Ingerul cu Coasa Razboi !

Cum ma conectez la server?Aici gasiti raspunsul

Pasul 1 : Este necesar sa downloadati programul (un soft) pe nume Hamachi , (cei care nu il aveti il descarcati de aici

Pasul 2 : Dupa ce lati Downloadat si Instalat, intrati intrati in Hamachi si cautati un buton din partea dreapta jos (e al doilea inspre partea stanga) , apoi dati click pe el si selectati butonul (Textul mai bine spus numit Join an Existing Network , vedeti mai bine in imagine.




Pasul 3 : Dupa ce ati facut ca in imagine , si ati dat click pe Join an Existing Network va v-a aparea o mini-fereastra in care se afla 2 casute libere (una sus si una mai in jos) , iar in prima scrie ceva de genul: Network name (deasupra ei) si in a II-a scrie Network password , mai jos va zic cu ce trebuie sa scris la Network name si la Network password.



In prima causta (la Network name) trebuie scris urmatorul nume/text :

Cod:
RoElite Mt2-2


Iar in a II-a causta (la Network password) trebuie scrisa urmatoarea parola :
Cod:
123456



! ATENTIE ! In cazul in care va afiseaza ca e full (ma refer la reteaua cu partitia: RoElite Mt2-2 scrieti RoElite Mt2-3 (parola e aceeasi ! )

- De curand s-a creeat si: RoElite Mt2-4 ! In cazul in care celalalte sunt full, incercatile pe urmatoarele:
Cod:
RoElite Mt2-5


Cod:
RoElite Mt2-6


Cod:
RoElite Mt2-7


Cod:
RoElite Mt2-8


Cod:
RoElite Mt2-9


Cod:
RoElite Mt2-10


Cod:
Roelite Mt2-11


ATENTIE!Parola e aceeasi la toate:123456

[b]Pasul 4
Acuma ca tot ati intrat pe Hamachi , sa nu-l stingeti niciodata atat timp cat vreti sa va jucati pe server/s-au sa intrati pe site sa va faceti cont.

Cum descarc jocul?

Downloadati clientul + gamelogin de la server de aici: http://www.megaupload.com/?d=6L932AN4

Cum intru in joc? Ce fac dupa ce am downloadat ?

Acest lucru este simplu, dupa ce ati downloadat aplicatia .exe de mai sus (cea de aici: http://www.megaupload.com/?d=6L932AN4) Intrati in RoEliteMt2 - Setup.exe si instalati unde vreti voi jocul , dupa instalare , intrati in folderul unde a fost instalat iar apoi deschideti folderul RoEliteMt2 si veti avea o arhiva .rar a jocului + GameLogin (subnumele Metin2Factory) , dezarhivati acolo sau oriunde altundeva , apoi dupa ce ati dezarhivat , intrati in folderul Metin2Factory si cautati acolo o aplicatie cu numele: RoMetin , intrati in ea , apasati pe butonul ala in chineza din dreapta jos (din fereastra aia cu fata aia) si se va deschide o fereastra de LOGIN in JOC!



Cum creez cont?

Este destul de simplu, deci: intrati pe http://5.57.40.197/index.php sau http://5.57.40.197/ (amandoua merg) si completeaza in formularele de acolo (NICK/PASSWORD/CONFIRMY PASSWORD si apasati Register) dupa ce ati apasat Register trebuie sa apara acolo sus desupra imaginii (bannerlui alauia) un text de genul: "Contul dvs. a fost creeat cu succes, Multumim!" (ceva de genul )

! ATENTIE ! Ca sa functioneze site-ul trebuie sa aveti Hamachi deschis !

Asta este tot, va asteptam pe RoEliteMt2 !

PS : Serverul e deschis de dimineata (7,Cool pana seara la ora 12,01 noaptea

Bafta la toti !

! Baza acestui tutorial a fost creata de w1zz !
! Tutorial editat de VandaM !

Pentru rezolvarea problemelor ma gasiti la adresa v********y.

_________________
Prefer sami fac singur prieteni...nu sa ma considere altii...
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mie, 20 Ian 2010, 6:24 pm Go top: RoEliteMt2(METIN2 PRIVATE SERVER) Răspunde cu citat (quote)
Nutriday
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 20/Ian/2010
Mesaje: 3




Am si eu rugamintea sa ma ajuti putin!
Am luat Hamachi, si nu prea merge aia cu elitesv... pls baga id:xxxpuricelexxx pls
Vezi profilul utilizatorului

nu merge siteu
MesajTrimis: Vin, 29 Ian 2010, 4:51 pm Go top: RoEliteMt2(METIN2 PRIVATE SERVER) Răspunde cu citat (quote)
kokolino1996
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 29/Ian/2010
Mesaje: 1




Hey de ce nu merge siteu de register celelalte merg si is conectat la hamachi dar astea 2 nu merg plss raspunceti!!!
Vezi profilul utilizatorului

mda
MesajTrimis: Sâm, 06 Feb 2010, 11:43 pm Go top: RoEliteMt2(METIN2 PRIVATE SERVER) Răspunde cu citat (quote)
Nutriday
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 20/Ian/2010
Mesaje: 3




Nu merge, fiindca serverul este inchis... 4Ever si cei care au probleme cu engleza , pentru tot deuna Sad Wink
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 08 Feb 2010, 9:21 pm Go top: RoEliteMt2(METIN2 PRIVATE SERVER) Răspunde cu citat (quote)
panda
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 08/Feb/2010
Mesaje: 1




Zimi si mie cum fac cont ca nu merge site
Vezi profilul utilizatorului

Haideti si voi e server calumea!!
MesajTrimis: Mar, 09 Feb 2010, 9:16 pm Go top: RoEliteMt2(METIN2 PRIVATE SERVER) Răspunde cu citat (quote)
Nutriday
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 20/Ian/2010
Mesaje: 3




Intrati pe reteaua de hamachi:
MetinMight2-3 parola 12345 sau 123456
http://5.248.29.204/ sait de inregistrare ...

daca aveti nelamuriri Anuntati la Idul xxxpuricelexxx sau la idul the.omega95


BAFTA !!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 18 Feb 2010, 10:24 pm Go top: RoEliteMt2(METIN2 PRIVATE SERVER) Răspunde cu citat (quote)
VandaM
Bronze Member
Bronze Member
Data înscrierii: 26/Dec/2009
Mesaje: 62




rog urgent un moderator sau altcineva mai in grad sa stearga topicul !numai e valabil srv-ul de metin, imi pare rau pentru cei care mai vroiau sa joace

_________________
Prefer sami fac singur prieteni...nu sa ma considere altii...
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 18 Feb 2010, 11:07 pm Go top: RoEliteMt2(METIN2 PRIVATE SERVER) Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




O sa pun anunt sus ca nu mai este valabil.

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

Server Metin2
MesajTrimis: Vin, 19 Mar 2010, 8:36 pm Go top: RoEliteMt2(METIN2 PRIVATE SERVER) Răspunde cu citat (quote)
fubuletz
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 19/Mar/2010
Mesaje: 1
Locație: Romania




http://frzmetin2ro.servegame.com/ Server Metin2 fara lag Rata exp 500% drop 500% eventuri sambata-duminica la orrele 17-18




va astept pe server


Multumesc!

_________________
SSS
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Vin, 19 Mar 2010, 10:04 pm Go top: RoEliteMt2(METIN2 PRIVATE SERVER) Răspunde cu citat (quote)
VandaM
Bronze Member
Bronze Member
Data înscrierii: 26/Dec/2009
Mesaje: 62




Luxian a scris:
O sa pun anunt sus ca nu mai este valabil.


luxian te rog daca poti sa stergi topicul pentru ca unii nu vad ce scrie sus si tot ma contacteaza !

_________________
Prefer sami fac singur prieteni...nu sa ma considere altii...
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Sâm, 20 Mar 2010, 1:29 am Go top: RoEliteMt2(METIN2 PRIVATE SERVER) Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Ti-am sters id-ul de messenger. Sper sa nu te mai poata contacta acum. Nu pot sa sterg topicul din mai multe motive... Daca mai continua sa te streseze, anunta-ma si vedem cum rezolvam.

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 01 Aug 2010, 2:40 pm Go top: RoEliteMt2(METIN2 PRIVATE SERVER) Răspunde cu citat (quote)
adrians5
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 01/Aug/2010
Mesaje: 1




http://77.81.10.176 Server FUN ... primesti direct lvl 80 , king pescar etc.. P , G
Rate Exp 1000% , Drop 1000% ,
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Vin, 03 Sep 2010, 11:13 am Go top: RoEliteMt2(METIN2 PRIVATE SERVER) Răspunde cu citat (quote)
watt
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 03/Sep/2010
Mesaje: 4




mai e valabil?
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 30 Dec 2010, 6:20 pm Go top: RoEliteMt2(METIN2 PRIVATE SERVER) Răspunde cu citat (quote)
luptator2010
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 30/Dec/2010
Mesaje: 1
Locație: Lupeni




Asa ceva man la 99% 30 sec la download (client ) cand am inchis siteu asta mi-a iesit si downlaodu Neutral

_________________
Buna la toti!!Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 30 Ian 2011, 11:15 am Go top: RoEliteMt2(METIN2 PRIVATE SERVER) Răspunde cu citat (quote)
costimaster
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 30/Ian/2011
Mesaje: 1




Salut!

Am creat un video pe youtube despre server-ul Metin2Tim: http://www.youtube.com/watch?v=rsCROYOwAwQ
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mie, 06 Apr 2011, 10:49 am Go top: RoEliteMt2(METIN2 PRIVATE SERVER) Răspunde cu citat (quote)
eliza
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 06/Apr/2011
Mesaje: 1




Buna. Am si eu o intrebare...mi-am facut cont pe site, am reusit sa intru in joc, bla bla, totul merge foarte bine....dar intrebarea e...unde gasesc si eu carti sa citesc pentru incizie tripla, aura etc etc...???Ma poate ajuta cineva?
Vezi profilul utilizatorului

RoEliteMt2(METIN2 PRIVATE SERVER)
 Pagina de start a forumului Club Z » Jocuri OnLine
Ora este GMT + 2 ore  
Pagina 1 din 1  

  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect  

Forum index | Club Z - Portal | Luxian's Blog | Sitemap

  Powered by phpBB © 2001-2006 Modified : Club Z  
Anvelope vara iarna Timisoara | Jante Timisoara